Poseł Sachajko po rozwiązaniu koalicji PSL z Kukiz’15: „PSL wykorzystało naszą markę, by się przefarbować.” Czy wykluczają koalicję z Konfederacją? [WIDEO]

Ewa Zajączkowska-Hernik i Jarosław Sachajko / Fot. YouTube - Świat Rolnika
2

PSL rozwiązało koalicję z ruchem Kukiz’15. Jarosław Sachajko, mimo rozwiązania współpracy między ruchem Kukiz’15, a Polskim Stronnictwem Ludowym, wciąż jest wiceprzewodniczącym klubu Koalicji Polskiej w Sejmie. Poseł ruchu Kukiz’15 sugeruje kolegom z PSL-u zerwanie z “partyjną bandyterką”, twierdząc, że nikt z ugrupowania Pawła Kukiza nie jest przyspawany Koalicji Polskiej, czy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Poseł Sachako wskazuje, że różnice w kwestiach podejścia do Unii Europejskiej i wypłat uzależnianych o tzw. praworządności, nie były argumentem, który doprowadził do wyrzucenia Kukiz-15 z Koalicji Polskiej.

Jest mi bardzo przykro, że koledzy z PSL-u wykorzystali markę Kukiz’15, jako Kukiz’15, by się przefarbować na inną organizację. Wykorzystali postulaty Pawła Kukiza i ruchu Kukiz’15, ukrywając się za tymi postulatami. Jak widać chociażby po tej procedurze rozwiązania z nami współpracy, niczego nie rozumieli i dalej są przyspawani do pieniędzy i do stołków. Umowa była taka, że prócz spełnienia postulatów programowych, czyli pakietu obywatelskiego, jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów, czy wyboru w wyborach powszechnych sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, czy Prokuratora Generalnego, (…) poza paktem gospodarczym również była umowa, że po roku będzie zmiana na stanowisku Marszałka Sejmu. Teraz miał być ktoś z Kukiz’15, za rok ktoś z konserwatystów Marka Biernackiego i na koniec ktoś z Unii Europejskich Demokratów. Była również umowa, że 20 proc. z dotacji, którą PSL dostaje również dzięki posłom Kukiz’15, bo gdyby nie posłowie ruchu Kukiz’15, PSL mogłoby mieć 5 proc. poparcia albo by tych 5 proc. nie miało i wtedy ta dotacja byłaby wiele niższa. Od pół roku nie możemy się doprosić rozliczenia – powiedział poseł Jarosław Sachajko w programie “Polska na serio” prowadzonym przez Ewę Zajączkowską-Hernik.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W rozmowie poruszono także kwestię ewentualnej koalicji z Konfederacją oraz antyspołecznemu i antyrolniczemu projektowi „piątka dla zwierząt”.

Źródło: wsensie.pl

Przeczytaj także:

Dobrowolność szczepień to bajka! Niedzielski: „Osoby zaszczepione będą mogły nie podlegać niektórym obostrzeniom”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Robert mówi

    PiS chce uciszyć? Organizator orgii w Brukseli wydał oświadczenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.