Konfederacja zagłosuje za wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

Robert Winnicki i Artur Dziambor/ fot. screen
5

W środę (9.12.2020) odbędzie się w Sejmie debata nad wnioskiem Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Konfederacja zapowiedziała, że będzie głosować za wotum nieufności, ale z innych przyczyn niż zapisano we wniosku.

– Po pierwsze podkreślmy, że wniosek opozycji totalnej z KO o wyrażenie wotum nieufności wobec Kaczyńskiego jest gniotem, to wniosek ideologiczny, bardzo słaby dokument. To nie z tego powodu będziemy głosować za odwołaniem wicepremiera Kaczyńskiego – wyjaśnił poseł Robert Winnicki. – Oskarżamy Jarosława Kaczyńskiego o to, że w momencie kryzysowym, w momencie wielkich manifestacji, poruszeń społecznych jego działania były skrajnie nieodpowiedzialne. Jego działania były nastawione na podgrzewanie emocji społecznych, na konfrontacje, nie zapewniały Polakom bezpieczeństwa, tylko wprost przeciwnie – to bezpieczeństwo obniżały – powiedział.

– To Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że gdy lewicowi demonstranci atakowali miejsca kultu religijnego, służby bezpieczeństwa, policja przyglądała się temu biernie. To Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że w innych okolicznościach, podczas manifestacji kobiet policja bez sensu używała środków przymusu, gazu, środków, które były nieproporcjonalne do sytuacji. To Jarosław Kaczyński odpowiada za to, że podczas tegorocznego Marszu Niepodległości policja pokazała działania znane z czasów Donalda Tuska – wskazał poseł Konfederacji.

Winnicki powiedział, że są dwa wytłumaczenia tego, co się stało. W jego opinii  Kaczyński świadomie i celowo podgrzewa nastroje społeczne, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od kryzysu gospodarczego, kryzysu w systemie ochrony zdrowia i systemie oświaty. Innym wyjaśnieniem tego, co się wydarzyło, może być, że Kaczyński zupełnie nie panuje nad tym, co dzieje się w Polsce. – Czyli jest to państwo jeszcze bardziej słabe niż za czasów Donalda Tuska – podsumował Winnicki. Wniosek jest oczywisty – Kaczyński do dymisji.

Poseł Artur Dziambor wskazał na walki frakcyjne w Zjednoczonej Prawicy. – W PiS trwa wewnętrzna wojna o władzę pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a szefem Solidarnej Polski, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. (…)  Jarosław Kaczyński jest tego świadomy, doskonale wie, co tam się dzieje. Trochę gra w szachy, czasem w warcaby tymi ludźmi. I faktycznie musiał przypilnować sprawy. On nie jest wicepremierem do spraw bezpieczeństwa, on się tylko tak nazywa. Przyjął to stanowisko dla picu, aby pilnować panów Morawieckiego i Ziobry, żeby się nie pozabijali na spotkaniach Rady Ministrów. Ale niestety to też mu nie wychodzi – powiedział Dziambor podkreślając, że Kaczyński jest odpowiedzialny za bałagan, który mamy i dlatego powinien zostać zdymisjonowany.

AKTUALIZACJA: Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Jarosława Kaczyńskiego.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Konfederacja apeluje o otwarcie szkół. Edukacja zdalna to fikcja! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Żydzi z PO mówi

  Nie wypada iść pod prąd przeciw Sorosowi i Bildelberg Group. Tak trzymac Konfederacja!!!

 2. ubaw z idiotow mówi

  Mozecie POssac. Jak Schetynie za Operacje Widelec.

 3. Adolf cyklon mówi

  Winnicki.. Autorytet.. Śmiechu warte

 4. Nie tędy ......... mówi

  Jeszcze nie dawno Winnicki ślinił się do PiS . Do wyborów 3 lata Kąstytucja tak mówi , co chce ugrać Konfa ? Przecież to jest wzmacnianie Lamparcicy, Borysława Ilicza Bódki itp

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.