“Jestem ostatnim platformiarzem”. Wywiad z Pawłem Kukizem o rozmowach z Konfederacją, PSL-u, ustawie 447, farmach wiatrakowych i LGBT

Jacek Międlar i Paweł Kukiz
22

“Polskie Stronnictwo Ludowe to zorganizowana grupa przestępcza.” Tak jeszcze kilka lat temu o Polskim Stronnictwie Ludowym mówił Paweł Kukiz. Dziś z formacją Władysława Kosiniaka-Kamysza połączył siły i jak zaznacza w rozmowie z Jackiem Międlarem, w ten sposób odniósł “sukces”. Na czym ten “sukces” polega?

WESPRZYJ NAS – KLIK

Wsparcie - darowizny

Kukiz nie ukrywa, że dla niego spełnieniem marzeń byłoby, gdyby dwie największe partie nie mogły samodzielnie rządzić, a z PSL-em liczy na realizację postulatów, którym “jest wierny od 2015 roku”.

W rozmowie z Jackiem Międlarem, Paweł Kukiz tłumaczy dlaczego nie stworzył koalicji z Konfederacją, jakie jest jego stanowisko w sprawie bezprawnych żydowskich roszczeń i czy jest zwolennikiem stawiania wielkich farm wiatrakowych na terenie naszego kraju. Gdy został zapytany o legalizację związków partnerskich, ironicznie odpowiada, że byłby za legalizacją z “szacunku do Krzysztofa Bosaka”, który w sprawie swojej orientacji wypowiadał się na łamach naszego portalu.

PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ: Krzysztof Bosak o Żydach, OZE i Giertychu. Lider Konfederacji odpowiada na zarzuty! WYWIAD dla wPrawo.pl [WIDEO]

Czy Paweł Kukiz przejmuje się krytycznymi komentarzami na swój temat? Czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? Ma zamiar porzucić politykę czy może czuje, że musi “spełnić misję”? O tym w najnowszym wywiadzie dla wPrawo.pl.


WSPARCIE:
http://jacekmiedlar.pl/wsparcie
http://paypal.me/jacekmiedlar
SKLEP//sklep-wprawo.pl

Przeczytaj:

Katarzyna TS: Wilk w owczej skórze

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczyslaw mówi

  KUkiz jest dla mniet skonczony za przejscie do PSL

 2. Mieczyslaw mówi

  Ten wywiad posluchalem tylko z szacunku dla pana panie Jacku

  1. Koloryt6 mówi

   Miedlar Jacek ma ciekawe wywiady. Na pewno lepsze od chaotycznego Marcina Roli o tej szurskiej emisjitv nie wspominając

 3. Ja mówi

  Kukiz strzelił sobie w stopę a wyborcom napluł w twarz

 4. STUDIO_OSTROŚĆ mówi

  Szkoda chłopaka . Naiwny i myśli że fani jego są naiwni nie dojrzali czy jak on tam powiedział . Pora by wrócił na scenę dla fanów dobra

 5. Jarek mówi

  Niesamowite, że człowiek, który określał siebie jako antysystemowiec przystąpił do partii systemowej i mówi, że to sukces. Dobrze, że ks. Jacek nie powiedział jak Ator ten człowiek mówi prawdę…. Widać było, że ks, Jacek nie wierzy w ani jedno słowo. Dzisiaj miałem rozmowę z wyborcą Pisu i wiem jak trudno rozmawiać z ludźmi, którzy nie mają o polityce zielonego pojęcia. Niestety dotyczy to również Pani dr Kurek, która opowiada głupoty weźmy od Niemców podzielmy się z żydami. Wojciech Sumliński robi z nią film sam mówi, że tak nie można mówić a ona tak opowiada.

  1. Oczy krokodyla mówi

   Ator to taki lawirant pieprzy bzdury o neutralności. Co do Pani Kurek to też wydaje mi się że czasami odpływa. Będzie głosować na PIS bo jej się JKM nie podoba (nazłość mamie odmrożę sobie uszy). Widać nie rozumie tego iż wcale nikt jej nie każe głosować na JKM może wybrać sobie innego kandydata. Ostatnio w wywiadzie wRealu24.pl zaczęła się motać gdy ktoś zadał pytanie o dzielenie się z Żydami reparacjami.

 6. Robert mówi

  Cookies z ludowego pieca będzie bardziej lukrowany

 7. 1410 mówi

  Panie Jacku, prosze nie propagowac intelektualnej i etycznej miernoty.

 8. MAGDALENA mówi

  Dobry, dynamiczny wywiad. Dynamiczny, bo porównując go do Marcina Roli, który jest bardzo chaotyczny, to ten słucha się z zainteresowaniem.

 9. mrfreddie mówi

  Paweł Kukiz chyba nie rozumie idei Konfederacji. Gdyby wszyscy we wszystkim się zgadzali to wstąpiliby do tej samej partii.

 10. CWP mówi

  p.kukiz dlaczego pan kłamie Konfederacja nie ma żadnych pieniędzy z subwencji. Korzystanie z pieniędzy partii Korwin przez Konfederację w formie medialnych zakupów jest zakazane prawnie. Co za mierna propaganda. wstydź sie typie

 11. Piotr mówi

  O! Jak PSL wpisał coś do programu, to na pewno to zrealizuje:)

 12. Franek mówi

  Komentarz na temat Bosaka pokazał całkowity brak klasy Kukiza. Insynuacje na poziomie Sakiewicza i Rachoniowej. Swoją drogą to ciekawe czy teraz, w tej kampanii TVPiS będzie oskarżał konfederatów o żydowskie korzenie i skłonności homo – oczywiście w formie materiałów “satyrycznych” (żeby miec legalną dupokrytkę)? Bo zdaje się fragment tego wywiadu o Bosaku “W Tyłku Wizji” już pokazało.

  1. Jacek Międlar mówi

   Tak pokazało. Ja polecam wywiad z Krzysztofem Bosakiem, który porusza rzucony temat.

 13. Jan mówi

  Ale Kukiz bredzi. Z jednej strony pokłócony z Korwinem, bo Korwin (bardzo słusznie) nie che JOW-ów. A z drugiej Kukiz (czyniąc z owych JOW-ów swój sztandarowy postulat) obawia się powstania systemu dwupartyjnego. To się nazywa schizofrenia!

  1. Michał mówi

   Przecież Kukiz wyraźnie powiedział, że obawia się dwupartyjności W ORDYNACJI PROPORCJONALNEJ. Bo dwupartyjność w modelu większościowym działa zupełnie inaczej, gdyż parlamentarzyści i tak są w dużym stopniu niezależni (rzekomo) od swoich liderów, mają więcej wolności w głosowaniach itd. Natomiast w ordynacji proporcjonalnej według Kukiza każdy poseł jest tylko bezwolnym pionkiem swojego wodza, więc w sytuacji, gdy w Sejmie są tylko dwie partie, dochodzi do tego, że o wszystkich sprawach decydują de facto dwie osoby.
   Nie mówię, że przekonuje mnie to rozumowanie, ale jakiś tam sens ma.

 14. Lech Tarnawczyk mówi

  Bzdura! To nie są postulaty z 2015 roku! Prowadzę punkt informacyjny na temat JOW-ów. Ordynacja mieszana to dawno opisane oszustwo mające na celu zachowanie status quo. Więcej sam Paweł Kukiz mówił o tym od lat! http://jow.pl/pobierz-abc/przewodnik-jow.pdf Zachęcam też do lektury mojego artykułu który ukarze się w następnym numerze Południk Praski – poludnikpraski.pl Przedstawiam tam eksperyment myślowy na przykładzie 12 znajomych wybierających wedle trzech ordynacji ( większościowej JOW, “proporcjonalnej jak i mieszanej) filmy na wspólny wieczór filmowy. Proszę bezrefleksyjnie wszystkiego nie przyjmować. To co na chłopski rozum wydaje się rozwiązaniem połowicznym, przejściowym może okazać się jak w tym wypadku pułapką!

 15. Michał mówi

  Bardzo ciekawy, zręcznie przeprowadzony wywiad. Piszę to jako ktoś, kto ex-księdza Jacka Międlara uważał do niedawna za niepoczytalnego oszołoma. 🙂 Znając poglądy p. Międlara, jego podejście do rozmowy z Kukizem było naprawdę profesjonalne: pełna koncentracja na tłumaczeniach rozmówcy, bez zbędnej manifestacji własnego sceptycyzmu wobec tych wywodów – wyraźnie króluje zasada “niech widz wyciągnie własne wnioski”.
  Z drugiej strony, Kukiz też wypadł zaskakująco dobrze. Do tego odjechanego mariażu z PSL nigdy się nie przekonam, ale wszystko wskazuje na to, że intencje Kukiza są czyste – czym się kieruje, wyłożył w miarę jasno, choć oczywiście ciężko nie uznać go za naiwniaka, jeśli liczy na to, że PSL będzie dążyło do realizacji tzw. “ustawy antysitwowej”. No ale to już można zrzucić na karb dziecinnej naiwności Kukiza. Zawsze to lepsze niż cynizm i koniunkturalizm.

 16. Miranda mówi

  Panie Pawle : “Najniebezpieczniejsza sytuacja dla Polski do dwupartyjność PO-PiS” – czyli to co nastąpiłoby natychmiast po wprowadzeniu JOWów. Proszę przestudiować system Wielkiej Brytanii (JOWy) i ilu przedstawicieli w sejmie mają partie trzecia i czwarta w porównaniu do odsetka głosów jakie otrzymały. JOWy są dobre przede wszystkim dla dwóch największych partii oraz kilku niezależnych popularnych idywiduów. Wygląda to jak przeciwieństwo tego co pan sobie wyobraża na temat ustroju.

  1. Michał mówi

   Przecież Kukiz wyraźnie powiedział, że obawia się dwupartyjności W ORDYNACJI PROPORCJONALNEJ. Bo dwupartyjność w modelu większościowym działa zupełnie inaczej, gdyż parlamentarzyści i tak są w dużym stopniu niezależni (rzekomo) od swoich liderów, mają więcej wolności w głosowaniach itd. Natomiast w ordynacji proporcjonalnej według Kukiza każdy poseł jest tylko bezwolnym pionkiem swojego wodza, więc w sytuacji, gdy w Sejmie są tylko dwie partie, dochodzi do tego, że o wszystkich sprawach decydują de facto dwie osoby.
   Nie mówię, że przekonuje mnie to rozumowanie, ale jakiś tam sens ma.

 17. Robert mówi

  Ten bandyta nie jest księdzem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.