9 ofiara koronawirusa w Polsce. Nad ranem zmarł ksiądz z Białopola

Śp. ks. Henryk Borzęcki
0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 ofierze koronawirusa w Polsce. Zmarł ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu. Od kilku dni przebywał w szpitalu w Puławach. Resort ani diecezja nie informując o chorobach współistniejących w duchownego.

O śmierci duchownego poinformowano również na oficjalnej stronie internetowej diecezji zamojsko-lubaczowskiej, do której należa kapłan. Ksiądz zmarł o godzinie 5.30.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Urodził się 20 lutego 1952 r. w Lubartowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka – 14 czerwca 1981 r. – czytamy na stronie diecezji. Od 1991 roku był proboszczem w Białopolu. Wcześniej posługiwał w Józefowie, Dzierzkowicach, Wilkowie, Lublinie i Siedliszczach.

PRZECZYTAJ: Koronawirusowa mapa Polski i świata! Informacje w jednym miejscu. AKTUALIZACJA NA ŻYWO

Aktualnie (24.03.2020, godz. 11.03) łączna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce to 774, dziewięć osób zmarło. Premier Mateusz Morawiecki w piątek wprowadził stan epidemii.

Źródło informacji: diecezja.zamojskolubaczowska.pl, Ministerstwo Zdrowia

Przeczytaj:

Taryfa ulgowa dla oszustów? Boss mafii „na wnuczka” wyszedł na wolność, założyciel OMZRiK w Norwegii, a młody student za oszustwo na 280 tys. zł skazany na 20 lat

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.