Profanacja kościoła w Dąbrowie Górniczej – cisza. Gdy wariat wybił szybę w synagodze urządzono panikę i wyrazy współczucia spływały z całej Polski

Profanacja kościoła w Dąbrowie Górniczej
19

Szczęść Boże! Z wielkim smutkiem pragnę poinformować Księży, że w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu dopuściła się aktu zbezczeszczenia w Bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Zniszczeniu uległa min. mensa ołtarzowa oraz krzyż. Nie miała miejsce profanacja Najświętszego Sakramentu. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Ksiądz Biskup Grzegorz prosi o modlitwę za proboszcza parafii, duszpasterzy jak i całą wspólnotę parafialną. Prośmy w naszych prywatnych modlitwach Matkę Bożą Anielską, czczoną w dąbrowskim sanktuarium jako Panią i Matkę Zagłębia, o wstawiennictwo za nami u swojego Syna jak i o opamiętanie i miłosierdzie dla tych, którzy nie mają szacunku dla tego co dla nas święte. Przepraszajmy za wszystkie zniewagi, których wobec Boga dopuszcza się dziś człowiek – komunikat o takiej treści opublikował dzisiaj (21.03.2020) kanclerz kurii sosnowieckiej.

A teraz zadajmy sobie pytanie, czy podobnie jak w przypadku szyby gdańskiej synagogi, do dąbrowskiej parafii spłyną wyraz współczucia ze strony żydów, muzułmanów, protestantów i lewicowych organizacji? Gdy chory psychicznie człowiek, który chwilę wcześniej sprofanował kościół, wybił szybę w budynku starozakonnych, wywołano panikę i o sprawie huczała cała Polska, a „możni” deklarowali walkę z mityczną „mową nienawiści”. A może żydowska szyba ma większą wartość niż katolickie prezbiterium, ołtarz, na którym sprawowana jest Eucharystia i krzyż, na który Chrystusa zaprowadzili go faryzeusze?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także:

Profanacja kalwarii w Katowicach! Biskupi, gdzie jesteście? [WIDEO]

Skandaliczne stanowisko łódzkiej kurii! „Kiedyś duchowni oddawali życie za Najświętszy Sakrament” – J. Międlar [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Jeden ks.proboszcz ostrzegal swych parafian, ze szatan mieszka w alkoholu.
  Dlatego tez katolicy winni byc abstynentami. Widac, ze nie bylo to prozne gadanie. Jest materialny dowod. Wiec w duchu pokuty i nawrocenia oraz przeblagania Boga wyprosmy alkohol z domow. Swoja droga widac, ze chinski wirus jeszcze nie wszystkim uswiadomil, ze Bog zuchwalych i zatwardzialych grzesznikow karze juz na tej ziemi.

 2. Achim_Icek mówi

  Wielebni Szamani!
  Nie możecie kwestionować bogobojnego oburzenia po profanacji domu bożego zwanego synagogą albowiem zaprawdę powiadam Wam – ten dom nakazał im czyli Starszym Braciom w wierze pobudować ich i wasz bóg Jahwe-Adonai-Elohim. Tyle że ten ich jest jednoosobowy, a ten wasz jakimś dziwoląg niby jeden ale we trzech. Dlatego wasza religia jest profanacją samą w sobie a uprawiane bałwochwalstwo i świętokradztwo jest niemiłe w oczach boga.

  1. sulka mówi

   ja mam inny pogląd na to zagadnienie ale SZACUNEK jednych do drugich to PODSTAWA

  2. lol mówi

   sram na zydow

  3. Teresa mówi

   Cóż,żydzi stworzyli sobie boga na swój obraz i podobieństwo.Czyż Bóg który jest Doskonałością i Miłością,może zaprzeczać sam sobie i kochać wyłącznie kilkunastomilionową wspólnotę tego plemienia,a resztę,miliardy nie kocha i skazuje na śmierć i niewolnictwo bo są tylko bydłem i robactwem?Mało tego wg Żydów wychodzi na to że ich bóg kocha bardziej zwierzęta niż te miliardy tzw gojów?Czyż Mesjasz wg ST ma być wielkim przywódcą politycznym który ma przynieść Żydom pełnię władzy nad światem,nad miliardami ludzi czy też raczej ma przynieść zbawienie całemu stworzeniu?żydzi zapomnieli że to Bóg nas stworzył na swój obraz i podobieństwo,a nie odwrotnie.To Żydzi dokonali Bogobójstwa i odrzucili zbawienie w osobie Jego Mesjasza.Teraz trwając w nienawiści do Syna Bożego Jezusa Chrystusa, do Kościoła i całego chrześcijaństwa.Oby wam Bóg wybaczyć raczył.

  4. Piotr mówi

   Moja Droga Tereso – od ponad 800 lat żyjący w Europie, a potem w Ameryce i dalej, tzw. żydzi, to nie są żadni żydzi, a Chazarowie – NIE SEMICI!!! Semitami są natomiast Palestyńczycy, potomkowie rodaków Chrystusa, którzy w połowie VIII w. zostali zmuszeni do przejścia na Islam. Chazarowie nazywający się żydami, to zwykły bezczelny szwindel. Państwo Izrael powstało na podboju i zaborze Palestyny w 1948r. mocą podłej ustawy ONZ opanowanego przez Chazarów. W kłamstwo o jakoby żydach Semitach, a nie Chazarach, uwierzyły nawet episkopaty Kościoła Katolickiego i papiestwo!!!

  5. Tomek mówi

   Takie pierdoły o Chazarach to XIX wieczni „myśliciele” opowiadali. Dawno wiadomo, że to bzdura. W jakie jeszcze bzdury wierzysz – Wielka Lechia i Smok Wawelski czy zatopiona Atlantyda?

  6. Teresa mówi

   Wiem że są Chazarzy,ale wśród tych współczesnych Żydów są i ci co należeli do owego plemienia,potomkowie uczonych w Piśmie,faryzeuszy,kupców.Ci zwykli Palestyńczycy z czasów Jezusa,Judejczycy,Galilejczycy-rolnicy,rzemieślnicy,rybacy to rzeczywiście obecni mieszkańcy Palestyny którzy w jakimś tam czasie przeszli na islam,bo albo zostali zmuszeni,albo mieli ułatwienia podatkowe.Wspólcześni tzw Żydzi i współczesny judaizm opiera się na talmudzie który wymyślili rabini pochodzący z Palestyny i okolic(talmud jerozolimski i babiloński).Tą ideologię i nienawiść do Jezusa i chrzecijaństwa przejęli Chazarzy przyjmując judaizm w miejsce animizmu który wyznawali.Teraz ci Chazarzy są tzw elitą wśród Żydów,nasze żydki to też Chazary,a cel-zniszczenie Kościoła Katolickiego i chrześcijaństwa.Nad tym wszystkim są jeszcze elity masońskie,też wywodzące się gł z Chazarów którzy chca nam wprowadzić nowy porządek świata i przejąć pełnię władzy nad nami.A bóg przedstawiony w talmudzie,który kocha wyłącznie żydów i cały majątek gojów przekazuje w ich ręce,został przez tych prawdziwych Żydów stworzony na ich obraz i podobieństwo.

  7. Felek mówi

   W czasie 1 Wojny Światowej,Francuski Generał powiedzial.
   Nigdy się spotkałem żeby jakiś żołnierz przed atakiem na bagnety zapewniał wszystkich że jest Ateistø.
   Achim.
   Twoje słowa ciebie oskarzø.

  8. Teresa mówi

   Niemiłe w oczach prawdziwego Boga są wszystkie zbrodnie i plugastwa uczynione przez Żydów i żydopodobnych

 3. Normalny mówi

  Powinniśmy jak najszybciej repolonizowac i rekatolicyzowac wszystkie władze, urzędy, instytucje i media w Polsce, a zwłaszcza szkolnictwo, sądownictwo i prokuraturę oraz dużą niekatolicka część Episkopatu.

 4. maciek mowi . mówi

  Szanowni rodacy , wierni a nawet niewierzacy , jesli nie zbudujemy sami ” Samoobrony ” I to szeroko
  rozumianej to Pan Bog ani Matka Boska za nas niczego nie zrobi . Swoja droga ze nie tylko ludzie
  odchodza od wiary w Boga ale sam kosciol czyli hierarych do tego doprowadzaja I nie ma nad czym plakac tylko zaczac wyciagac surowe konsekwencje od zdrajcow , lichwiarzy , politykow I hierarchow , dopiero
  wtedy mozemy oczekiwac dobrej zmiany bo sama modlitwa jest nie wiele warta . Modl sie I czyn , to daje
  efekty a ubolewanie nad nieszczesciami to zalosne , czy nie widzicie jak zydy sie organizuja I kogo potrafia do swoich racji przyciagnac by dokonac zemsty ? A co tzw. katolicy ida wspierac judaszy !

 5. wilk mówi

  Z NAS POLAKOW I KATOLIKOW NA SILE ROBI SIE RASISTOW,A Z PATRYJOTOW FASZYSTOW.A LEWICA NAJCHETNIEJ ZROBILA BY Z NAMI TO SAMO CO SOWIECI PO 1945 ROKU.WIEC SAMI MOSIMY STAWIC TEMU CZOLO I WALCZYC O NASZA POLSKE

  1. Śmieszek mówi

   Z „patryjotów” to raczej robi się odiotów, nie faszystów:)

 6. Hammurabi mówi

  Przykład z tą świętokradczą dewastacją i rozbitą szybką w gdańskiej synagodze, jest kolejnym pokazującym proporcje. Urażenie uczuć religijnych gojów jest niczym, w porównaniu do tych żydowskich. Śmierć miliona gojów również jest niczym wobec choć jednej „engelkingowej metafizyki odchodzenia”…

 7. zz top mówi

  Dwie opinie.

  Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia.

  Wilhelm II: Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie może czynić szkody. Nawet za pomocą pogromów.

 8. Nasa mówi

  WIadomo do kogo należą „wiodące” me(n)dia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.