3 miesiące więzienia za „znieważenie” Ukraińców. Zdaniem sądu kara ma „odstraszyć naśladowców”

Jerzy Andrzejewski - w środku, fot. https://www.facebook.com/jerzy.andrzejewski2
31

3 miesiące bezwzględnego więzienia za znieważenie Ukraińców taki wyrok usłyszał pan Jerzy Andrzejewski [wyraził zgodę na publikację imienia i nazwiska – przyp. JM], przedsiębiorca z Lublina, który – jak wskazuje – jeszcze w 2022 roku, w dobie rozognienia wojny ukraińsko-rosyjskiej, pod dach przyjął 40 ukraińskich kobiet z dziećmi.

28 kwietnia 2023 roku Sąd Rejonowy Lublin-Zachód skazał Jerzego Andrzejewskiego na 3 miesiące pozbawienia wolności za komentarze, których treść została uznana za obraźliwą wobec Ukraińców.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – brzmi artykuł 257 kodeksu karnego, na podstawie którego został skazany mężczyzna. 24 października 2023 roku Sąd Okręgowy w Lublinie utrzymał wyrok w mocy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
„Przeproście za Wołyń”

W wyniku oskarżenia sporządzonego przez prokurator Katarzynę Urban z Prokuratury Rejonowej Lublin-Zachód, mężczyzna został skazany za opublikowanie wpisów internetowych o następującej treści [zachowałem pisownię oryginalną – przyp. JM]:
Najpierw niech ukraińskie sabaki przeproszą za Wołyń i ogłoszą banderę oprawcą, a potem proszę o pomoc – wpis był odpowiedzią na komentarz Bartłomieja Pejo w grupie o nazwie „Bartłomiej Pejo – Forum Sympatyków” o treści: Relacje polsko-ukraińskie powinny opierać się nie tylko na wsparciu w obliczu kryzysu, ale także na wzajemnym szacunku. Strona ukraińska domagając się pomocy ze strony Polski powinna zwalczać wszelkie przejawy gloryfikacji zbrodniczej UPA zamiast ją wspierać.
– Teraz rozumiem że jak masz sąsiada ukraińca kup karabin i miej go zawsze pod ręką
– wpis był odpowiedzią na „film ukazujący ukraińskie dzieci, które wykrzykiwały zbrodnicze hasła w polskiej szkole”.
– My jak opuścimy kołchoz niech przyjmą banderowską swołocz –
owy wpis był odpowiedzią na artykuł portalu Kresy.pl relacjonujący wypowiedź szefa parlamentu Ukrainy o „każdym dniu zwłoki” w dostawie broni dla Ukrainy oznaczającym „100 zabitych żołnierzy i 500 rannych”.
– W Polsce też nie powinniście być mile widziani a pchacie się jak do siebie; to won do siebie a nie tu smrodzić; z tobą chętnie pogadam w cztery oczy ale won akurat było do ukra, czytaj ze zrozumieniem potem odpisuj
– niniejsze wpisy były odpowiedzią na artykuł portalu Kresy.pl pt. „Ambasador Ukrainy: Ukraińcy nie czują się mile widziani w Niemczech”.
Cwane chazarskie ścierwo – odpowiedź do artykułu portalu Kresy.pl pt. „Zełenski: Ukrainie brakuje co miesiąc 5 mld dolarów”.

Mężczyzna został również uznany winnym za opublikowanie grafiki przedstawiającej dwie trzymające się ręce z napisem Baranom ku przestrodze, na której jedna z rąk symbolizuje Polskę, zaś druga – posiadająca palec w kształcie żmii i gryzie Polskę – Ukrainę.

Wszyscy Ukraińcy to banderowcy?

Po analizie wpisów Andrzejewskiego w zestawieniu z faktem, że w 2022 roku pod swój dach przyjął 40 ukraińskich kobiet i dzieci, dojść można do wniosku, że mężczyzna nie pisze bezpośrednio o „grupie ludności ukraińskiej” i nie znieważa nikogo ze względu na przynależność narodową, etniczną, rasową, wyznaniową albo z powodu jego bezwyznaniowości (por. art. 257 k.k.). Jeżeli mielibyśmy już mówić o jakimkolwiek znieważeniu, to tylko i wyłącznie ze względu na identyfikowanie się ze zbrodniczą ideologią banderowską lub dopuszczanie się zachowań poddawanych powszechnej krytyce (por. casus ukraińskiej młodzieży szkolnej, „pchanie się jak do siebie”, wypowiedzi Wołodymyra Zełenskiego itd.), a to nie wyczerpuje znamion przestępstwa, o którym mowa w art. 257 k.k. Odmienny wniosek można wysnuć tylko przy błędnym założeniu, że wszyscy Ukraińcy to banderowcy… a przecież to nieprawda.

Tymczasem Sąd przyjął tezę a priori, że w związku z tym, że Ukraińcy z OUN i UPA przeprowadzili ludobójstwo na Polakach („zorganizowanie i przeprowadzenie ludobójstwa polskiej ludności cywilnej”) ma to swoje odbicie w „złowrogim nastawieniu Polaków do ludności ukraińskiej”. Owe twierdzenie nie zostało podparte żadną opinią biegłych politologów, historyków czy świadków obalających wyjaśnienia Jerzego Andrzejewskiego, który jasno wskazywał, że potępia ideologię banderowską, a nie Ukraińców ze względu na ich pochodzenie. I zaledwie po jednym posiedzeniu, ot tak, sędzia Marta Górna-Gielara wydała wyrok. Wyrok pod z góry określoną tezę.

W tym miejscu dodam, że podobną argumentację, co Górna-Gielara przyjęła sędzia Aneta Talaga z Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia, która uznała, że intonując hasła „Polska antybanderowska”, „Mówimy NIE Stepanowi Banderze”, „Mówimy NIE banderowskiej nienawiści”, szerzyłem nienawiść do Ukraińców. Co prawda, w trakcie wystąpienia mówiłem „nie mamy nic do pokojowo nastawionych Ukraińców, my po prostu nie zgadzamy się na promocję banderyzmu”, jednak to nie przeszkodziło pani sędzi, by uznać, że wszystkich Ukraińców przemyciłem pod terminami: „Bandera” i „banderowska”. W konsekwencji w 2022 roku między innymi za te słowa zostałem skazany na 12 m-cy ograniczenia wolności. Sprawę opisuję w książce „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”.

Odstraszyć naśladowców

Jerzy Andrzejewski został skazany na 3 miesiące odsiadki. Jak Sąd tłumaczy tak wysoki wymiar kary?
W ocenie Sądu tak ukształtowana kara pozwoli na wpojenie oskarżonemu podstawowych norm społecznych, takich jak konieczność postrzegania porządku prawnego. Będzie ona czynnikiem odstraszającym oskarżonego oraz ewentualnych naśladowców jego zachowania do popełniania podobnych czynów – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Co ciekawe, zanim sprawa trafiła na wokandę, mężczyzna otrzymał wyrok nakazowy, w którym został skazany jedynie na 1,5 tys. złotych grzywny. Jak wskazuje w rozmowie ze mną, odwołał się od tego wyroku dla zasady, ponieważ jest przekonany o swojej niewinności. Nie spodziewał się jednak, że kara z 1,5 tys. złotych grzywny w trybie ekspresowym urośnie do 3 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz pan Jerzy deklaruje, że złożył wniosek o możliwość odbycia kary pozbawienia wolności w trybie dozoru elektronicznego (tzw. „bransoleta”) oraz będzie ubiegał się o kasację wyroku w Sądzie Najwyższym.

Podsumowując. Jeszcze nie słyszałem, żeby jakikolwiek obcokrajowiec został skazany na tak wysoką karę za wpisy znieważające Polaków ze względu na ich narodowość czy wyznanie. Co więcej, obserwuję odmienny trend: umarzanie postępowań i uniewinnianie tych, którzy w mojej ocenie w sposób wyjątkowo bezczelny dopuszczają się prowokacji, znieważania symboli narodowych, Polaków oraz Polski. Wystarczy wspomnieć sprawę Ukraińca, syna Bułgara i Żydówki, który został uniewinniony za opublikowanie wpisu zawierającego stwierdzenie „Polsko ty hóju” i Adama „Nergala” Darskiego, uniewinnionego za publiczne podarcie Pisma Świętego czy podeptanie wizerunku Matki Bożej.

Aktualizacja [9.11.2023 r., godz. 19:39, kilka godzin po publikacji artykułu]: Jerzy Andrzejewski został zatrzymany przez policję w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Fala nienawiści po wydaniu książki o hajdamackich zbrodniach na Polakach! Chcą cenzurować historię

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ikolika mówi

  Nie przepraszajmy za ” banderowskie ścierwa i sobaki”
  Jeżeli na znak poparcia chociaż kilkaset tysięcy osób napisze podobnie to nie są wsadzić do więzień pół lub dwa miliony osób.
  Pamiętam, jak ok. 11 lat temu Adama Słomkę posadzili na Rakowieckiej, to godzinami przed więzieniem było zgromadzenie aby mógł usłyszeć za murem ,że inni są z nim.

 2. Bronka mówi

  Nie rozumiem, co to jest za dysonans poznawczy u Poliniaków?
  Przyjmują 40 banderowskich kurew i ich pomiotów do swojego domu, a potem chcą od banderowskiego bydła przyznania się do ludobójstwa na Polakach? ☹️

 3. Bronka mówi

  A co do wyroku sądu:

  BANDEROWIEC W POLINIE GOSPODARZEM. ☹️

 4. Iwan mówi

  Sprawdza sie powiedzenie? Kto ma miękkie serce……

 5. Shadow mówi

  Noż do jasnej cholery, co to za prymitywny, beznadziejnie wysługujący się obcym sąd, rzekomo polski? To my mamy każdemu obcemu burakowi pozwalać na wszystko, a nam we własnym kraju nic kuźwa nie wolno. I to tak orzeka sąd, któremu my opłacamy pensje i wszelką działalność. Rzygać się chce na urzędasów i rządzących „w ten kraju”.

 6. Marian mówi

  Uwaga Rodacy – Polacy nasze milczenie i zezwolenie na panoszenie sie obych „”” bedziemy Palestyńczykami w NASZEJ OJCZYŹNIE POLSCE!!

 7. Patriota mówi

  To jest podziękowanie ukraińców za naszą gościnność. Zełeński już podziękował donosem na Polskę. My Polacy jesteśmy jednak durnym narodem. Jaki Polak piszę to z ubolewaniem. Nie dbamy o Polskość, niszczymy siebie a innym nacjom pozwalamy rządzić we własnym kraju. Już zapomnieliście jak oflagowaliście Polskę barwami niebiesko-żółtymi? Już zapomnieliście że z naszego budżetu daliśmy ukraińcom 40 mld złotych? Zostaniemy chyba na zawsze durnym narodem. Co do banderyzmu to nie pamiętacie jak ogłosili u siebie rok bandery tego zbrodniarza? Nie pamiętacie kogo wojsko ukraińskie nazywa swoim wzorem ? Polacy nie dajmy zniszczyć swojej Polskości. Polsko ocknij się bo znowu nam zabiorą Ojczyznę.

 8. W K mówi

  Na szczęście Moskal leje banderowców już w kilku miejscach na raz. Ukrainy, jako państwa, już nie będzie i banderowcom rura zmięknie.

 9. W K mówi

  Bez wysiłku można wykazać, że Ukraińcy od kilkudziesięciu lat korzystają z ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i nie zamierzają przestać korzystać. Żaden Ukrainiec po 1992 r. nie powiedział Polakom czegoś w stylu: ,,W czasach ZSRR byliśmy okupowani przez Rosję, a wcześniej popieraliśmy nazistów, ale teraz mamy kraj 2 x większy od Polski, więc nie potrzebujemy przestrzeni życiowej na polskiej ziemi ani nie potrzebujemy nadal zajmować polskich ulic ani polskich miast i domów, więc przepraszamy Polaków i oddajemy Polsce to, czego nie mogliśmy oddać, gdy Rosja nas okupowała. Oddajemy i przepraszamy, ponieważ tylko tyle możemy zrobić w ramach zadośćuczynienia za nasze zbrodnie na Polakach, bo niestety czasu nie cofniemy.”

 10. Andrzej mówi

  Cytuję za NCzas Info: ” Znany ukraiński muzyk Kirył Bledny z zespołu Poshlaya Molly opublikował na Instagramie nagranie, w którym utyskuje na Polskę i Polaków. Zrobił to w niezwykle bezczelny sposób. Zespół miał niedługo koncertować w naszym kraju, jednak ze względu na te słowa występy odwołano.
  W rosyjskojęzycznym nagraniu Ukrainiec mówił o tym, „co go denerwuje w Polsce”.

  – Mnie k***a denerwuje język polski. Nie rozumiem, po co mówić w tym j*****m języku, kiedy jest rosyjski. Nie rozumiem. Serio – grzmiał.
  – Chłopaki, nauczcie się k***a rosyjskiego i mówcie w normalnym k***a języku. Nie rozumiem, jest przecież imperium rosyjskie, po prostu wejdźcie w jego skład, k***a, wejdźcie, jak kiedyś. I mówcie normalnym językiem, poj**y – dodał. „.
  Gdzie prokurator, gdzie sąd ? Jesteśmy u siebie obywatelami II kategorii ?

 11. Wujek Dobra Rada mówi

  Czy ty jacku M. zatrybisz wreszcie, że wiele z komentarzy pod tekstami to prowokacje przez zawodowych prowokatorów pisane? Czekasz, aż ABW z prokuraturą zamkną tę stronę? Niewiele stracisz gdy całkowicie zrezygnujesz z komentarzy.

 12. zagłoba sum mówi

  Św. pamięci pan Albin Siwak opisał w swoich ksiązkach zazydzenie i skrajnie antypolską działalnośc tzw. sądów. PS. Ile razy dziadkowie czy rodzice tej „sedziny” zmienili nazwiska na polskie? Dwa razy, jak radził zbrodniaz zydokomunistyczny, niejaki Berman czy, na wszelki wypadek, trzy lub cztery razy?..

 13. zagłoba sum mówi

  Nawiasem i dość oględnie mówiąc, pan Andrzejewski chyba nie przemyślał swojej decyzji o udzieleniu schronienia upadlińcom (pomijam tu fakt, ze najwyzej kilka procent z najeźdźców spod znaku tryzuba to NAPRAWDĘ uchodźcy wojenni) i to w ilości 40 sztuk. Panie Jerzy! Sugeruję zapoznanie się z faktami historycznymi, potwierdzonymi tysiącami relacji, jak odwdzięczali się zydzi ukrywającym ich Polakom… Upadlińcy to tak samo podłe plemię!

 14. Karina mówi

  Kiedy rok 2022 został ogłoszony rokiem Bandery, w pierwszych dniach stycznia, wiedziałam, że zadzieje się jakieś wielkie zło na Ukrainie. I Zło przyszło. 24 lutego. Sądy mogą „sobie żartować” z prawdy na różny sposób, ale Sprawiedliwy nie rychliwy. Dopiero, kiedy Wy, Uraińcy – zrozumiecie to, będziecie na fali rozwoju, inaczej czeka was rozproszenie w świecie i długotrwałe wyniszczenie. A przecież Polakom zależy na dobru Ukrainy, ale tym prawdziwym.

 15. Olo mówi

  To jest NIESTETY konsekwencja tego,że dopuściliśmy do władzy w Polsce wrogie mniejszości narodowe ,a oni obsadzili swoimi ludzmi prokuratury i sądy i oto skutki !! Jak za czasów 3 zaborców w 19 wieku ! Historia się powtórzyła…!!,
  Dzieje sie to za naszym całkowicie BEZMYŚLNYM pozwoleniem Rodacy,..to jest to, przed czym przestrzegamy od lat, że My Polacy staniemy się PRZEŚLADOWANĄ WIĘKSZOŚCIĄ NARODOWĄ we własnej Ojczyżnie !!! ,..ale mało kto słucha, a terror państwowy się wzmaga coraz bardziej, wobec Polaków !…
  Pytam ,gdzie jest RUCH OPORU ,GDZIE są Polskie SZWADRONY ŚMIERCI ?…,bo Armi już nie ma..
  Może nie rozumiecie ludzie ,ale jesteśmy wynaradawiani od 33 lat, przez żydowski nie-rząd ,a nasze dzieci są jawnie i bezczelnie indoktrynowane pro banderowsko !
  Kiedy powiemy basta i rozpierdolimy im ryje ??!!! Kiedy ?…

 16. Olo mówi

  na stronie ukro banderowskiego zwiazku czytamy ,że…
  w 2016..
  Związek rozpoczyna monitorowanie internetu pod kątem przypadków mowy nienawiści wobec mniejszości ukraińskiej i migrantów i zgłasza zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Co więcej…,żydowski OMZRIK równierz otwarcie nawołuje ukrów do donoszenia Polaków do wrogich nam,..sądów i prokuratur w Polsce, gdzie oprawcy polsko języczni ,osądzają nas potem w majestacie ich talmudycznego prawa, jako tzw. „Polacy”…
  Dzięki naszej głupocie i naiwności ci śmiertelni wrogowie mają teraz okazję, za zgodą i poparciem żydów,..zemścić się na nas za akcję „Wisła” i to robią !! ,mają teraz swoje 5 minut !! ,..zatem żydo bolszewicki terror …powrócił w pełnej „chwale” ,a poliniacy debile,oczywiście lekkomyślnie wypierają to ze świadomości …Pytanie,jak to się zakończy ?..ludobójstwem ??? zagładą ?…My Polacy jesteśmy w ŚMIERTELNYM NIEBEZPIECZEŃSTWIE !!

 17. W K mówi

  Przede wszystkim mowa nie może być nienawiści, ponieważ nienawiść nie mówi. Potwierdzają to różne cytaty, np. z filmu ,,Dom”, gdy Bronek Talar mówi: ,,Mowa moja będzie krótka – chciałbym wstąpić do twego ogródka.” Jak widać, mowa musi być czyjaś, a nie nienawiści, gdyż nienawiść nie jest kimś. Z kolei mowa jest m.in. fonicznym uzewnętrznieniem odczuć / uczuć, zatem czymś naturalnym odkąd istnieje człowiek, a to, że człowiek może nienawidzić wiadomo tak samo długo. Oczywiście, ludzkość z różnymi debilizmami miała już do czynienia, więc jeden więcej lub mniej niewielu już zdziwi, lecz na pewno zlepek słów ,,mowa nienawiści” jest jednym z takich debilizmów, a sądzenie ludzi w oparciu o ten zlepek jest debilizmem do kwadratu. Sędziowie powinni się zajmować sądzeniem czynów, a nie sposobów werbalizowania odczuć.

 18. Adam mówi

  Osoba skazujaca Polskiego patriote powinna byc pozbawiona praw publicznych. Pamietajmy ze sa sedziowie ktorych wydanymi osadami mozemy sobie tylko podetrzec tylek. Lancuchy na lbie togi o niczym nie swiadcza. Robic swoje a jakimis chloptasiami w łańcuchach sie nie przejmować bo im sie tylko wydaje że są wazni.

 19. AntyPO✡PiS mówi

  To jest efekt nie przeprowadzenia DEKOMUNIZACJI po 1989 roku. Ani jeden komunistyczny zbrodniarz z PZPR i SB nie został pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Komuchy z PZPR i SB uwłaszczyli się na majątku państwowym po 1989 roku. Na liście „100” najbogatszych rezydentów Polski jest wyłącznie komunistyczna bezpieka z SB i WSI oraz ich resortowe dzieci. Kto założył Polsat i TVN? I za czyje pieniądze?
  Niestety Polacy pozwoli na to! I teraz mamy tego rezultaty. Polscy patrioci są prześladowani i skazywani za rzekomą mowę nienawiści. A komuchy, żydostwo i Ukry mogą bezkarnie szaklować Polaków i zawsze ich sprawy są przez „polskie” sądy umarzane.

  Nic się nie zmieni w Polsce bez dekomunizacji. Konieczne jest odkomuszenie Polski, czyli wprowadzenie programu SZUBIENICA + KONFISKATA mienia dla 👹 komuchów z PZPR, SB, WSI oraz ich resortowych pomiotów!

 20. Marian mówi

  Rodacy/Polacy… poniescie glowy i pokazcie banderowcom …gdzie ich miejsce…okrainie! To jest wyrok pokazowy by Polak byk niewolnikiem zydo-banddderowca……. OBDZCIE SIE POLACY… bo bedzieci „”murzynami/niewolnikami””w Naszej Ojczynie Polsce.
  W Krakowie u. Sławkowska jest z 6 sklepow wlascielami sa okraincy…….wyrosly w tym roku.. !.) Obok sklepu turystyki w srodku jest Kantor na wymiane waluty –ten kantor jest ok 30 lat …….W tym roku bandderowiec obok pod tym samym numerem kamiennicy…….banderowiec otworzyl kantor – by Polski kantor zniszczyc…..tak sie dzieje w calej Polsce… Chamstwo okrainskie na kazdej ulicy, w pociagu , tranwaju –szkolach……….itp.
  Polacy obudzcie sie –nie mzecie byc cicho..kiedy obcy pluje nam POLAKOM w twarz… Trzeba wziac sprawe w swoje rece…………..wyrazac niezgode i mowic okraincy wyp..dalac z POLSKI !!!
  Wczoraj pod nieobecnosc w mieszkaniu WOJCIECH OLSZANSKIEGO policja włamala sie do domu i ukradla spzret computer itdd……..Wlasciela nie bylo w domu……..drzwi zostaly wywazone i policja weszla do miesszkania zabierajac bez pytania co chciala……… POLACY, POLACY, POLACY–obudźcie sie–jak dlugo bedziecie milczec???????????????

 21. Robert mówi

  Sprawiedliwość jest wówczas, gdy sądy ferują sprawiedliwe wyroki. To klasyka z Monteskiusza.
  W państwie świra nie może być sprawiedliwości. Z zalożenia i z reguły. Przestrzegane są zasady nie mające zwiazku nie tylko z poczuciem sprawiedliwości lecz także z obowiązującym prawem. I nie tylko w zwiazku z ochrona banderyzmu i tym samym faszyzmu i rasizmu w iiiRP z przyczyn koniunkturalnych i niepolskich.

 22. Adam mówi

  To nie jest patriota, a niezrównoważony fanatyk.

 23. W K mówi

  @Adam Jeżeli on jest niezrównoważonym fanatykiem, jak wielkimi psychopatami i fanatykami są ci, którzy przemilczają ludobójstwo na Polakach i przemilczają to, że Ukraińcy od kilkudziesięciu lat korzystają z ukraińskiego ludobójstwa na Polakach i nie zamierzają przestać korzystać.

 24. Krzysztof mówi

  Polskie prawo powinno chronić Polaków a nie przybłędów dlatego powinno być zmienione . Przybłędów pełno jest w prokuraturze , policji i urzędach i to oni tworzą prawo . Czy doczekamy się w końcu wolnej Polski ?

 25. Boł mówi

  Mi to wygląda jasno, że antypolskie (ukraińskie?) sądy w Polsce wykonują prawo ukraińskie, gdzie przecież wprowadzono kary dla krytykujących bandere

 26. Irmina mówi

  Cierpienie uszlachetnia,więc poliniactwo będzie cierpieć. Od zarania wieków zawsze cierpieli przez głupotę rządzących i własną. Korzystanie z rozumu to dla poliniaków czarna magia i wyższa matematyka, zatem obrzezany mózg przyjmuje gotowce sprytnie podsuwane przez mądrzejszych. Bycie we własnym kraju obywatelem czwartej kategorii (po jankesach, ukrach i żydzianach) to majstersztyk na skalę globalną. A za tym pośmiewisko do potęgi n i silni w nieskończoność.

 27. Polak mówi

  Widzę że sędziowie są już rozgrzani by budować IV Rzeszę. Za krytykę van der Leyen albo Scholza – do Piaśnicy na 3 miesiące, albo dłużej. Durny PiS miał 8 lat na wyczyszczenie tej sądowej stajni Augiasza a właściwie Stalina – i wbrew deklaracjom zrobił zero!

  Z takimi lumpensędziami i łżewykładnią zagrożony jest każdy komentator w internecie i poza nim. Każdy Polak myślący po polsku. Bo przecież nie Żyd, Niemiec, Ukrainiec.

  Panie Jerzy proszę podać dalej tę sprawę do Ordo Iuris. I dziękuję za słowa prawdy w internecie.

 28. Przemysława mówi

  – Na wschodzie krainyU toczy się krwawa wojna o to, żeby na ziemię krainyU nie weszli obcy.
  – Na teren całej Rzeczpospolitej wdzierają się obcy a my oddajemy im Ojczystą ziemię bez jednego wystrzału.
  Takie kontrasty.
  Czy ktoś to rozumie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.