100 dni bezprawnego lockdownu! Konfederacja o nielegalnych działaniach rządu [WIDEO]

Artur Dziambor i Tomasz Grabarczyk/ fot. screen
4

We wtorek (2.02.2021) podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy Konfederacji podsumowali działania rządu premiera Mateusza Morawieckiego w postaci nielegalnego, bezprawnego lockdownu, który trwa już 100 dni. – To jest niszczenie polskich przedsiębiorstw – podkreślił poseł Artur Dziambor. Firmy, które teraz upadają, będą kupowane za bezcen! To jest coś, o czym od jakiegoś czasu alarmujemy, ale nikt inny nie chce tego tematu poruszać, bo jest bardzo niewygodny – wskazał.

To nie jest tylko sto dni lockdownu. To jest sto dni bezprawia, sto dni traktowania przedsiębiorców jak wrogów naszego społeczeństwa, jak wrogów Polski. Ci przedsiębiorcy, którzy chcą normalnie funkcjonować, otwierają swoje biznesy, restauracje, hotele, kluby, siłownie, bo nie mają wyjścia, są dziś traktowani przez obecny rząd jak wrogowie ludu – powiedział Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Wysyła się policję, żeby spacyfikowała otwarty klub w Rybniku, żeby spacyfikowała otwarty klub w Białymstoku, żeby policjanci wchodzili do tych lokali i wyciągali siła ludzi, używali przeciw nim broni gładkolufowej. To jest państwo prawa? – zapytał Grabarczyk.

– Słyszałem dziś, jak pan Kosiniak-Kamysz mówił, że trzeba jak najszybciej zakończyć lockdown. Wczoraj słyszałem na konferencji prasowej Platformę Obywatelską, która to mówiła. Bardzo nam miło, że się do nas przyłączyli – oświadczył poseł Dziambor.

– Cieszymy się, że po prawie roku funkcjonowania lockdownu, za którym sami głosowali, że teraz nagle zrozumieli, jaka jest sytuacja ludzi, którzy nie pracują w budżetówce, ani w spółkach skarbu państwa. Bardzo nam miło, że się wreszcie przyłączyli. Ale ja pamiętam, jak jeszcze dwa tygodnie temu ci sami ludzie, którzy teraz mówią „stop lockdown”, mówili nam, że mamy puknąć się w głowę, bo chcemy doprowadzić do wielkich problemów zdrowotnych, a lockdown trzeba ciągnąć dalej – powiedział.

Dziambor wskazał, że PiS doprowadził do tego, iż rozporządzenie albo apel premiera na konferencji prasowej jest traktowany przez władzę jakby to było prawo. Tymczasem to nie jest prawem i potwierdzają to sądy administracyjne w swoich wyrokach.

– To co ogłosi pan premier na konferencji prasowej ma taką samą moc prawną jakby pan Mietek spod budki z piwem wyszedł i ogłosił, że zamykamy albo otwieramy gospodarkępowiedział Grabarczyk. – Każdy Polak ma  konstytucyjne prawo prowadzić działalność gospodarczą – podkreślił.

Źródło informacji i cytatów: Facebook/Konfederacja

Zobacz też:

WSA w Szczecinie uchylił karę sanepidu dla właściciela baru otwartego pomimo lockdownu. Rządowe rozporządzenia są bezprawne

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Brawo polscy patrioci z prawdziwie prawicowej, pro polskiej i antylewackiej Konfederacji!
  Najwyższa pora pogonić to postkomunistyczne lewactwo z PiSraela do ich mocodawców z Izraela i lewackiego EUrokołchozu z Brukseli! Niech tam te mendy z lewicowego PiSraela noszą maski na ryju przez 24/h i wprowadzają lockdown przez 365 dni w roku.

 2. wilk mówi

  KONFEDERACJA TO JEDYNA PARTIA KTORA STAJE W OBRONIE POLAKOW,I POKAZUJE CALKOWICIE BEZ PRAWNE NISZCZENIE POLSKIEJ GOSPODARKI PRZEZ TYCH RZADOWYCH IDIOTOW NACZELE KTORYCH JEST CALKOWITY DEBIL MORAWIECKI,KTORY NA NAGRANIACH POWIEDZIAL ZE POLACY BEDA ZAPIERDALAC ZA MISKE RYZU,I TAKIE COS JEST PREMIEREM

  1. Matka mówi

   Wilk, poważnymi słowami się posługujesz. Mało tego, rościsz sobie prawo do wypowiadania się jak Polską rządzić, wyzywając innych od idiotów i debili. Tymczasem, sam jesteś głupszy od idioty czy debila. Nie potrafisz zdania po prawnie po polsku napisać. Nie potrafisz, pajacu, Caps Locka wyłączyć. Kim ty, amebo w ogóle jesteś?

 3. Wojciech mówi

  Niestety, decyzje o restrykcjach czy lockdownie nie zapadają w Polsce. Jedna pani minister wyraziła to stwierdzeniem „musimy patrzeć na kontekst europejski i światowy”. Stąd nie można wymagac logiki w działaniach rządu – czasem zapędzą się w „samodzielności”, ustalą jakieś progi zakażeń czy inne bzdety, a potem każą im zamykać wszystko i muszą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.