Władimir Putin przyjedzie na Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

Reuven Rivlin i Władimir Putin/ fot. Twitter
4

W związku z 75. rocznicą wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, 23 stycznia 2020 odbędzie się w Jerozolimie V Światowe Forum Holokaustu. Wydarzenie, zatytułowane „Pamięć o Holokauście, walka z antysemityzmem”, organizowane jest przez Fundację World Holocaust Forum we współpracy z Jad Waszem i pod patronatem prezydenta Izraela Reuvena Rivlina. W spotkaniu ma wziąć udział ok. 30 głów państw z całego świata. Do tej pory udział w wydarzeniu potwierdzili: prezydent Rosji Władimir Putin, prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, prezydent Włoch Sergio Mattarella, prezydent Austrii Alexander Van der Bellen i premier Szwecji Stefan Löfven.

W środę (20.11.2019) odbyła się konferencja prasowa w rezydencji prezydenta Izraela, w której udział wzięli minister spraw zagranicznych Israel Katz, prezes Jad Waszem Avner Shalev i prezes Fundacji World Holocaust Forum Mosze Kantor.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydenci Rosji, Niemiec, Francji, Włoch i Austrii wraz z przedstawicielem Wielkiej Brytanii i wieloma innymi przywódcami przybędą do Jerozolimy, aby omówić, jak możemy walczyć z antysemityzmem. Spotkamy się, aby zastanowić się, jak przekazać pamięć o Holokauście pokoleniom, które będą żyć w świecie bez ocalałych, oraz jakie kroki musimy podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo Żydom na całym świecie – oświadczył prezydent Rivlin.

Na całym świecie rośnie antysemityzm. Widzimy to w gwałtownych atakach na Żydów, zdewastowanych cmentarzach, podżeganiu i mordowaniu Żydów. Społeczność międzynarodowa musi zjednoczyć się przeciwko wzrastaniu antysemityzmu – powiedział minister Katz (to ten, który stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”).

Antysemityzm jest nienawiścią, która nie zna granic i została przyjęta przez wiele ideologii. Żydzi są nieustannie atakowani przez lewicę, prawicę i główny nurt. To kolejny decydujący moment w historii, w którym przywódcy świata muszą powstać i działać. Słowa to za mało, a Światowe Forum Holokaustu stworzyłem jako miejsce, w którym możemy stworzyć plan działania mający na celu zdecydowaną walkę z antysemityzmem – stwierdził Mosze Kantor.

Jad Waszem niestrudzenie pracuje nad zwiększeniem wiedzy i świadomości na temat historii Holokaustu, nie tylko po to, aby zapewnić, że jego pamięć pozostanie istotna 75 lat po zakończeniu II wojny światowej, ale także jako narzędzie do walki z antysemityzmem, rasizmem i ksenofobią – alarmującymi zjawiskami, które narastają dziś na całym świecie – oświadczył prezes Shalev.

Mój komentarz: Jak widzicie walka z antysemityzmem zaostrza się, a do udziału w niej zaproszony został prezydent Rosji Władimir Putin. Zważywszy na fakt, że Polska została właśnie wskazana jako najbardziej antysemicki kraj świata, a Żydzi chcą nas wyszlamować na 300 miliardów dolarów, walka z antysemityzmem przy udziale Rosji nie wróży nam nic dobrego. Tym bardziej, że Stany Zjednoczone wspierają żydowskie roszczenia wobec Polski i niestrudzenie walczą z antysemityzmem, a obecnie Kongres pracuje nad ustawą wprowadzającą holokaustowa propagandę do wszystkich amerykańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ZOBACZ: Holokaustowa propaganda we wszystkich szkołach w USA! Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPowiśle o ustawie 943 [WIDEO]

Przy okazji przypominam, że w 2018 powstały wytyczne do walki z antysemityzmem, w których zapisano m.in. wymóg finansowania tej walki przez każde państwo na świecie, przy czym na Polskę ma przypaść ok. 400 milionów zł rocznie. Idzie walka o naprawdę grubą kasę, a tymczasem prezydent Duda opowiada nam bajki o Rzeczypospolitej Przyjaciół i klęka na Dworcu Gdańskim przy tablicy upamiętniającej Żydów (w tym komunistycznych zbrodniarzy) wyjeżdżających z Polski w 1986 roku, wicepremier Gowin futruje pieniędzmi antypolskich oszczerców z Centrum Badań nad Zagładą Żydów, a PiS boi się wznowić ekshumację w Jedwabnem. Jak tak dalej pójdzie, to może okazać się, że najlepszym sposobem walki z antysemityzmem jest likwidacja państwa polskiego.

Źródło informacji i cytatów: Europejski Kongres Żydów

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Tak,tak ,,to kolejny decydujący moment w historii,a przywódcy muszą powstać..,,żeby hołd lenny złożyć,zachciankom Izreala sprostać,Iran do lamusa włożyć,sami narodem ponad głowami zostać jak chce pismo

  1. Tomek mówi

   Aż tak bardzo ci żal d…ę ściska, że Żydzi chcą uczcić pamięć miliona wymordowanych swoich obywateli, a Rosja chce upamiętnić, że to jej żołnierze obóz wyzwolili (naturalna rzecz przecież)?

  2. anonim mówi

   Tak, tak wyzwolili, a potem dawaj na palskje faszysty w oparach bimbru, zagryzając zjełczałą słonina, dawaj na diewaćki wsadzić swie brudne śmierdzące przyrodzenia.

 2. anonim mówi

  Ten po lewej podobno ciągle śni, że jest potomkiem w pierwszej linii tzw. jednodiowego żydowskiego króla Polski, o którego prosili dzikusy z lasów zwani Słowianami. Oni analfabeci tylko dzidą potrafili polować na niedżwiedzie i musieli mieć nad sobą jakiegoś nadczłowieka zesłanego przez Abba.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.