Żydzi domagają się rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego. Wystosowali list do prezydenta Warszawy

Powstanie Warszawskie. Śródmieście Południowe, Kompania harcerska batalionu "Gustaw" przy barykadzie na ul. Kruczej. Fot. : MPW/ Kolor: Mikołaj Kaczmarek
31

We wtorek (27.07.2020) Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita”, rabin Michael Schudrich oraz przedstawiciele społeczności żydowskiej i wspierające ich towarzystwo o znamionach „dwużydziana Polaka” wystosowali list do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, w którym domagają się rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego organizowanego 1 sierpnia przez środowisko narodowców.

W liście zaatakowano Młodzież Wszechpolską, ONR i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości sugerując jakoby były to organizacje odwołujące się do nazizmu i faszyzmu oraz szerzące nienawiść rasową i narodowościową. Jako przykład nienawiści podano hasła „Raz sierpem, raz młotem, czerwona hołotę” oraz „Jeden pocisk, jeden Niemiec”. Stwierdzono, że w Powstaniu Warszawskim „walczyły też osoby LGBT”, a w Białymstoku „doszło do brutalnego ataku środowisk narodowych na uczestników pokojowej demonstracji”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– W ostatnich latach obserwujemy coraz śmielszą aktywność organizacji i ugrupowań, które z nienawiści uczyniły narzędzie walki politycznej, a rocznice wydarzeń historycznych traktują jako kolejną okazję do nawoływania do przemocy, głoszenia haseł godzących w ludzką godność, prezentowania symboli zakazanych prawem. W Warszawie doświadczamy tego wyjątkowo boleśnie 1 sierpnia oraz 11 listopada każdego roku – piszą autorzy listu.

Cały list poniżej. Pod nim zamieściłam mój komentarz, w którym wyjaśniam, na czym polegają manipulacje i kłamstwa autorów tego paszkwilu.

Mój komentarz: Ten list to mieszanka ohydnych manipulacji i bezczelnych kłamstw podanych za pomocą lewackiej nowomowy. Już w pierwszym akapicie pojawia się słowo „nienawiść”, którego celem jest zohydzenie organizatorów i uczestników patriotycznych imprez upamiętniających rocznicę Powstania Warszawskiego i rocznicę odzyskania niepodległości.

Akapit drugi to kłamstwo mające przedstawić polskich narodowców jako faszystów i nazistów. Nie udało się ich zdelegalizować na drodze sądowej, gdyż nie było ku temu podstaw, ale autorzy listu i tak sugerują, że to samo zło i siewcy nienawiści.

Trzeci akapit to manipulacja, której celem jest połączenie organizacji narodowych ze złem, za które wszyscy stają się odpowiedzialni. W czwartym akapicie znowu mamy określenia „nienawiść” i „przemoc”, a bezpośrednio po nim pojawia się informacja o organizacji IX Marszu Powstania Warszawskiego. Manipulacja jest oczywista – skleić wszystko, co najgorsze, z patriotyczną imprezą organizowaną w tę tak ważną dla Polaków rocznicę.

W akapicie szóstym mamy bezczelne kłamstwo o symbolach swastyki na ubiegłorocznym marszu. W rzeczywistości na marszu pojawiła się przekreślona swastyka, a więc symbol antynazistowski (na zdj.).

Marsz Powstania Warszawskiego 2019/ fot. Twitter
Marsz Powstania Warszawskiego 2019/ fot. Twitter

Mamy też kłamstwo o brutalnym ataku na uczestników marszu LGBT w Białymstoku. W rzeczywistości ów „brutalny atak” był ustawką zorganizowaną przez aktywistów LGBT, którzy odegrali scenkę pobicia, co szybko zostało zdemaskowane przez internautów. Co więcej, rzekomy poszkodowany nie zgłosił się na policję, pomimo opublikowania policyjnego wezwania w tej sprawie.

Co do krzyża celtyckiego, to bez względu na to, czy był, czy go nie było, nie jest to symbol zakazany w Polsce. A co do haseł: „Raz sierpem, raz młotem” jest hasłem antykomunistycznym, a więc skierowanym przeciw totalitaryzmowi, a hasło „Jeden pocisk, jeden Niemiec” to nawiązanie do hasła „Każdy pocisk, jeden Niemiec” zamieszczonego na autentycznym plakacie z Powstania Warszawskiego.

plakat powstańczy z hasłem "Każdy pocisk, jeden Niemiec"
plakat powstańczy z hasłem „Każdy pocisk, jeden Niemiec”
zdjęcie z Powstania Warszawskiego
zdjęcie z Powstania Warszawskiego

Kolejną manipulacją jest stwierdzenie, jakoby powstańcy potępiali narodowców. Środowisko „Otwartej Rzeczypospolitej” ma po swojej stronie zaledwie kilka osób, które brały udział w powstaniu jako nastolatki i teraz robią za reprezentację powstańców firmując swoimi nazwiskami antypolskie działania środowisk żydowskich. Przypominam też, że prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił, iż Światowy Związek Żołnierzy AK został przejęty przez „ludzi z komunistyczną przeszłością”, a więc jakiekolwiek opinie wychodzące obecnie z tego gremium należy traktować z wielką rezerwą.

Końcówka listu to wezwanie do rozwiązania marszu de facto pod byle pretekstem, tak jak już miało to miejsce w 2018 roku. Mamy też oświadczenie, że sygnatariusze listu dokładają starań, aby Polska była „wolna od nienawiści”, co w kontekście całego listu jest przypisaniem nienawiści organizatorom i uczestnikom patriotycznej manifestacji.

List jest ohydny, potwarczy i znieważający Polaków oddających hołd Powstańcom Warszawskim. Zamiast pisać takie listy, niech Żydzi lepiej pochylą się nad grzechami własnej społeczności, która od stuleci działała przeciw Polakom kolaborując z wrogami Rzeczypospolitej. Więcej informacji na temat antypolskich działań Żydów znajdziecie w nowej książce Jacka Międlara, która zostanie wydana już wkrótce.

Zobacz też:

Szokująca decyzja IPN! Żydowskie prawo religijne przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy z 1920 roku

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Cały ten list powinien zawisnąć ja gwoździu w jakiejś latrynie.
  Jak to jest, że jakaś „niezależna i niedochodowa organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego” licząca coś koło 200 członków, może z taką siłą atakować inne organizacje, pomawiać, szkalować i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji?
  Walczą te pasożyty z „wszelkimi formami rasizmu, antysemityzmu, ksenofobii i innym postawom godzącym w godność człowieka oraz zajmują się krzewieniem postawy otwartości i poszanowania dla osób i grup o odmiennej identyfikacji etnicznej, narodowej, religijnej, kulturowej lub społecznej”…
  A co z Polakami opluwanymi i obrażanymi, z Polakami oskarżanymi na podstawie sfabrykowanych dowodów? Co z szerzącym się nawet w instytucjach państwowych antypolonizmem? Tu „grantożerca”, „kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW jest niemy, ślepy i głuchy! Podobnie jak cała „rada programowa”, ci dziennikarze i „humaniści”.
  Bredzą o faszyzmie, nazizmie i komunizmie obrażają Polaków, bo „im to wolno”, bo mają jakiś glejt, immunitet czy władze zwyczajnie boją się zareagować tak, jak powinny?

  1. Zbigniew mówi

   Ujawnienie tego listu, to jest zwrot w sprawie oskarzen wobec pana Jacka.

   Jednak Pana List powinien przejsc do historii ksztaltowania w Polsce silnego prawa: zwyczajow i przepisow.

   Ucieszylem sie z Pana listu i to bardzo!

   Na sobie poznalem jak dziala Niemieckie prawo odnosnie „Falszywych oskarzen”, dlatego listu nie podpisala zadna powazna osoba, lecz staruszkowie nie rozumiejacy tego prawa.

   Rozumieja to srodowiska esbeckie na Zachodzie a to najczesciej nie sa Polacy w sensie Ojczyzny.

   Mialem szczescie, ze wczesniej lyknalem troche przepisow i jakos bylem ostrozny: okazalo sie, ze na esbeka policjantowi podyktowalem cos co jest bezpersonalne a oni sami wiedza i udowodnia kto jest oszustem i czy jest tym oszustem.

   Natychmiast sprawa miala numer prokuratorski, grozila mi spora grzywna a potem byli wkurzeni, gdyz prokurator musial umorzyc postepowanie przeciw mnie i wszystko zatoczylo sie tak, iz przesadzili w zdobywaniu informacji a oszust plakal, ze jest chory – zrobila sie afera w sumie w drobnej sprawie i kilku urzednikow takze mialoby klopoty (Sutrykow, harleyowcow), wiec sam pomagalem wyciszac, aby nie powiesili kogos za batonik.

 2. Piotr mówi

  Tacy odważni żydzi sa teraz, a gdzie byli w 1939 , jak Polski broniliście , dlaczego witali sowietów i niemców ciesząc się że już Polski nie ma. A gdzie byli jak organizowało sie polskie podziemie, kto denuncjował , kto szmalcowal, kto paraliżował podziemie. Teraz udając przyjaciół bohaterom Powstania odmawiają rocznicy. Żydzi to jeszcze nie wasze Państwo i mam nadzieje ze nigdy nie będzie. Nie z waszej krwi Polska powstała, waszej krwi Polsce nigdy nic nie daliscie lecz ja wysyłaliście przez wieki. Czy policja będzie biła weteranów Warszawskich Bohaterów Powstania? w tym kraju zaprzaństwa wszystko jest możliwe. Oczekujeod prezydenta wWarszawy , jeśli jest Polakiem by poprowadził uroczystości, oczekuje od Prezydenta Polski by był na tych uroczystościach. Oczekuje od wszystkich posłów Polski by byli w tym być może jednym z najostateczniejszych marszów Wojennych Warszawiaków. Wstyd wam i poruta na was żydzi, ze chcecie ukrzyżować Powstańców .. Nie macie prawa rządzić sie Polsce, w kraju który ciągle sprzedajecie i ktorym ciagle kupczycie. Jeszcze pamiętam jak babcia opowiadała jak wy żydzi ze swoim kahalem na czele, zamiast bronić Warszawy przed sowietami, wyszliście ma rogatki witać Kozaków chlebem i sola,.. i cóż ten Kozak zrobił?! najechał koniem waszego rebego i kopnął ta tacę z chlebem i sola i wytargał go za brodę. Dziękujcie Żydzi ze Polacy to taki wspaniałomyślny naród ze dał wam przetrwać setki lat, szanujcie a nie bezcześci ten kraj, bądźcie pokorni bo jeszcze takie czasy nadejdą że tylko w Polsce dzięki Chrześcijaństwu w ludziach zakorzenionemu , i tylko dzieki ludowi ktory brzydzi sie szlachtowaniem nie będziecie mordowani tak ja byliscie wszedzie na swiecie.

  1. Zbigniew mówi

   Czy tak naprawde Polacy im cos dawali setki lat temu ?

   Sa pracowici, sami potrafia handlowac a tych przytaszczyli beznorodowi maganci, aby wlasnie im pomogli ten POLSKI ZYWIOL HANDLOWY opanowac.

   Dowodem jest to, ze juz 6 tys lat temu ( a nie jakies kilkaset) Polacy przytaszczyli z Dalekiego Wschodu koty a potrzebowali ich gdyz prowadzili masowa produkcje rolna, ktorej przed myszami sami by nie ochronili.

   To chyba ten nasz kler developerski rozpowszechnia, ze niby kilkaset lat to jakies ma znaczenie dla historii Polakow.

   Fajnie, ze jest, ale przywlekli Krzyzakow i zydow.

   Na terenach serbskich krzyzacy przy pomocy zydowskich pieniedzy budowali zamki dla okupacji nowych terenow…………

   I mamy problem ideologiczny dlatego modle sie abym mogl jakos pomoc panu Jackowi i oczywiscie w tym kregu sobie.

  2. TLV mówi

   Polaczysz polaczyno

 3. Tomasz mówi

  Żydowskie ręce precz od narodowców i patriotycznych marszów. Zabraniać to mogą sobie w Izraelu.

  1. Zbigniew mówi

   Milosc do Ojczyzny odczytuja jako nienawisc.

   …..katolickim Narodowcom moga przeciwstawic jedynie srodowiska zdegenerowane a wiec rownolegle przeciw Chrzescijanstwu ……

   Kilka lisow przenosi wscieklizne a dziki AFD –

   Jest jednak roznica: demonstrujacym Palestynczykom moga zydowscy snajperzy strzelac w kolana (powtarzam za ONZ) a w Polsce moga strzelac sami sobie. Do zamiany Polski na Polin maja wiec jeszcze daleko i potrzebuja jeszcze duzo zielonych ludzikow z palkami teleskopowymi.

  2. Zbigniew mówi

   Jeszcze wladze Policji we Wroclawiu nie sa rozliczone za te palki sluzace do wybijania szyb w samochodach przestepcow i uzycia broni gladkolufowej do tlumu z dziecmi, ktory im w niczym nie zagrazal! Jezeli nie mozna ich rozliczyc i tak ma byc w Polsce

   Czy mialby sens protest aby wladze Warszawy nie wysylaly jakis „obserwatorow”, bo zamieniaja sie w groznych prowokatorow co juz stwierdzil sad a postepowania karne dopiero sie rozpoczna… .

   Czy organizatorzy tych marszow nie moga zwrocic sie do opini publicznej i sadu o wyznaczenie komisji (czy moze byc komisja parlamentarna ) majac na uwadze prowokacje Gawor i jej przeszlosc a skutkujace bezkarnoscia ludzi Sutryka i jego mocodawcow?

   Moim zdaniem od strony rzadu ten pochod bandytyzmu Sutrykow i reszty trzeba zatrzymac, gdyz zakonczy sie majdanem i PiS straci wladze a zyska Konfederacja.

   Izraelskie odchylenie czesci PiS musi przegrac a Konfederacja moze wreszcie wyjdzie z cienia POPISu i przedstawi swoj program.

 4. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  teczowe cioty,narodowcy,ktorzy poparli trzaskowskiego,wychowanka geremka,mzowieckiego,sorosa zdecydowanie go popra. i byloby fajnie,abu szkolona za pieniadze trzaskowdkiego antifa,rozyebala wam te parszywe,teczowe mordy.
  CZOLEM TECZOWE CIOTY OD BOSAKA.

  1. Zbigniew mówi

   To jest ten program Bosaka – ze tonacy brzytwy sie chyci?

  2. Zbigniew mówi

   Ale Antufa tez nie wie czy sa dziewczynkami z wygladem chlopczykow i moim zdaniem te „obojniaki” wg potrzeb, jak kameleony pokazaly, ze sa agresywni, prawa sie nie boja, ze bronia ich Trzaskowskie (prawdziwe nazwisko?).
   Sa wiec doskonale wyszkolonymi prowokatorami i sami pisza do swoich zwierzchnikow (Trzaskowski ich szkolil za pomoca Ubowcow i podejrzewanych o morderstwa) z prosbami o danie im szansy – no na cos te miliony Zl musza sie przydac.

   A biedny wyborca jest tak przepracowyny, ze nie moze zrozumiec, iz przemeczony skrajnie jest z powodu grabiezy do jakiej sam sie przyklada.

 5. Zbigniew mówi

  Na marginesie – dlaczego Sutryk ma Harleja?? A jak dzialaja na bogatym Zachodzie te stowarzyszenia motocyklistow???

  Bosak to jest sprawa przegrana, gdyz juz w interesie PISu jest walka z „falszywymi Oskarzeniami” a ten jest tak jak Jaki – mowi za duzo, dekoncentruje ludzi a tego nikt nie lubi.

  Moglby pisac – Jaki jak pisze, to stal sie powaznym czlowiekiem a nie jakims prowokatorem

 6. Zbigniew mówi

  Ktos wpadl w depresje, ze odszedl pan mecenas Litwin.

  A ja sie ucieszylem !?

  Dlaczego?

  Jezeli pan Jacek radzi sobie doskonale, to zaden mecenas przy nim sie nie uchowa, nic nie zyska.

  Pan Jacek jest mlody!

  To jest tak: Jezeli jest bezkompromisowy, to wlasnie ma z czego byc kompromisowy Trzaskowski i Duda to nie jest porownanie, chyba zeby pokazac, iz nie maja z czego ujac.

  Jezeli jest bezkompromisowy i ma na to argumenty, cala swoja osobowosc to jego kompromis ma wartosc argumentow a za tym idzie wartosc pragmatyzmu.

  Morawiecki zostal bez pomyslow i klamie a Bosak bez wyksztalcenia.

 7. ciekawe mówi

  Żydzi chcą zablokować marsz przeciw nazistowskim zbrodniarzom?

 8. Zbyszek mówi

  Ostatecznie niemickich zolnierzy zginelo duzo wiecej niz powstancow.

 9. Leszek mówi

  Porządna organizacja…. Nawet Numer konta podają na każdym piśmie 🙂

 10. czarny mówi

  Po prostu żydostwo chce zawłaszczyć przestrzeń publiczną w Polsce, w tym celu próbują wymazać z pamięci narodu polskiego ważne rocznice, wydarzenia historyczne, promując przy pomocy znajomych szabesgojów jakieś pielgrzymki po grobach cadyków czy innych parchów.

 11. Wiesiek mówi

  Wystarczy w tym liście zmienić kilka rzeczy i napisać to o Żydach którzy wtrącają się w nasze życie szerząc antypolonizm i nienawiść i podpisać i wysłać!

 12. Leszek mówi

  No to jeszcze Niemcy niech zażądają aby urzędowo zakazać obchodzenia rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Byliśmy dla nich wtedy tacy nieprzyjemni tj. rasistowscy…

 13. Jerzy mówi

  Te półgłówki nie kojarzą, że gdyby ruskie nie stali na Wiśle pół roku to wszystkich Żydów z Łodzi dałoby się uratować.

  1. f5g6h7j89ki-09876 mówi

   Uważa Pan,że są tylko wina Rosjan?-a Ameryka?Kto , sponsorował Hitlera?Giną zawsze niewinni ludzie, fanatycy.

 14. mario mówi

  A kto powiedział że muszę kochać żydów?Jestem wolnym człowiekiem i mam prawo ich nienawidzić .Tu jest polska a nie polin a więc jak się coś nie podoba to wynocha do israela!!!!

 15. Andrzej mówi

  Nie chcą marszu, bo narracja jest taka: Polacy kolaborowali z Niemcami a jedynym powstaniem w Warszawie
  było powstanie w getcie.

  1. fgh7j8/.,mnbv9 mówi

   Dobrze wiedzą,jak było i jak widać ta wersja jaką przedstawiają swoim,młodym ludziom,ma odwieczny cel.

 16. W K mówi

  Po polsku piszemy:
  a) Prezydent m. st. Warszawa
  albo
  b) Prezydent Warszawy

  List został nieprawidłowo zaadresowany.

 17. Jerzy Bander mówi

  Jestem polskim Żydem i jest mi wstyd za rabina Szudricha i samozwańczych tzw. przedstawicieli społeczności żydowskiej za ten, pełen nienawiści do polskich patriotów, list skierowany do Prezydenta Warszawy Rafala Trzaskowskiego. Mam 78 lat. Ja i mój ojciec zostaliśmy uratowani przez Polskie siostry zakonne i polską rodzinę. Ryzykowali życie by ocalić nas przed śmiercią z rąk niemieckich oprawców.
  Podpisani pod tym haniebnym listem to nie Żydzi, to warszawscy lewacy, tacy sami, jak ci, którzy odważyli się zaatakować pomnik Chrystusa niosącego Krzyż. Hańba im.

  1. DD. mówi

   Panie J. Bander, to trzeba zrobić porządek w szeregach zydowskich żebyby polskojęzyczne SSyny nigdy nie podszywały się pod narodowość zydowską czy polską!Taki szubrawiec bilewicz, cała, krzemiński….uwazają się za zydów i nikt im tego nie zabrania, piszą jako zydzi i z polecenia takich jak oni oszustów szubrawych z pochodzenia zydów, opluwają Polskę i Polaków! a te wszystkie schudrichy? a propos schudricha, pamiętacie jak był w Polsce papież Benedykt XVI? wtedy ten szmaciarz aj waj, aj waj – darł ryj po wszystkich mediach, ze niby go ktoś w Warszawie….(sic!!!) pobił! ten cham chciał odwrócić uwagę mediów od słów papieża, który mówił wyłacznie o POLAKACH I WYRAZAŁ SWÓJ BÓL Z POWODU POLAKÓW ZAMORDOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW W KOMORACH GAZOWYCH! NIC JEDNAK NIE MÓWIŁ WYŁĄCZNIE, CZY Z PODKREŚLENIEM o ZYDOSTWIE, a wtedy prymitywny schudrich – ustanowiony na jakiegos rabina w Polsce przez zydostwo, wychodził z siebie, robił szpagaty, tradycyjnie w świński sposób łgał jak z nut opluwając Polaków za wyimaginowane, jak wyimaginowane są ich roszczenia 447, pobicie, AJ WAJ AJ WAJ!

 18. 5v6b7n8m9i,0.p;/ mówi

  ,,Dzień bez awantury,to stracony dzień”-a niby cywilizowany naród.Polacy ,nie w………. się w prawy Izraela,,,gościa” kosztuje nas,ciągłe odwieczne pretensje.

  1. f5g6h7j89k0l;- mówi

   …,,gościna”… .

 19. jacek zarazek mówi

  Gdyby tak zamiast tych organizacji narodowych wstawić LGBT to wszystko by się zgadzało.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.