Szokująca decyzja IPN! Żydowskie prawo religijne przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy z 1920 roku

Cud nad Wisłą 1920/fot. youtube
23

W 2019 roku Stowarzyszenie Wizna 1939 złożyło w Instytucie Pamięci Narodowej wniosek o zgodę na ekshumację szczątków polskich żołnierzy poległych w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku. Członkowie stowarzyszenia odnaleźli ich zarośnięte groby dzięki współpracy z mieszkańcami miejscowości Guty-Bujno (gm. Ostrów Mazowiecka) i chcieli godnie pochować żołnierzy w oznakowanej zbiorowej mogile. Na pozwolenie czekali rok, aż w końcu wystosowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedzi na apel nie było.

ZOBACZ: IPN blokuje ekshumację bohaterów Bitwy Warszawskiej. Polacy apelują do Prezydenta RP!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

10 lipca 2020 IPN ostatecznie odmówił zgody na ekshumację, a swoją decyzję tłumaczy tym, że na innych działkach w tej miejscowości znajdują się mogiły z II wojny światowej, w których pochowano zamordowanych Żydów. „W przypadku ludności żydowskiej ekshumacja jest niedozwolona z przyczyn religijnych” – czytamy w piśmie IPN skierowanym do stowarzyszenia.

IPN stwierdza też, że „wnioskodawca w żaden sposób nie odnosi się do kwestii narodowości i wyznania rzekomo pochowanych osób i pomija ich ewentualne konsekwencje, ignorując fakt wielonarodowościowego pochodzenia ludności zamieszkującej rejon Wizny przed II wojną światową”.

Reasumując: IPN odmawia wydania zgody na ekshumację i godny pochówek polskich żołnierzy poległych w 1920 roku powołując się na żydowskie prawo rzekomo zakazujące ekshumacji i na to, że w tej samej miejscowości, ale w innym miejscu, znajduje się mogiła, w której leżą Żydzi zamordowani podczas II wojny światowej. Co więcej, IPN blokuje ekshumację, ponieważ stowarzyszenie „nie odniosło się do narodowości i wyznania pochowanych osób”, przy czym wskazuje na wielokulturowość przedwojennych mieszkańców „rejonu Wizny”, chociaż miejscowość Guty-Bujno leży ok. 70 kilometrów od Wizny, a wniosek o ekshumację dotyczy polskich żołnierzy, a nie mieszkańców „rejonu Wizny”.

W piśmie IPN zarzucono też Stowarzyszeniu Wizna 1939, że nie uprawdopodobniło, iż „posiada środki i kwalifikacje pozwalające na prawidłowe, zgodne z aktualna wiedzą i zachowaniem profesjonalnych standardów przeprowadzenie prac ekshumacyjnych”. Zwracam uwagę, że zarzuty braku profesjonalizmu wysuwała wobec stowarzyszenia tajemnicza Żydowska Komisja Śledcza w związku z odkryciami w Wiźnie dowodzącymi, że mordu na tamtejszych Żydach dokonali Niemcy, a nie Polacy. Zwracam też uwagę, że stowarzyszenie działa od 10 lat i działa w sposób profesjonalny. Zasługą Stowarzyszenia Wizna 1939 jest m.in. odnalezienie faktycznego miejsca pochowka kpt. Władysława Raginisa, identyfikacja jego szczątków i godny pochówek dowódcy “polskich Termopili”.

ZOBACZ: Odnaleźli szczątki ofiar niemieckiego mordu w Wiźnie. Nęka ich Żydowska Komisja Śledcza. Kto chce zastraszyć członków Stowarzyszenia Wizna 1939? [WIDEO]

To jest obłęd! W Polsce nie można ekshumować i godnie pochować polskich bohaterów, ponieważ prawo żydowskie rzekomo zabrania ekshumacji! A co ma prawo żydowskie do leżących w bezimiennych mogiłach Polaków? Polscy żołnierze bronili Ojczyzny przed sowiecką zarazą w 1920 roku, gdy Żydzi witali bolszewików bramami triumfalnymi i przyłączali się do nich działając na szkodę państwa polskiego. Jak można zabronić ekshumacji i godnego pochówku Polaków powołując się na prawo żydowskie? Gdybym nie zobaczyła tego pisma na własne oczy, nie uwierzyłabym, że coś takiego jest możliwe. Gdzie my żyjemy?! W Polsce, czy w państwie żydowskim?!

Stowarzyszenie zapowiedziało złożenie odwołania od decyzji IPN. O sprawie będziemy informować na naszym portalu.

Źródło informacji: Stowarzyszenie Wizna 1939

Zobacz też:

Cios w jedwabieńskie kłamstwo i nękanie Stowarzyszenia Wizna 1939. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr mówi

  Pomyśleć, że Jarosław Szarek utrzymywany jest przez nas polskich podatników. Trzeba zapamiętać nazwiska tych szabesgojów. Podobnie z zażydzonymi sądami. Gdy Konfederacja dojdzie do władzy pozbawić tych dziadów majątków, za szkody jakie wyrządzili Ojczyźnie. Zażądać zwrotu wynagrodzeń wraz z odsetkami. Oni całe życie pasożytują na organizmie Polski i doją, przynosząc szkodę. Potrafią być wyłącznie biurwami. Robią z Polski Izrael. Wymyśloną przez żydowską antypolską kanalię z polskim obywatelstwem na potrzeby wplątania Polaków w mordowanie żydów (przypadek Jedwabnego), zasadę o zakazie ekshumacji żydowskich pochówków wcielają w życie w Polsce. Won do Izraela, tutaj jest POLSKA.

  1. Mateusz mówi

   Akurat Szarek to nie ma rysów twarzy goja więc nie może być szabesgojem. To więc i oczywiste że będzie we wszystkim popierał swoich i nadzorował szabesgojów jakich w tym całym IPN nazbierali nadzorcy dużo.
   Nie pozostaje nic innego tej resztce Polaków w Polsce i zagranicami jak zakasać rękawy i posprzątać w celu odzyskania Polski za nim będzie za późno.

  2. Lol mówi

   Najwyższy czas posprzątać!

  3. Obserwator mówi

   Piotr wylewasz pomyje na Jarosława Szarka uruchamiasz antysemityzm jesteś typowym prowokatorem , czyli albo botem ruskim albo niemieckim.

 2. szalom mówi

  Ten IPN jest rzeczywiście godzien likwidacji. Każda publikacja ma piętno żydo-poprawności i szkoda czasu na czytanie nie mówiąc już o wydawaniu własnych pieniędzy na szajs, chłam i barachło.

  1. Mateusz mówi

   Taka instytucja jaką teoretycznie ma być IPN jest bardzo potrzebna Polsce. To zarządzanie nim i całą Polską trzeba odebrać z cudzych łapsk i kukułcze jaja powyrzucać precz z domowych pieleszy. Tylko Konfederacja może to zrobić.

 3. antyparch mówi

  Szczesc Boze
  A gdzie teczowe chlopaki od Bosaka? Za co w sejmie kase biora?

 4. Zbigniew mówi

  Pisowski rzad jest zydowski

 5. Dzeta-Rho mówi

  “Jeśli chcesz wiedzieć, kto naprawdę tobą rządzi – sprawdź kogo nie możesz krytykować!” (Voltaire).

 6. xpe mówi

  No ,widać ,że nawet na ten Patriotyczny na wskroś portal trafiają parchy udające kogoś innego niż są naprawdę .Parchate trole.

 7. dd. mówi

  Noo, panie Szarek, myślałam, ze facet masz jaja a ty zwyczajny zakłamany tchórz jestes i NIE zasługujesz aby nawet do ciebie mowic pan!! jakie ekshumacje zydowskich pochówków nie wchodzą w grę!!!???? co ty człowieku bredzisz!!!!!????? a lotnisko bodajze w Duseldorfie /nie pamiętam dokładnie/ ale jest taki FAKT – LOTNISKO POBUDOWANO NA CMENTARZU ZYDOWSKIM PO UPRZEDNEIJ EKSHUMACJI!!!!! OCZYWISCIE ZYDKI WYDRENOWAŁY KASĘ A WAJ ZA POLUŹNIENIEI PRZEPISÓW I WTEDY JUŻ PRZEPISY O NIEMOŻNOSCI POSZŁY W …..CHOLERĘ A ONI SAMOLOTAMI – LEDWIE POZBIEZNIE POZBIERAWASZY KOSCI PRZODKOW/ WYWIEZLI DO USA I TAM ZWALILI DO JEDNEJ DZIURY NA JAKIMS KIRKUCIE! WIEDZIAŁAM, ZE TEN SZAREK, KIEDYŚ POLSCE ZASZKODZI BO ZAWSZE MU JAKOŚ KRZYWO ZE SLEPIÓW PATRZY!

 8. Anna mówi

  Może żyd nie może ekshumować szczątków żydowskich, ale nikt nie każe tego robić żydom, więc o co tu chodzi
  panie Szarek ?

 9. ROMAN mówi

  i po to właśnie powstał IPN, nic nie wyjaśnić, zabetonować, cokolwiek by to było, można se zaświecić światełko pamięci na stronie IPN…
  uwierzyć to nie mogłem gdy zobaczyłem kiedyś art. 5 ustawy o IPN…
  żyjemy w Polsce, i Polacy przegłosowali tę ustawę, między Informacją a Żołnierzami Wyklętymi wybrano to pierwsze, i na razie nikomu to nie przeszkadza…

 10. Jerzy mówi

  Nie ma przeciwwskazań do ekshumacji w prawie żydowskim! Nie ma!
  Są na to dowody i stosowana praktyka!
  Wszystko jednak układa się w konsekwentną całość i wskazuje na “korzenie” IPN-u!
  Oto IPN blokuje ekshumację żołnierzy polskich zakładając, że wśród nich może być choćby jeden obywatel pochodzenia żydowskiego, ze względu na wielonarodowość II RP.
  Jednocześnie nie miał zastrzeżeń do ekshumacji na słynnej “Łączce”!
  Pytam: Skąd IPN wiedział, że wśród obywateli zamordowanych przez UB i NKWD nie ma ani jednego obywatela pochodzenia żydowskiego???
  Odpowiedź na to pytanie potwierdza po której stronie stali Żydzi gdy Niemcy i ZSRR napadli na Polskę, a potem ułatwiali wprowadzanie stalinizmu na naszych ziemiach!
  Pytam także: czyjej “pamięci” jest to instytut? Czy jest filią Muzeum Polin?

 11. Buran mówi

  Zdaje mi się, że właściwsza będzie nazwa Instytut Niepamięci Narodowej.

 12. ROMAN mówi

  i chciał coś zmienić J. Kurtyka, gdy był Prezesem IPN, to Go zaszczuli, i nie, że tylko obcy, ale przede wszystkim tzw. swoi…

 13. ikss67 mówi

  Wydawało się, że powtórka lat 50 , gdy administrację opanowali żydokomuniści, nie powtórzy się, Jednak obecnie mamy deja vu. Desant post żydowski na polską administrację i media. Właściwie to nie są już żydzi, to określona grupa ludzi o korzeniach żydowskich, obecnie bardziej działa to na zasadzie struktury mafijnej rodziny, która z Polski i Polaków robi sobie źródło bogacenia się. DO tej grupy podłączają się szabes goje i inni dla pieniędzy, wszyscy, którzy bezideowo traktują Polskę jak okradany folwark, gdzie Pan leży chory w łóżku. Zaczęło się od Kaczystów i lokalnej grupy żydów z okrągłego stołu. ten zmarły (chyba post żyd) w zamachu smoleńskim reaktywował żydowską lożę masońską zdelegalizowana przed wojną i dalej poszło na zasadzie podaj palec a złapią cię za rękę i utopią. Tak więc trwa podmiana kadr na żydowskie i sympatyzujące z tym środowiskiem dla pieniędzy, Media mają opanowane, rozkradają co się da, vide ostatnia fuzja LOtosu i Orlenu, koncesje, nietrafione inwestycje za miliardy (KGHM). To jest, powiedzmy wprost. MAFIA o syjonistycznym zabarwieniu. Udoskonalili metody propagandy i dezinformacji. PIS nazwali “prawicą” choć z prawicą ma tyle wspólnego co świnia z salonem. A więc trwa pranie mózgów i programowanie. To jest oszustwo grubo szyte. Jka powiedział pan Kurwski, ciemny lud to kupi. I na koniec podsumowanie tej strategii, pan prezes liliput jaśnie to powiedział, czarne jest białe a białe jest czarne. Czyli Mówią jedno, robią drugie. Media mają za zadanie kreować fałszywą rzeczywistość. Obecna “pandemia” dzxiała dokładnie na tej samej zasadzie. To jest równoległa quasi rzeczywistość. Ludzie mają widzieć, a właściwie wiedzieć nieprawdę postrzeganą jako rzeczywistość, . W tym czasie syjonistyczny desant ma za zadanie przejąć Polskę podmieniając kluczowe stanowiska i urzędy, przekazywać zasoby Polski po cichu, równolegle do 447. Niestety Trump poddał Polskę tej syjonistycznej agendzie. A polskojęzycznie ludzie jak kaczyści to tylko służący tej agendy. W każdej chwili do wyeliminowania, jak Epstein. Oni mimo lizania tylków syjonistycznej agenturze z USraela i tak są tylko niższej kategorii, masonami gównianego poziomu “wtajemniczenia”. Dlatego te agenturalne typy figielmany itp oraz burdelammy żorżetty są tacy pewni siebie. Tak naprawdę to jednak tylko opłacani drukowanymi pieniędzmi użyteczni durnie tej całej syjo banksterki. Wszystkie nitki i tak prowadzą do tej satanistycznej agentury banksterskiej, gdzie banki i największe korporacje żyją w symbiozie. To dlatego tacy ludzie jak gates już jawnie opowiadają o depopulacji jak o kanapce z pasztetem, a konkubina gatesa melanda nosi jawnie przed kamerami łańcuszki z odwróconym krzyżem, znakiem satanistów. Można to wyguglać.

 14. Marcin38 mówi

  To dajmy Izraelowi pozwolenie na wybudowanie tam apteki Super Pharm i od razu pojawi się ogłoszenie na necie oddam za darmo ziemię z wykopu.

 15. Norbert mówi

  Ja pier.d.o.lę
  Co się dzieje?

 16. NO mówi

  Dlaczego PiS traktuje Polaków jak obywateli drugiej kategorii?

 17. Krzysztof mówi

  Też tak myślę – najwyższy czas.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.