Żydowska celebra w polskim sejmie. Czy zabrakło w Polsce wolnych synagog? [WIDEO]

Obchody święta Chanuka w polskim sejmie / Fot. Youtube
38

Z udziałem Marszałka Sejmu, ambasador Izraela w Polsce oraz przedstawicieli społeczności żydowskiej odbyła się w środę w Sejmie uroczystość zapalenia lampy chanukowej z okazji święta świateł. Świece zapalili wspólnie Marek Kuchciński, gospodarz uroczystości, oraz rabin Shalom Dov Ber Stambler przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubavich Polska. – W Sejmie wspólne świętowanie Chanuki stało się już zwyczajem. Pięknym i jasnym, jak to święto rozjaśnione blaskiem chanukowych świec – powiedział Marszałek Sejmu, witając przybyłych gości. – Wierzę, że spotkania w Sejmie i Senacie odbywające się od lat w czasie ważnym dla kultury polskiej i żydowskiej świadczą o historycznych bliskich więzach łączących społeczność polską i żydowską zamieszkującą Rzeczpospolitą – kontynuował Marek Kuchciński.

Rabin Shalom Dov Ber Stambler wyraził wdzięczność, że od wielu lat w polskim Parlamencie obchodzone jest święto Chanuka. W swoim przemówieniu zaznaczył, że światło to uniwersalny symbol dobra mądrości i tolerancji. – Dziś to światło płynie w świat z serca Polski, z polskiego Sejmu jako symbol jedności ponad podziałami wraz z najlepszymi życzeniami dla obu naszych narodów – podkreślił rabin Stambler. – Cieszę się, że z okazji tego święta spotykamy z reprezentacją całej Polski i wszystkich partii. Chcemy żyć z waszym narodem tak blisko, jak za dawnych czasów – uzupełnił były ambasador Izraela w Polsce Szewach  Weiss. Z kolei Anna Azari, obecna ambasador, stwierdziła, że to bardzo ważne iż w tak ważnym politycznym momencie – jakim jest exposé nowego premiera, możliwe było wspólne świętowanie Chanuki w Sejmie. – Nowy premier rozpoczyna od dobrych relacji między Polską a narodem żydowskim. To dobry początek naszego święta – powiedziała.

Podczas uroczystości byli obecni także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska,  marszałek senior Kornel Morawiecki, zastępca Szefa Kancelarii Sejmu Adam Podgórski, posłowie, senatorowie oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Współorganizatorem ceremonii było Centrum Żydowskie Chabad Lubawicz Polska.

Od redakcji:
Czy w Polsce zabrakło wolnych synagog, że żydowskie celebry zostały przeniesione do polskiego parlamentu? A może ta uroczystość miała wymiar symboliczny, a obrazki będą wędrowały po świecie przez następną dekadę? Czy kiedykolwiek w izraelskim Knesecie były odmawiane chrześcijańskie modlitwy? Kto pozwolił na to, by polski parlament był miejscem żydowskich celebr, skowytu żydowskich dzieci i tańców? Czy to świadome działanie mające na celu ośmieszenie polskiej polityki? Komu zależy na tak prymitywnej faworyzacji środowisk żydowskich w Polsce?

Źródło: sejm.gov.pl

Senat USA przyjął ustawę wspierającą gigantyczne żydowskie roszczenia finansowe wobec Polski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Co innego religia zwycięzców (w znaczeniu doczesnym) a co innego religia przegranych. Mam na myśli stan faktyczny a nie propagandę (bo wg tej to Polska już od 45 r. jest w gronie zwycięzców m.in. na znak zwycięstwa straciła Lwów i Wilno).

 2. gość mówi

  Dlaczego „lud PiSowski” wybiera żydowskie lobby polityczne?

  Hipokryzja i wybiórcza moralność dominują w rozmowie ze zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości. Mimo, że ludzie ci piętnują działania poprzednich rządów, nie przeszkadza im działalność prominentów Unii Wolności czy Platformy Obywatelskiej w składzie obecnego rządu. To samo tyczy się członków PZPR, którzy odgrywają ważną rolę w środowiskach otaczających PiS. Moralność Kalego widzimy także w ocenie spotkań „u Sowy” oraz posiłków serwowanych polskim ministrom przez Johnnego Danielsa. W pierwszym przypadku mowa o tzw. „taśmach prawdy”, natomiast drugi dotyczy „prywatnego spotkania”, choć uczestniczy w nim ministerialne grono. Zwolennicy PiSu z całą gorliwością poszukują „ruskich agentów” oraz „wpływów Putina”, natomiast spoufalanie się z żydowskimi lobbystami nie budzi w tym środowisku żadnych wątpliwości. W zestawieniu z nierozliczonymi aferami, nowymi obostrzeniami gospodarczymi oraz politycznymi transferami z opozycji, można śmiało stwierdzić, że to PO bis, pod patriotycznymi sztandarem.

  https://youtu.be/vIHIjSVSsok

 3. goj mówi

  Macie rodacy, żebyście wiedzieli, jaki program polityczny realizuje PiS: http://www.powrotdonatury.net.pl/czytelnia/Czytelnia/Ksi%C4%85%C5%BCki%20r%C3%B3%C5%BCne%20-%20ale%20ciekawe/Judeopolonia%20A.%20Szcze%C5%9Bniak.pdf/download.html

  Dlaczego partie i organizacje “skrajnie prawicowe” nie chcą się zjednoczyć? Dlaczego ONR i MW nie chcą skorzystać ze swojej popularności, rozpoznawalności i środków, żeby utworzyć partię polityczną? Już kiedyś zwracałem uwagę, że te ich Marsze Niepodległości i inne inicjatywy są na dłuższą metę niewiele warte, bo jak przychodzi do wyborów, to znów musimy wybierać między PiS, a PO. A przecież w 2015 przykład Kukiza pokazał dobitnie, że ludzie chcą partii prawicowej spoza głównego nurtu.

  1. michu mówi

   Już odpowiednie służby dbają, żeby do tego nie doszło 😉

 4. Zbulwersowany mówi

  Z powyższego nagrania wynika, że to Żydzi byli gospodarzami w Polskim Sejmie, a w każdym razie tak się czuli. O tempora ! O mores ! Jak Polska nisko upadła !

  1. Onufry mówi

   No cóż sami wybraliśmy to żydostwo

  1. michu mówi

   Nie tylko Nycza więcej jest takich 😉

 5. goj mówi

  Tak wygląda państwo świeckie? Mały krzyżyk na ścianie budzi ogromne kontrowersje, ale 2 metrowa menora i Żydowskie swawole są już w porządku?

  1. michu mówi

   Oczywiście. Na Zachodzie jest podobnie z krzyżem i półksiężycem.

 6. Piotrx mówi

  Warto zauważyć, że Chanuka jest świętem talmudycznym. Jest ona oparta na nie znajdującej się w istocie w Księdze Machabejskiej talmudycznej baśni o lampie napełnionej oliwą która płonęła nieprzerwanie przez osiem dni.

  Jak napisał Michael Hoffman:

  „Prawdziwe znaczenie święta Chanuka wyjawione zostało przez wspominanego już wcześniej rabbiego Leviego Isaaca Meira z Berdyczewa (znanego jako „Kedushat Levi”), wybitnego XVIII-wiecznego znawcę Halachy, według którego zapalanie menory na Chanuka nie ma bynajmniej na celu upamiętnienia zwycięstwa biblijnych Machabeuszy.

  Według tajnej doktryny Chazal dotyczącej Chanuka wyraża ona „upodobanie Boga w narodzie żydowskim” i w jego próżnych obrzędach. „Bóg” dał owe mityczne osiem dni oliwy bynajmniej nie dla ułatwienia zwycięstwa czy umożliwienia dopełnienia obowiązku religijnego, ale raczej jako znak (Halacha asah mitzvah) swego stałego podziwu dla narodu żydowskiego, któremu również my dajemy wyraz, ilekroć pozwalamy, by menora stawiana była tam, gdzie równocześnie zakazuje się postawić stajenkę.

  W religii judaizmu zapalanie menory podczas święta Chanuka symbolizuje uprzywilejowany status narodu żydowskiego. Podobnie jak w przypadku innych stworzonych przez ludzi tradycji talmudycznych, mających na celu samoubóstwienie, również Chanuka ewoluowała stopniowo na przestrzeni wieków w postać jaką ma obecnie, stając się kolejnym przykładem odchodzenia judaizmu od tekstów i prawd biblijnych.”

  1. michu mówi

   W sumie Chazarowie mają niewiele wspólnego z biblijnym Izraelem.

 7. Matka polka mówi

  Z powyższego wynika, że żydostwo czuje się w sejmie gospodarzem. No bo jakże może być inaczej, skoro w sejmie prawie wszyscy są żydami.Świętowanie Chanuka w tym miejscu pokazuje,że żydostwo opanowało Polskę i ostentacyjnie z tym się afiszuje, że cały nasz kraj jest ich własnością. Ale kara Boża, żydostwo, już się do was zbliża! Niewiele czasu wam zostało.

 8. Hanna mówi

  To juz wszysko jasne kto Ojczyzne i Rodakow zniewala,okrada i zyje na nasz koszt itd

 9. Benedykt mówi

  To obrazuje komu teraz sprzedano Polskę. I Polaków i w czyich kieszeniach siedzimy.

 10. gość mówi

  Podlec Szeremietew spoufala się z kłamcą Szewach Weissem, a nam mówiono jaki Romek biedny i odsunięty od władzy.A to jedna żydowska klika z pozmienianymi nazwiskami i udający rdzennych Polaków.

 11. goj mówi

  Marek Kuchciński prowokuje symbolem szatańskiego zwodzenia w sejmie https://twitter.com/MarekKuchcinski/status/940973609841037312

  A Polacy dalej śpią i szukają w tym wężu analogii do długości kadencji itd…
  Za 10 lat znów Żydzi będą nas okradać, opluwać, niszczyć krzyże i mordować, ale wtedy będzie już za późno na pobudkę, nie przy dzisiejszej technologii. Co nam zaoferuje żydowski rząd za 10 lat, program “uzbrojony dron+ na każdego Polaka”?

 12. Z mówi

  Droga Redakcjo! Żydzi to nasi bliżni, których Bóg wybrał, by heroicznie grali rolę naszych wrogów. ociekających nienawiścią, do Katolików. Miłowanie ich to wielka chwała i uświęcenie Polaków i Polski. To ciągłe udowadnianie, że nie jesteśmy wielkimbłądem antysemityzmu. Ewangelia mówi bądżcie roztropni jak węże i nieskazitelni jak gołębie. Antysemitą jest ten, co nie dba o nawrócenie Żydów. Nawrócili sie dawno temu rodzice prezydenta i premiera. Czy to przeszkadza Redakcji w Prawo, To co siejecie zbieracie w komentach. Króluj nam Chryste!

  1. Robert B. mówi

   Niespójny bełkot.

  2. goj mówi

   Jesteś akurat jednym z tych, którzy podczas zbliżającego się holokausty Polaków będzie się najgłośniej modlił w Kościele.

  3. Andrzej Józef mówi

   Racja Z.
   Króluj nam Chrystus.
   A ci niby Katolicy co majo jad żmijowy w sercu jazda do porzodnej SPOWEDZI.

 13. Jarek mówi

  No i co bracia i siostry Katolicy macie jeszcze złudzenia kto rządzi tym krajem??? Macie jeszcze złudzenia że idąc do wyborów i kombinując po-pis-psl-sld-nowoczesna i inne gnojstwa coś od was zależy – bierzecie tylko udział w żydowskim teatrzyku iluzji. Większość bo isię tej świadomości gdyż myślenie boli i woli gnać jak stado lemingów między półkami marketu po promocjach

 14. Robert B. mówi

  1. “Czy to świadome działanie mające na celu ośmieszenie polskiej polityki?”

  Nie, to działanie celowe, ale cel ma inny: przyzwyczajać nas do myśli o współżyciu z żydostwem na szerszą skalę, jak się im dupa zapali na Bliskim Wschodzie, co jest pewne, bo nikt im ich zbrodni tam nie wybaczy. Chcą m.in. zlecieć do Polski i żyć zgodnie ze swoimi religijnymi przykazaniami: Żyd – siedzieć przy stole, żreć i pić, goj – na Żyda zapierdalać (rabin Josef Owadia). Cóż, jeżeli to nastąpi, to narody, w które wtargnie ten pasożytniczy naród, prędzej czy później staną przed dylematem, przed którym stoją obecnie Palestyńczycy. Konflikt między nimi a gojami jest nie do uniknięcia. Jak się miarka przebierze i nastąpią z nimi rozliczenia, to ja ich ratować nie mam zamiaru. Będę ich tak traktował jak oni nas. Pięknym za nadobne.

  2. “Komu zależy na tak prymitywnej faworyzacji środowisk żydowskich w Polsce?”

  Samemu żydostwu, zakamuflowanemu żydostwu i ich gojowskim podnóżkom.

 15. Sowa mówi

  Żydzi to po prostu cyganie semiccy. Nic ich nie dzieli od cygaństwa poza skalą zarobków i liczbą diaspory. Ra-bini to pierwszej wody hochsztaplerzy którzy urabiają cały naród oraz za jego pomocą inne narody. Nawet język jidisz jest obrzydliwy. Tak jak niemiecki wywołuje odczucia surowości, bezduszności i precyzji czyli idealnego języka dla zabójców tak jidisz wywołuje odczucia pokrętności, sekciarstwa i pajacowania. Słowianie jako jedyne ludy na Ziemi zachowali języki zbliżone do prajęzyka ludzkości i dlatego nasze odczucia w tym względzie są adekwatne do rzeczywistości (co się z resztą nie raz sprawdziło). Stąd nazwa ludów-Słowianie od tych co zachowali słowo.

  1. goj mówi

   Hehehe aż mi się przypomniało o etymologii słowa “Niemcy” – nazwa tych plemion jest taka sama we wszystkich językach słowiańskich. Słowianie byli tymi, którzy znali “słowa”, czyli umieli mówić, a reszta, to byli “niemcy”, czyli niemi, nieznający słów 😀

  2. Sowa mówi

   Dokładnie 🙂 Dodam tylko że dlatego jesteśmy tak tępieni…

 16. KzK R1a1- DNA R1a1 mówi

  Ustawa o ochronie zabytków – zakaz badania Naszej historii przed 966 rokiem od 1 stycznia 2018 !!! Dawniej Słowianie żyli w świadomości że istnieje : Jawia, Prawia, Nawia = JPN = JPII
  „Zanim stąd odejdę, proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię «Polska», raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.”
  Karol Wojtyła – Słowiański Wieszcz; wiedział czym jest żydostwo, czym chrześcijaństwo.
  https://www.youtube.com/watch?v=KHsoGGCxx1s

  1. goj mówi

   Możesz podać linka do źródła o tej ustawie? Słyszałem plotki o niej, ale nie mogę nic znaleźć konkretnego.

 17. Jarek mówi

  niestety przeciętny Polak czuje niesamowity ból d… na samą myśl o myśleniu – woli zasuwać jak wół być niewolnikiem na swojej ziemi i w żadnym wypadku nie próbować myśleć – tak przez lata pejsaci zgnoili nasze społeczeństwo za pośrednictwem mediów polityki finansów no i sprzedajnych duchownych których jest mrowie. Dziś każdy Polak czuje niechęć i obrzydzenie widząc pejsatych w sejmie i pałacu prezydenckim ale zgodnie z zasadą propagandy – każde kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą – przyzwyczai się i będzie potulnym niewolnikiem szukającym pocieszenia w modlitwie – żenada

 18. maja mówi

  ja to sie dziwie jacy ci zydzi sa nieurodziwi i błaznowaci a ich spiew to jojczenie ha ha i gdzie ten ich talent muzyczny?//ta maskarada to jakas masakra

 19. anna mówi

  NA TYM RZECZ POLEGA BY PO POLSKU OGLUPIAC POLAKOW BO TO NIE POLSKIE MEDIA TYLKO PO POLSKU OGLUPIAJA

 20. PolakMały mówi

  Odmień Wszechmocny los Polski, by nie była w niewoli “zmijowego plemienia” i ześlij, zgodnie z Twoją wolą, na nich ostateczny Armagedon!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.