Żukowska i Gasiuk-Pihowicz członkami Krajowej Rady Sądownictwa

Anna Maria Żukowska, fot. Facebook
15

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Tomasz Zimoch z Polski 2050 i Robert Kropiwnicki z KO zostali dziś (14.11.2023 r.) wybrani przez Sejm na nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa.

W Krajowej Radzie Sądownictwa z ramienia Sejmu zasiadali do tej pory posłowie Prawa i Sprawiedliwości Marek Ast, Kazimierz Smoliński, Bartosz Kownacki i Arkadiusz Mularczyk. Dziś nie zyskali poparcia parlamentarnej większości i nie zasiądą już w KRS. Na Marka Asta zagłosowało 193 posłów, na Arkadiusza Mularczyka i Kazimierza Smolińskiego – 192, a na Bartosza Kownackiego – 191 posłów. Kamila Gasiuk-Pihowicz i Tomasz Zimoch uzyskali po 246 głosów, Robert Kropiwnicki – 243, a Anna Maria Żukowska – 245 głosów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KRS to organ konstytucyjny zobowiązany do stania na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, istniejący od 1989 roku. Nie jest to organ władzy sądowniczej.

Jak oceniacie Państwo wybór nowych członków KRS?

Przeczytaj także:

K. Baliński: IDIOCI SEJMOWI I INNI

Komedia! Gasiuk-Pihowicz atakuje PiS kapustą, ale nie odróżnia kilograma od sztuki

Prowokacja Lewicy w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych: żądają ustanowienia dnia upamiętniającego “ofiary bandytów”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Polak mały mówi

  Jeszcze im kurier przywiezie pieniądze za projekt racjonalizatorski.

 2. Marian mówi

  Tym razem POLACY nie mamy innego wyjscia –musimy ta bande polskojezyczna ktora wyprzedala i rujnuje POLSKE – POLAKOW od 1989 roku— wypędzić z POLSKI! !!! Polacy oni sie nie zatrzymaja, oni z Polakow zrobia niewolnikow!!!!!!!!!!!
  POLSKA dla POLAKÓW!!!! POLAK w POLSCE GOSPODARZEM I WŁAŚCICIELEM !

 3. Normalny mówi

  Polska jest nieprzerwanie od minimum 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów !

 4. AntyPO✡PiS mówi

  @ Do Marain

  Nie masz racji! Gdzie wygonić? Może do Izraela albo na UPAdlinę, żeby sobie żyli luksusowo za zrabowane Polakom pieniądze? Czy pamiętasz żydów Bagsika i Gąsiorowskiego? Gdzie uciekli ci żydowscy złodzieje? Retoryczne pytanie.

  Nie wyganiać 👹🔯 żydokomuchów i ich resortowych pomiotów! Tylko pod sąd! Wyrok – SZUBIENICA i KONFISKATA mienia! Tylko w ten sposób możemy przywrócić w Polsce praworządność!

 5. Rafał mówi

  Myszka- agresorka w KRS….. Jak to kiedyś mawiano to jak j…ć tygrysa- i śmieszno i straszno…..

 6. Stefan mówi

  No coz , wybrani zostali , bierni mierni ale wierni , jak zawsze i wszedzie

 7. Flex mówi

  Od jakiegoś czasu trafiając przy zmianie kanałów na jeden z seriali, przekręcałem jego tytuł na: „Sędzia Anna Maria Żukowska” oryg. Wesołowska). I proszę, żarty stały się ciałem.

 8. z-k mówi

  Gdyby to nie było groźne to można by boki ze śmiechu zrywać. Przecież nawet najgłupszy wiedział, że kilkuprocentowa przewaga nad volksdojczami oznacza totalną klęskę. PIS chyba nakazano oddać władzę. Tępili Konfederację, durną piątką dla zwierząt i ukraińskim zbożem stracili rolników, bezmyślnym i kosztownym chachłofilstwem obrazili nie tylko Kresowian ale i wszystkich Polaków. Kampanie wyborczą zlecili wyjątkowemu durniowi….,…..Sami, z własnej nieprzymuszonej woli robili by kolejne głupoty. Wcale mi ich nie żal ale ci nowi to absolutne dno

 9. Flex mówi

  Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet tracąc władzę PIS i jego Wielki Wódz nie wykazują krzty refleksji i wniosków. Nasilili tylko syndrom oblężonej twierdzy i dalej walą tą samą propagandą z realnego socjalizmu rodem. Od wielu miesięcy sondaże wskazywały, że PIS nie ma szans na samodzielne rządy, bo sumaryczny wynik opozycji daje jej władzę. A PISowskie media zamiast bić na alarm, utwierdzały o słuszności kierunku tytułami : „W najnowszym sondażu PIS” na prowadzeniu” itp. Dwie kadencje samodzielnych rządów napompowały pychę i przekonanie o własnej nieomylności jak balon, który 15.10 pękł z hukiem. Zamiast wyciągać rękę do posłów i ugrupowań o narodowo -patriotycznych poglądach. politycy i usłużne media walczyły i niszczyły je z zaciekłością większą niż Tuskowców. A teraz PMM próbuje znaleźć koalicjantów do rządu? Pani Witek prowadząca posiedzenia na zasadzie: ” Głosowanie, głosowaniem, ale wynik musi być po naszej stronie. Jest u mnie jeszcze reasumpcja w świątecznym ubraniu” dziwi się, że nie ma szans na prezydium Sejmu?! Niech Kaczyński przypomni sobie co robili z poprawkami opozycji. Odrzucali je hurtem by potem zgłaszać jako swoje. Pani Witek w swej bezczelności zachowywała się chociaż z pozorami kultury. To co odstawiała M. Gosiewska wobec G. Brauna to był chlew w czystej postaci. Wazeliniarze Kaczyńskiego zamiast kadzić zacznijcie mu mówić wreszcie prawdę jak chcecie jeszcze wrócić do władzy!

 10. anonim mówi

  No prosze szczekaczka od petru, koszerna i resortowa kgp wraz zvrownie koszerba lewaczka w KRS. Cyrk Monty Pythona.

 11. Wladca mówi

  A powiedzcie mi kochane POLTONY,Kto wam kazal chodzic na wybory????
  Spojrzcie w lustro!!!!
  Duren durnia splodzil a durna urodzila.

 12. Wladca mówi

  Gosiewska jest przynajmniej szczera .
  Chorweiler w jej wykonaniu to salon w porownaniu do tych polskich swin glosujacych w wyborach 15.10!

 13. Arson mówi

  Ano Ogłupieni niemieckimi mediami i zydopostkomunistycznymi mediami Polacy wybrali bardzo źle zostali okłamani i rozegrani łykali wszystko jak młode pelikany,wiadomo co robiła AK w II w.ś. że zdrajcami narodu przydała by się teraz taka organizacja..

 14. Niedorzecznicze prasowe mówi

  Żukowska i Gasiuk-Pihowicz członkiniami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.