Ziobro dotrzymał słowa! Wniosek o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej trafił do Ministerstwa Rodziny

Zbigniew Ziobro/ fot. screen
1

W poniedziałek (27.07.2020) minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że złożył wniosek o wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej. Wniosek trafił do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

– Dzisiaj złożyłem formalny wniosek do minister rodziny, pracy i polityki społecznej, której to resort jest kompetentny do zainicjowania formalnego procesu związanego z wypowiedzeniem tej konwencji, o podjęcie działań w tym względzie — poinformował minister sprawiedliwości podczas konferencji prasowej. Jak podkreślił, jest to pismo oficjalne, formalne złożone przez niego jako ministra sprawiedliwości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O zamiarze złożenia takiego wniosku Ziobro poinformował w sobotę. Wyjaśnił wtedy, że „na pierwszy rzut oka” konwencja jest skoncentrowana na przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, ale znalazły się w niej „zapisy o charakterze ideologicznym, których nie akceptujemy i które uważamy za szkodliwe”. Wskazał, że Konwencja Stambulska podważa znaczenie płci biologicznej i w jej miejsce wprowadza płeć społeczno-kulturową (gender), co jest nie do zaakceptowania.

Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej zapowiedziała 16 lipca minister rodziny Marlena Maląg. Jednak rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył podczas poniedziałkowej rozmowy w RMF FM, że „dotąd rząd nie podjął żadnych wiążących decyzji w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”. W związku z jego wypowiedzią Konfederacja zaapelował do rządu o zajęcie jasnego stanowiska w tej sprawie i niezwłoczne wypowiedzenie konwencji, która jest niezgodna z konstytucja, i której celem nie jest walka z przemocą, ale wprowadzenie lewicowej ideologii gender do polskiego porządku prawnego.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Konfederacja ujawnia manipulację w tłumaczeniu tekstu Konwencji Stambulskiej i wzywa rząd do natychmiastowego jej wypowiedzenia [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. jacek mówi

    Ziobro dotrzymał słowa, to fakt, jednak wydaje mi się że PIS się mimo wszystko nie zrobi nic żeby wypowiedzieć Konwencję Stambulską…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.