Konfederacja ujawnia manipulację w tłumaczeniu tekstu Konwencji Stambulskiej i wzywa rząd do natychmiastowego jej wypowiedzenia [WIDEO]

Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak, Włodzimierz Skalik/ fot. screen
4

16 lipca minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że Polska przygotowuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej („Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”), ratyfikowanej przez Polskę w 2015 roku.

ZOBACZ: Minister rodziny zapowiada wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Szczera deklaracja czy zabieg PR?

25 lipca, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro  poinformował, że w poniedziałek złoży wniosek o wypowiedzenie konwencji. Wywołało to gwałtowne protesty tzw. opozycji totalnej (Koalicja Obywatelska i Lewica) oraz lewicowych organizacji m.in. Warszawskiego Strajku Kobiet.

Czy PiS naprawdę chce wypowiedzieć konwencję? 25 lipca rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył podczas rozmowy w RMF FM, że „dotąd rząd nie podjął żadnych wiążących decyzji w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej”.

O wypowiedzenie konwencji wielokrotnie apelowała Konfederacja wskazując na jej niebezpieczny, ideologiczny charakter. Podczas poniedziałkowej (27.07.2020) konferencji prasowej posłowie Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza wskazali na manipulację, jakiej dopuszczono się w tłumaczeniu tekstu na język polski zastępując określenie „płeć społeczno-kulturowa” (ang. gender) określeniem „płeć” (ang. sex), żeby ukryć rzeczywiste, genderowe cele tej konwencji.

Bosak wskazał też, że Konwencja Stambulska jest niekonstytucyjna z co najmniej dwóch powodów. Narusza równość wobec prawa oraz jest  złamaniem wpisanej do konstytucji zasady bezstronności w kwestiach światopoglądowych i filozoficznych. Podkreślił, że lewicowy program wpisany w tekst Konwencji Stambulskiej ma stać się obowiązującą doktryną państwa polskiego, na co nie można się zgodzić.

Poseł Jakub Kulesza oświadczył, że lewica kłamie mówiąc, iż wycofanie się z Konwencji Stambulskiej to pozwolenie na przemoc domową. – Jest to oczywiste kłamstwo. Jej wypowiedzenie nie będzie oznaczać, że zniknie Błękitna Linia, albo że z Kodeksu Karnego znikną przepisy karzące za przemoc! – wyjaśnił.

– Przypomnę, żeby to nam nie umknęło, że obowiązujący nasze państwo tekst Konwencji Stambulskiej, to tekst francuski i angielski. To, że polski rząd pominął słowo „płeć społeczno-kulturowa” 25 razy, to wyłącznie manipulacja na polskich posłach i opinii publicznej! – oświadczył Krzysztof Bosak.

Wzywamy rząd do jasnego stanowiska ws. Konwencji Stambulskiej! #Konfederacja

Wzywamy rząd do jasnego stanowiska ws. Konwencji Stambulskiej! #Konfederacja

Posted by Konfederacja on Monday, July 27, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Bosak do premiera: „Dążycie do federalizacji Unii Europejskiej! Do pana premiera nie mam pretensji…” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Mario mówi

  Mam pomysł.Niech Pan Bosak,niedoszły prezydent skończy szkołę i przestanie mieszać się do polityki na której kompletnie się nie zna.Jego koledzy w Sejmie nic oprócz brania kasy nie zrobili.Konwencja bedzie wypowiedziana bo jest niezgodna z Polską racją stanu czy to się końfederatom podoba czy nie.Narazie zamiast „palić głupa” że podczas wyborów nic się nie stało niech wytłumaczy społeczeństwu dlaczego 500 tysięcy końfederatów zagłosowało na zdrajcę Narodu Polskiego – Trzaskowskiego a drugie 500 tysięcy na juntę kaczystowską.Popieranie zdrajcy to czyn haniebny i pokazujacy z kim w końfederacji mamy do czynienia i co tak naprawdę jest celem przywódców końfederacji.Wolna i niepodległa Ojczyzna czy władza dla kasiory?

  1. Hammurabi mówi

   A teraz napij się chłodnej wody i pospaceruj. Znów się napij i jeszcze raz przeczytaj popełniony tekst. Widzisz? Widzisz na kogo wyszedłeś?
   Rozumiem emocje, jednak nie impertynencję! Chcesz być traktowany taką samą miarką? Kimże jesteś, że odzywasz się w taki sposób? Jesteś „magisterkiem” za mendel jajek czy może zwykłym licencjatem pękającym z dumy, że oto w rubryce „wykształcenie” może wpisywać „wyższe” nieważne, że uzyskane zaocznie na zasadzie regularnej wpłaty czesnego?
   Jakim prawem chciałbyś wydawać polecenia ludziom głosującym na pana Bosaka w pierwszej turze, co mają robić w drugiej? No JAKIM PRAWEM?
   A co do prac sejmowych, to wpierw poświęć chwilę swego drogocennego wysoko kształconego czasu na zapoznanie się z działalnością poselską nie tylko posłów „Konfederacji” ale z przyczynami ignorowania tejże przez resztę izby z marszałkiem na czele. Parę słów na ten temat przy odrobinie poświęcenia znajdziesz nawet tutaj. Trzeba tylko chcieć a nie powtarzać bezmyślnie oskarżenia produkowane taśmowo i sklejane z urywków wypowiedzi.

  2. xpe mówi

   Najwięcej do powiedzenia , najmądrzejsi są ci „wybitni” bardzo wykształceni , którzy pokończyli „słynne”
   uczelnie , takie to ,że gdyby tam krowę zapisał , konia i opłacał regularnie czesne ,również by otrzymali dyplom .Pózniej taki mądraliński pisze brednie i myśli ,że jest podziwiany.

 3. Lol mówi

  Durmy naród, produkujący takich pseudointeligentow jak to całe „mario”. Betonie partyjny, plują wam w pysk ze sceny polityczno-kabaretowej, a wy nadal twierdzicie że to deszcz pada…’pis = po, to samo howno

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.