Ziemkiewicz o wyborach: „Można dać drugą kadencję z automatu”. Prowokacja?

Rafał Ziemkiewicz/ fot. youtube
1
SKLEP-WPRAWO.PL

Odkładanie wyborów na później to półśrodek. Myślę, że przy obecnym, de facto, braku poważnej alternatywy, można je sobie w ogóle darować i dać PADowi druga kadencję z automatu – taki komentarz opublikował publicysta Rafał Ziemkiewicz czym rozzłościł setki internautów.

W dobie stanu zagrożenia epidemicznego kampanie wyborcze wszystkich kandydatów na urząd prezydenta RP zostały wstrzymane. Kontrkandydaci, z Krzysztofem Bosakiem na czele, wzywają, by termin wyborów został przesunięty. Powodów podaje się kilka: obywatele będą się bali pójść do urn wyborczych, nie będzie chętnych do zasiadania w komisjach wyborczych, a kandydaci nie mają szans na przedstawienie swojego programu politycznego i spotkania z wyborcami. Mimo tych okoliczności, wczoraj (18.03.2020) rzecznik prezydenta RP Błażej Spychalski stwierdził, że nie ma planów zmiany terminów wyborów, czym wielu wprawił w osłupienie.

ZOBACZ: Przerwana passa, czyli odroczony ZUS i termin wyborów [WIDEO]

Mając na uwadze powyższe, a zwłaszcza fakt, że Rafał Ziemkiewicz należy do grona zdrowo myślących publicystów, zdaje nam się, że cytowany przez nas wpis ma charakter prowokacyjny/ironiczny. A jak internauci zareagowali na chęć oddania drugiej kadencji Andrzejowi Dudzie? Do wpisu podeszli bardzo poważnie. Można ich podzielić na dwie grupy. Pierwsza uznała Ziemkiewicz za szaleńca: „Orlenówka ci zaszkodziłaObiektywizm, aż bije po oczach. A gdzie szacunek do demokracji? Jak już pan tak wpisuje się w retorykę PiS to, gdzie w tym wszystkich jest suweren?, „A może inaczej. Z braku poważnej prezydentury należy skrócić kadencję Dudy. 5 lat obciachu to i tak za dużo. Przedszkolak byłby lepszym prezydentem”. Druga grupa jest zachwycona pomysłem publicysty, jednak wskazują na pewne kłopoty, które mogą wystąpić: Najrozsądniejsze wyjście, ale co na to TSUEPanie Rafale to miód na nasze serca coś pan napisałSkoro opozycja chce, przełożyć wybory na 2025 rok. I będzie git.

Zobacztakże:

Przerwana passa, czyli odroczony ZUS i termin wyborów [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Artur mówi

    Ziemkiewicz to znany prowokator i sprzedajny typek. Pate tygodni temu opluwal Bosaka ze niczego w zyciu sie nie dorobil ze nie ma studiow itd itp… Bardzo nieciekawy osobnik. No ale jak sie wystepuje w propartyjnej telewizji i pisze artykuly do propartyjnego szmatlawca to tak jest.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.