Rzecznik prezydenta: Wybory odbędą się 10 maja. Nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego

Błażej Spychalski/ fot. screen
0

W środę (18.03.2020) rzecznik prezydenta Błażej Spychalski był gościem Polskiego Radia. Pytany o ewentualna zmianę terminu wyborów prezydenckich zapewnił, że odbędą się one 10 maja. Przesunięcie wyborów byłoby możliwe wyłącznie po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego.

Jeżeli spojrzeć na art. 288 konstytucji, to ja nie widzę dzisiaj takich przesłanek, które powodowałyby, że jeden z trzech stanów nadzwyczajnych musiałby być wprowadzony – powiedział Spychalski – Jestem przekonany, mam 100 proc. pewności w tym zakresie, że państwo dzisiaj funkcjonuje normalnie w tym sensie konstytucyjnym: wszystkie organa państwa działają, podejmujemy decyzje, podejmujemy konkretne rozwiązania, które są wdrażane – zapewnił.

Spychalski odniósł się też do dzisiejszego posiedzenia Rady Gabinetowej zwołanego przez prezydenta Dudę. Omawiano na niej metody wsparcia dla przedsiębiorców w związku z pandemią koronawirusa. Spychalski zapewnił, że będzie to „bardzo ważny dzień dla polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorców”.

Źródło informacji i cytatów: Polskie Radio

Zobacz też:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.