Zielona bieda z nędzą coraz bliżej! Budownictwo zostanie objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2

fot. pixabay
18

Zielony Ład, czyli wymuszona przez unijnych klimatystów bieda z nędza, przyjdzie szybciej niż się spodziewacie. Po wyeliminowaniu możliwości rejestracji aut spalinowych nie będzie Was stać na posiadanie auta. Ale to tylko przygrywka. Zielony Ład doprowadzi do tego, że nie będzie Was stać na budowę nowego domu, ani na utrzymanie już istniejącego budynku.

We wtorek (31.01.2023) portal strefainwestorow.pl poinformował, że Ministerstwo Rozwoju rozpoczyna prekonsultacje projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynków. Ma to być początek wdrażania zmian w sektorze budownictwa, które ma zostać objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji CO2 na wzór branży energetycznej. System ETS dla budynków ma wejść już w 2027 roku. W kolejnych latach emisyjność budynków będzie odgórnie zmniejszana, aż to osiągnięcia stanu neutralności klimatycznej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W październiku 2022 roku Rada Europejska (czyli premierzy państw członkowskich) zgodzili się, że do 2030 roku wszystkie nowe budynki w Unii Europejskiej mają być zeroemisyjne, a istniejące mają zostać zmodernizowane w tym duchu do 2050 roku.

Według przepisów wdrażanych na mocy unijnego Zielonego Ładu do 2029 roku fotowoltaika ma się znaleźć na wszystkich nowych budynkach mieszkalnych. Od 2029 roku sprzedaż kotłów gazowych ma być zakazana, a od 2025 roku zostanie zlikwidowane dofinansowanie do kotłów na paliwa kopalne. Domy maja być ogrzewane pompami ciepła.

Reasumując: budowa nowego domu oraz modernizacja już istniejących budynków będzie obciążona bardzo wysokimi kosztami. Oczywiście klimat nie ma tu nic do rzeczy. To jest skok na kasę połączony z przepisami, które de facto będą miały skutek wywłaszczeniowy. Kary za brak modernizacji budynków załatwią sprawę. Posiadanie domu będzie przywilejem, na który mało kogo będzie stać.

Źródło informacji: strefainwestorów.pl

Zobacz też:

Katarzyna TS: Zielona bieda z nędzą

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanisław mówi

  Będziemy mieszkać w belwederze, w budynkach urzędów wojewódzkich, w willach decydentów i to za darmo! Nawet mi się to podoba…

 2. Ewa-Maria mówi

  Dlatego w pażdzierniku pełna mobilizacja aby odsunąć ich od władzy. To już ostatni dzwonek aby pozbyć się tej władzy raz na zawsze. Konfederacja powinna złączyć szyki z ZP.

 3. Imona mówi

  Po rozwaleniu motoryzacji i energetyki pora na generowanie kryzysów w innych branżach. Dalczego ludzie to tolerują?

 4. anonim mówi

  Te zamordystyczne mendy ida juz na calego w celu ograbienia ludzi z ich wlasnosci. Ten neozydobolszewicki pochod trzeba zatrzymac inaczej ludzkosc czeka katastrofa.

 5. Normalny mówi

  Hasło ” Nasze kamienice, wasze ulice” ciągle aktualne !

 6. Maksio mówi

  Chyba nie będzie aż tak źle. Świat się zmienia. Pompy ciepła są bezemisyjne, a panele fotowoltaniczne po prostu się opłacają, ich koszt zwraca się do 8 lat użytkowania. Ale co do aut spalinowych to jest to niepoważne, bo skoro mamy jeszcze ropę, to trzeba ją po pierwsze zużyć. Surowce potrzebne do produkcji baterii też się przecież kiedyś skończą, utylizować też je przecież trzeba. W Brukselii posłowie siedzą w kieszeni wielkich korporacji i ich lobbystów.

 7. Andrzej mówi

  Ktoś trafnie napisał, że wielu ludzi zamieniło rozum na telewizor

 8. Rebih mówi

  „Neutralnośc klimatyczna” to nic innego jak likwidacja przemysłu i cywilizacji, bo wprawdzie na początku w niektórych krajach będzie jeszcze dostępna energia elektryczna z elektrowni wodnych i jądrowych, ale nie bedzie opłacalne użycie jej do produkcji przemysłowej, w tym do produkcji cementu, bez którego niemożliwa bedzie konserwacja czegokolwiek.
  Zapewene krach nie nastapi od razu. Najpierw ludzie zaczną drenować się z zasobów na kupno energii i drożejących produktów, potem nikogo w Europie nie będzie już stać (oczywiśćie pierwsi dno zobaczą dno mieszkańcy Europy Środkowej), więc energia będzie eksportowana do Chin, Indii i Afryki, aż w pewnym momencie okaże sie, że nie ma już za co, ani czym wykonać remontów. Wtedy będą najmowali tanich białasów o przezroczystych twarzach do szorowania reaktorów jądrowych io pogłębiania łopatami zbiorników przy elektrowniach wodnych.
  Być panem życia i śmierci gojów – to zawsze było marzeniem Morawieckiego

 9. Obywatel mówi

  To jeden z powodów by opuścić ten totalitarny twór. Tu nie ma wolności.

 10. teresa mówi

  Konfederacja to przybudówka PiSu, głosują za a nawet przeciw, patrz: opodatkowanie „zrzutek” itp.

 11. W K mówi

  POLEXIT. Skoro los Polski zależy od losu Ukrainy, to tym bardziej POLEXIT.

 12. macha mówi

  To polityka antyrodzinnej i antypolskiej partii jaką jest PiS.Obstawili się milicją na każdym kroku kamera nawet w sypialni,stworzyli narrację bohaterów pisowskich.Ludzie obudźcie się wreszcie.Kaczyński robi to samo co Tusk,tylko Kaczyński częściej gościł u Rydzyka i w kościołach……………

 13. honzo mówi

  natychmiast wyjść z EUrokołchozu,Kaczyński ,Morawiecki i cała ta banda masońska powinna siedzieć za antypolską i antyrodzinną politykę,i wynieść Kaczyńskiego z Wawelu za to co zrobił Polsce…..to jakiś MATRIX…Polsko obudź się.

 14. cccpsucks mówi

  za komuny nie było takiej hucpy jak dziś. to już K nawet nie jest żałósne

 15. Pewex mówi

  .ale chyba do RU? bo gdzie nie ma NWO?

 16. Pewex mówi

  ..Ale gdzie spedzą ludzi , jak domów nie będzie? …a może ludzi (tylu) już nie będzie…

 17. Monika mówi

  To jest właśnie najgorsze walczymy z tym w swoim domu i otoczeniu ale jak grochem o ścianę

 18. Igor mówi

  Upadł ZSRR (utworzony w ok. 86% przez jedną narodowość} został zastąpiony UE przez …..?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.