Żenada! Strajkujący nauczyciele śpiewają piosenki o krowach i świniach [WIDEO]

strajk nauczycieli/ fot. screen
7

„W chlewiku świnka kwiczy, a krówka robi muuu, bo pięćset też dostanie, a my ani chu chu” – to jedna z piosenek nagranych przez strajkujących nauczycieli. Temat świń i krów, które dostaną „pięćset”, to motyw przewodni nauczycielskich protest songów wrzucanych do sieci. Wygląda na to, że strajkujący nauczyciele nie raczyli sprawdzić, na czym polega program dopłat do tuczników i bydła, o którym mówił Jarosław Kaczyński. Gdyby to sprawdzili, wiedzieliby, że chodzi o pieniądze z dotacji unijnych i to od 2021 roku, a do tego dla niewielkiej części rolników. Gdyby sprawdzili, wiedzieliby, że ta propozycja PiS została skrytykowana przez rolników zrzeszonych w AgroUnii, a Michał Kołodziejczak określił ją jako „gruszki na wierzbie”. Najwyraźniej jednak strajkujący nauczyciele nie potrafią zweryfikować prostej informacji i dlatego koncertowo kompromitują się żenującymi piosenkami o świniach i krowach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przeczytaj też:

Pomimo strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. ZNP grozi ich unieważnieniem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  internet – Emerytka pyta: Dlaczego nie strajkowali jak był Tusk? WIDEO

 2. Dariusz mówi

  Fajne teraz strajki , wesołe takie, w między czasie do SPA, przerwa na święta, taka determinacja.?Strach, ZOMO spałuje, czołgi wjadą…
  Dzieci w stresie, a bydło się bawi.???

 3. tak mówi

  Ale wstyd.
  Przecież to nie świnia z krową dostaną pieniądze z unii!!! Czy to takie trudne do zrozumienia? Jtakak zwierze moze dostać pieniądze? Myślicie?

 4. tak mówi

  Przecież to nie świnia z krową dostaną pieniądze z unii!!! Czy to takie trudne do zrozumienia? Jak zwierze moze dostać pieniądze? Myślicie?

 5. Warto szukać prawdy mówi

  Solidarność też strajkuje. Podnieście główki, zdejmijcie klapki z oczu, obejrzyjcie flagi na budynkach oświatowych. TVP zmanipulowała wszystkich – i ciemny lud kupił. Ile kosztuje PL podatnika ta kłamliwa narracja TVP i PiS, którym wstyd się przyznać, że jej własne „zaplecze” się od nich odwróciło?? Wyłączcie telewizorki i poszukajcie prawdy: Zachęcam do niedzielnego spaceru i obejrzenia budynków oświatowych. Przyjrzyjcie się flagom. W każdym, w którym dział „S” są strajki jej członków.

 6. Anya mówi

  Żenada jeszcze raz żenada. Jak ktos tak tępy moze być nauczycielem? Aż się boję co moja córka wyniesie ze szkoły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.