Żenada! „Niezależna” nakręca aferę pt. kandydat narodowców służył w radzieckiej armii

prof Włodzimierz Osadczy w Armii Czerwonej/ fot. twitter
14

Prorządowe media nie ustają w atakach na Konfederację. Po skandalicznej wypowiedzi redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza, który stwierdził, że członkowie Konfederacji popierają nazizm, do boju ruszył portal „Niezależna” próbując zdyskredytować prof. Włodzimierza Osadczego reprezentującego w Konfederacji środowiska Kresowian.

„Jest na liście Narodowców, a kiedyś służył w radzieckiej armii. Potwierdził! Piękne wspomnienie” – pod takim sensacyjnym tytułem pojawił się dziś (18.04.2019) na „Niezależnej” artykuł odredakcyjny, pod którym wylała się fala komentarzy o Konfederacji jako „sowieckiej agenturze”, „szpionach i agentach wpływu”, „ruskiej swołoczy” i „ruskich onucach”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na czym polega ta cała „afera”? Dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz zamieścił na Twitterze zdjęcie trzech żołnierzy armii radzieckiej podczas – jak twierdził – interwencji sowieckiej w Afganistanie i zapytał internautów, czy wiedzą, który z nich kandyduje w polskich wyborach do europarlamentu i z której listy. Internauci szybko wskazali, że to młody prof. Osadczy, a temat podchwyciła „Niezależna” i rozpoczęła nagonkę na „ruską prawicę”.

A teraz fakty: Włodzimierz Osadczy urodził się na Wołyniu, a od 1993 roku mieszka w Polsce, gdzie przyjechał jako stypendysta Fundacji Jana Pawła II; na zdjęciu faktycznie jest Włodzimierz Osadczy, który jako Polak urodzony w ZSRR podlegał obowiązkowemu poborowi do armii; nie jest to zdjęcie z interwencji sowieckiej w Afganistanie, tylko z jednostki w Woli Wysockiej koło Żółkwi, przy trasie do Lwowa.

Prof. Osadczy odniósł się do sprawy na portalu kresy.pl. „Rzeczywiście, to moje zdjęcie, które swoją drogą bardzo mnie bawi. Zostało mi ono zresztą kiedyś udostępnione przez mojego kolegę z czasów służby w armii sowieckiej, Polaka z Krzemieńca, który również jest na tym zdjęciu. Dla mnie to piękne wspomnienie pewnego środowiska, które się wówczas w armii radzieckiej zawiązało i które jest utrwalone na tym zdjęciu: „polskiego i katolickiego grona młodzieży armii sowieckiej”. Tworzyliśmy tam pewną zaufaną wspólnotę. Do tej pory utrzymujemy ze sobą jakiś kontakt, na bazie działalności ws. Polaków na Kresach. Zdjęcie to pokazuje więc pewne korzenie i kontakty, podtrzymywane jeszcze w czasach mało sprzyjających. Dziś, korzystając z wolności, można już realizować pewne postulaty”.

Gdzie tu afera? Dlaczego prorządowa „Niezależna” szczuje na Polaka, który – jako obywatel ZSRR – musiał odsłużyć służbę wojskową w armii radzieckiej? Dlatego, że prof. Włodzimierz Osadczy krytykuje uległą politykę Prawa i Sprawiedliwości wobec Ukrainy wskazując na coraz bardziej postępującą banderyzację tego kraju stanowiącą zagrożenie dla Polski. I to jest „winą” prof. Osadczego, bo przecież Jarosław Kaczyński nie po to wznosił w Kijowie banderowskie pozdrowienie, żeby ktoś to krytykował.

Szczucie na prof. Osadczego to kolejna odsłona propagandowej ataku mediów prorządowych na Konfederację. Aż przykro patrzeć, jak propagandyści „dobrej zmiany” pomiatają Polakami z Kresów, a jednocześnie usprawiedliwiają Ukraińców gloryfikujących Banderę i ludobójczą OUN-UPA.

Źródło informacji: Twitter, niezalezna.pl, kresy.pl

Przeczytaj też:

„Stosunki polsko-ukraińskie to obszar kompromitacji naszego państwa.” Wywiad z prof. Włodzimierzem Osadczym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. marju73 mówi

  Żydozależni tak muszą. Mam nadziej tylko że szeregowi członkowie klubów GP przejrzą na oczy.

 2. andzia mówi

  Biorą pieniądze od PiS-u niezależni inaczej, to szczekają, jak pan każe. Trzeba się przygotować, że przed samymi wyborami wynajdą mocniejszy oręż na konfederatów. W czasie, aby nie można było zweryfikować kłamstwa.
  To lepiej jest służyć brzydowskiej armii? I w imię amerykańskich interesów leżć do Iraku, Afganistanu czy na inne Wzgórza Golan? Żenada.

 3. z-k mówi

  Sakiewiczowi już tłuszcz sie nie mieści na dupie i brzuchu i lokalizuje się na mózgu. Ta wiadomość oraz prymitywny atak na Polonię i Konfederację w sprawie 447 odbierze Partii Interesów Syjonistycznych sporo głosów. I dobrze ale Prezes Kaczyński powinien Kawalerowi Banderowskich Orderów tłustą d… skopać

 4. Jacek mówi

  A kilkanaście minut temu Żyd Macierewicz opluwał Konfederację i Michalkiewicza wyzywając ich od ruskich agentów.

  1. Jacek mówi

   W telewizji Trwam.

  2. D. mówi

   DOKŁADNIE! WRESZCIE SIĘ PRZYZNAŁ KIM JEST, MIMO BOWIEM, ZE TO ŻYD TO WIECZNIE SIĘ CHOWAŁ ZA NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM. WCZORAJ JEDNAK DOSTAŁ ROZKAZ MACIEREWICZ DO OSZUKANIA LUDZI SŁUCHAJĄCYCH RADIO MARYJA I WIDZÓW TV TRWAM! TYLE, ZE ZDECYDOWANA, MIAŻDŻĄCA WIĘKSZOŚĆ SŁUCHACZY I WIDZÓW TRWAM JEST ABSOLUTNIE SAMODZIELNIE MYŚLĄCA I OGŁUPIC SIĘ NIGDY NIE DAJE I NIE DA! POZA TYM WYKORZYSTAŁ CHWILĘ, ZE O. DR TADEUSZY RYDZYK I PRAWIE WSZYSCY REDEMPTORYSCI UCZESTNICZYLI W OBRZĘDACH WIELKIEGO CZWARTKU /O. DR RYDZYK NP W KATEDRZE OLIWSKIEJ W GDANSKU/ I ZEŁGAŁ TAK OBRZYDLIWIE. NIEMNIEJ DWA DNI WCZEŚNIEJ CZYLI W MINIONĄ ŚRODĘ /DO ODSŁUCHANIA W INTERNECIE/ W RADIO MARYJA I TV TRWAM REDAKTOR MICHALKIEWICZ POWIEDZIAŁ CAŁĄ PRAWDĘ O ZYDOSTWIE PAZERNYM, KTÓRE ROZPĘDZIŁO SIĘ PO NIENALEŻNE PIENIĄDZE DO POLSKI, BA JUŻ REALIZUJE ŻYDOSTWO NA RZĄDZIE W POLSCE, PRZYMUS DO UTWORZENIA PRAWODAWSTWA DO WYŁUDZEŃ!!!!

 5. j-da mówi

  Nadal na Niezależnej Sakiewicz obraża Patriotów i za granicą i w kraju. To jest jednak wyjątkowy nie tylko cham ale i dureń działający przeciwko PIS

  1. nnnn mówi

   Sakiewicz poza wszystkimi antypolskimi działaniami, to jakis dziwny jest, starszy już jest przecież a hołduje jakimś nowoczesnie genderowym, powiedzmy delikatnie – zachowaniom bo ma ośmioletnie zaledwie dziecko? A normalny facet w jego wieku to ma co najmniej 18 letnie dzieci. Nooo ale milion razy gorszy jest Glinski czy inni którzy w wieku 55-60-65 lat spłodzili dzieci! To dopiero są dewianci bo przecież te dzieci musieli spłodzić z co najmniej o połtora, dwa pokolenia młodszymi kobietami czyli praktycznie dla nich dziećmi…………!!!! Takim cudakiem dwuznacznie moralnie i etycznie zaburzonym jest wzór cnót wszelakich niejaki Andrzej Zybertowicz.

 6. ikss67 mówi

  Zróbmy analizę ilu kandydatów PiS należało do PZPR, bedzie ciekawie.

 7. Marek Bystrzewski mówi

  Panie Jacku, zasadnicze pytanie jest takie: czy to jest Państwo Polskie? Czy Pan uznaje obecne państwo za prawdziwe Państwo Polskie? Bo ja uważam, że to w czym żyjemy, to nie jest prawdziwa Polska, tylko w dalszym ciągu twór okupacyjny. Przez dziesięciolecia funkcję kapo w imieniu sowietów pełnili żydokomuniści, a po 1989 roku robią to już na własny rachunek i w swoim imieniu. Tylko tyle się zmieniło.
  Trzeba zacząć budować nową Polskę, zrzucić tę okupację.

 8. yaroosz mówi

  Pokolenie polityków okrągłego stołu, relacji z komunistycznymi władzami i manipulacji ich służb. Zawsze w końcu wychodzi homo sovieticus. Na śmietnik dziadów. Młodzi, nieskalani do władzy

 9. George mówi

  Niezależna (od przyzwoitości?) stała się taką pisowską gadzinówką, że nawet Wyborcza przy nich wysiada. Kiedyś nawet tam wchodziłem, ale od jakiegoś czasu, ze względu na odruch wymiotny, który we mnie wzbudzała, przestałem.

 10. Krzysztof mówi

  Słychać wycie.

  ZNAKOMICIE.

  Ale się boją.

  KONFEDERACJA?.

  1. IwonkaK mówi

   Tez mam takie wrazenie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.