„Zarobili na procederze ponad 5 mln zł.” Rodzina Gronkiewicz-Waltz działała w mafii?

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. twitter
8

Hanna Gronkiewicz-Waltz znów odmówiła składania zeznań w sprawie niejasnego przejęcia przez jej rodzinę kamienicy. Prezydent Warszawy powołuje się na interesy majątkowe swojego męża. Tymczasem, jak sugeruje wiceminister komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, rodzina Gronkiewicz-Waltz mogła bezpośrednio uczestniczyć w mafijnym procederze, a polityk Platformy Obywatelskiej próbuje ich kryć.

– Widać że prezydent po prostu zeznaje, tylko jej zeznania brzmią tak: mam coś do ukrycia, dlatego nie będę mówiła. Rodzina HGW zarobiła na tym procederze ponad 5 mln zł i dzisiaj, jak wiele na to wskazuje, mogła być to transakcja nieuczciwa – mówił Patryk Jaki podczas briefingu. Dodał również, że komisja dysponuje nowymi dowodami w tej sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Widząc determinację Patryka Jakiego, prawdopodobnie obawiając się wyjścia na jaw skandalicznych faktów na temat udziały jej rodziny w mafii reprywatyzacyjnej, prezydent Warszawy domaga się wyłączenia go z prac przewodniczącego komisji weryfikacyjnej.

Kamienica, która w niejasnych okolicznościach została przejęta przez rodzinę Gronkiewicz-Waltz mieści się przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie.

Źródło: PAP

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  Zdelegalizować platformę oszustów i złodziei!!!

 2. Waldemar mówi

  Co Waltzaowie robią z taką kasą.

  1. Jacek Międlar mówi

   Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszamy za błąd.

 3. Jan Marek Ogrodnik mówi

  Gdybym plul kwasem to ten paskudny zydowski ryj juz dawno zostalby spalony.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.