„Zapraszamy wszystkich na Podhale”. Konferencja prasowa Góralskiego Veta [WIDEO]

Sebastian Pitoń/ fot. screen
4

W czwartek (14.01.2021) pod Wielką Krokwią w Zakopanem odbyła się konferencja prasowa Góralskiego Veta, czyli podhalańskiej inicjatywy na rzecz otwarcia biznesów zamkniętych bezprawnym rozporządzeniem rządu. Górale potwierdzili, że od 18 stycznia otwierają gastronomię i branżę turystyczną. Zapraszają turystów na Podhale. – Mnóstwo kwater i pensjonatów cały czas działa – podkreślił Sebastian Pitoń.

Członkowie Góralskiego Veta nie wybierają się na protesty do Warszawy. Odcinają się też od pomysłów blokowania skoczni. Nie chodzi im o awantury, ale o to, żeby normalnie żyć i pracować. Zapewniają, że mają pomoc prawną na wypadek, gdyby władza usiłowała przeszkadzać im w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Na konferencji pojawili się przedstawiciele inicjatywy Bałtyckie Veto z Koszalina. – Chcemy doprowadzić do tego, żeby ludzie przestali się bać. Żeby ludzie wiedzieli, że są w prawie, a to, co robi rząd, jest nielegalne. I to jest najważniejsze, żeby ludzie przestali się bać – mówiła Agata Radek z Bałtyckiego Veta. – Jeżeli ktoś będzie miał jakieś kłopoty po otwarciu hotelu i restauracji, może zgłosić się na naszą stronę (stop-lockdown.pl). Tam mamy pakiet dokumentów, mamy prawników, z którymi można się spotkać. Próbujemy zrobić w ten sposób, żeby prawnicy byli nie tylko w Koszalinie, ale też w Szczecinie, Gdańsku, Gdyni. Żeby była grupa prawników, która będzie pomagać na miejscu – wyjaśniła Radek.

SKLEP-WPRAWO.PL

Źródło informacji: YouTube

Zobacz też:

„My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem”. Sebastian Pitoń w Radio Zet o inicjatywie Góralskie Veto [WIDEO]

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jozek z Bazin mówi

  polskim luzpiezcom,goralom-PRECZ.
  jezdze na slowacje.
  ani grosika dla polskiergo janosika – gorala.

  1. Story mówi

   Wyjechałeś specjalnie z takim tekstem żeby podjudzać bo przecież nie chodzi tu o zdzieranie pieniędzy z kogokolwiek lecz o przeżycie do którego jakiekolwiek pieniądze są niezbędne.

  2. W K mówi

   @Jozek Z Bazin To tylko zaproszenie. Nikt nie musi pomagać. Wystarczy im nie przeszkadzać.

  3. Dawid mówi

   Proponuję Ci zostać na stałe w Słowacji,nie wracaj już tu do Polski.Jacy łupieżcy pytam się?Jeżdżę w polskie Tatry i nikt tam nikogo nie łupi.Zastanów się co piszesz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.