„My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem”. Sebastian Pitoń w Radio Zet o inicjatywie Góralskie Veto [WIDEO]

Sebastian Pitoń w Radio Zet/ fot. screen
6

Sebastian Pitoń, pomysłodawca inicjatywy Góralskie Veto, był we wtorek (12.01.2021) gościem Beaty Lubeckiej w Radio Zet. – My stoimy w prawie, a rząd jest rebeliantem – stwierdził Pitoń odnosząc się do zapowiedzi otwierania biznesów na Podhalu od 18 stycznia pomimo przedłużenia zakazu działalności gospodarczej dla wielu branż.

ZOBACZ: Narodowa kwarantanna przedłużona do 31 stycznia. Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół [WIDEO]

Pitoń wyraził nadzieję, że do Góralskiego Veta przyłączy się cała Polska. Wskazał, że chociaż jest to pójście na konflikt z rządem, to nie jest to pójście na konflikt z prawem. Przywołał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, z którego wynika, że bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego rząd nie może wprowadzać restrykcji, które wprowadził. – Państwo powinno być po to, żeby ułatwiać obywatelowi życie, a nie utrudniać – podkreślił.

– Przypuszczam, że celem tej polityki jest zniszczenie klasy średniej w Polsce, małej i średniej przedsiębiorczości – stwierdził Pitoń. Podkreślił, że dane dotyczące liczby zgonów nie wskazują na to, iż mamy do czynienia z poważnym zagrożeniem ze strony wirusa.

– Wydaje mi się, że ludzie, którzy racjonalnie szacują ryzyko, mając do wyboru perspektywę działań politycznych, które zmierzają do likwidacji klasy średniej i do sytuacji, w której tylko państwo i wielkie korporacje zostają na rynku pracy i ewentualnie ryzyko jakichś kar finansowych, musieliby nie być mądrzy, żeby wybrać to, że przestraszą się kar, a zaryzykują stratę wszystkiego – powiedział.

Pitoń poinformował, że przedsiębiorcy, którzy decydują się na otwieranie biznesów, mają ochronę prawną ze strony kancelarii, które z nimi współpracują i dadzą sobie radę z ewentualnymi sankcjami. – Nie jesteśmy buntownikami – zapewnił. – Chcemy normalnie żyć, normalnie funkcjonować. Chcemy, żeby obowiązywało prawo i konstytucja. Czujemy się strażnikami tego porządku prawnego. Nie mamy żadnych oczekiwań w stosunku do rządu. To rząd ciągle ogranicza nasze życie, ogranicza nasze wolności. Nie pozwala nam pracować, nie pozwala na mnóstwo różnych rzeczy. To rząd ma w stosunku do nas jakieś chore oczekiwania – podkreślił Pitoń.

– Jeśli teraz nie zdobędziemy się na akt odwagi i powrót do normalnego życia, to wkrótce będzie lawina bankructw i to nieodwracalnych – podkreślił Pitoń. Odpowiadając na pytanie, czy górale będą nadal głosować na PiS odpowiedział, że z tego co widzi i słyszy, to PiS stracił na Podhalu bardzo dużo, może nawet połowę głosów.

Źródło cytatów: Radio Zet

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan Kowalski mówi

  Beawo Górale! “Mając do wyboru złe prawo, albo sprawiedliwość należy wybrać sprawiedliwość”. Mahatma Ghandi.

 2. Jan Kowalski mówi

  Obywatelskie Nieposłuszeństwo jest nie tylko prawem, ale i obowiązkiem. Ci którzy siwcnie sprzeciwiają stają się wspólnikami złej władzy

 3. Przemysław mówi

  Tępa dzida myślała, że zaprasza do studia jakiegoś chłopka. Sebastian Pitoń ma łeb jak sklep, wszystko w głowie poukładane. Potrafi przekazać wiedzę w prosty i zrozumiały sposób. Tak to się właśnie kończy 🙂

 4. benedykt mówi

  Siła spokoju i przesłanie gościa jest bardzo ważne i budujące zwłaszcza dla tych z własnym biznesem, którzy niepewni są już jutra. Merytorycznie, fakty i spokojne punktowanie rządu w odpowiedzi na “napaść” prowadzącej”redaktorki” Lubeckiej..no cóż wymienianie dalszych zalet tej pani w roli “dziennikarki” pominę dla jej własnego dobra (jaki koń jest-każdy widzi..)

  1. W K mówi

   @Benedykt W ważnym wywiadzie dziennikarka ujawniła problemy z pamięcią. Trochę poczekają i za pewien czas zostanie przeniesiona na bardziej odpowiedzialny odcinek / zwolniona z pracy.

 5. anonim mówi

  Pan Piton powinien nazwac sprawy po imieniu, ze to jest wojna normalnego swiata ze swiatem anormalnym terroru zydowskiego i uch nadrzednego celu panowania nad tym swiatem. Ich szatanskie dazenia wynikaja wprost z talmudu. Majc poczucie wyzszosci zydostwa nad nie zydami czyli gojami uzurpuja sobie prawo bycia nietykalna uprzywilejowana kasta. Tylko od nas ludzi dobrej woli zalezy zeby orzerwac ten obled i zaorowadzic normalny porzadek na swiecie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.