„Zagrożenie wojenne dla Europy Środkowej i świata”. Konfederacja po spotkaniu u premiera ws. Białorusi [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki/ fot. screen
18

W środę (26.08.2020) odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich ugrupowań sejmowych. Rozmowa dotyczyła sytuacji na Białorusi.

– Konfederacja mówiła jak politycy, a reszta międliła slogany znane powszechnie w Europie, nie brała pod uwagę ani interesu państwa polskiego, ani narodu polskiego, tylko jakiś interes demokracji, czy czegoś takiego – skwitował spotkanie poseł Janusz Korwin-Mikke.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Grzegorz Braun podkreślił, że Konfederacja stawia na pierwszym miejscu suwerenność Polski. – Polska dopominająca się o ustanowienie jakiejś kurateli międzynarodowej nad Białorusią,  to jak karp dopominający się przyspieszenia terminu Wigilii. Wszystkie zasady, które zostaną zastosowane w odniesieniu do Białorusi, zostaną również zastosowane wobec Polski – ostrzegł.

Braun podkreślił, że sytuacja jest bardzo niebezpieczna i „być może zainicjowana została geopolityczna reakcja domina”. – Zagrożenie, nie bójmy się użyć tego słowa, wojenne dla Europy Środkowej i świata i byłoby bardzo niedobrze, gdyby Polska odgrywała role chętnego pożytecznego idioty, gdyby nie potrafiła ustrzec siebie, nas, narodu polskiego przed możliwą prowokacją – wskazał Braun. Stwierdził, że cieszy się, iż wojsko polskie nie wykonuje żadnych działań, które usprawiedliwiałyby wypowiedzi pojawiające się z drugiej strony granicy.

Poseł Robert Winnicki wskazał na dużo eksperckich „głosów zdroworozsądkowych” przestrzegających przed porównywaniem tego, co dzieje się na Białorusi do sytuacji na Ukrainie. Stanowisko przedstawiane przez rząd określił jako „wstrzemięźliwe”.

– Różne mogą być scenariusze rozwoju wypadków na Białorusi, w tym takie, że z władzą Łukaszenki będziemy musieli liczyć się jeszcze długo – powiedział Winnicki. – Podkreślamy, że bardzo ważną kwestią jest to, żeby zachować pokój na Białorusi i żeby dbać o interesy Polaków mieszkających na Białorusi – dodał.

#Konfederacja po spotkaniu u premiera ws. sytuacji na Białorusi!

#Konfederacja po spotkaniu u premiera ws. sytuacji na Białorusi!

Posted by Konfederacja on Wednesday, August 26, 2020

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Białoruś: Sąd Najwyższy oddalił skargę Cichanouskiej ws. wyniku wyborów. Przedstawiciele opozycji skazani na 10 dni aresztu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marcin Malik mówi

  ŁUKASZENKA – WIECZNY PREZYDENT

  Nie chcę oceniać czy Łukaszenka jest dobry czy zły, i nie bronię demokracji, gdyż po prostu w nią nie wierzę.
  Uważam, że „Biała Rosja” pod rządami Łukaszenki będzie lepsza z pewnych względów. USA i Eurokraci starają się wyrwać „Białą Rosję” Putinowi lecz myślę że Białorusini bez Łukaszenki szybko by tego pożałowali:

  – Białorusini pod jego rządami mają spokój, a pod rządami EU społeczeństwo tego małego kraju zostałoby wymienione. Białarouś miałaby marsze zboczeńców oraz masową imigrację osobników obcych rasowo i kulturowo bez chęci do pracy. Wzrosłyby przestępczość i paranoja.

  – Białoruś bez Łukaszenki byłaby okradziona przez obce korporacje, cały przemysł byłby zniszczony na korzyść obcych państw, a Białorusini byliby tanią siłą roboczą na Zachodzie.

  – Pozatym Białorusini to Słowianie mówiący po rosyjsku, dlatego naturalnie są bliżsi Rosjanom niż USA czy Niemcom.

  – Z obalenia tego dyktatora mogłaby wyniknąć nowa wojna niszcząca Polskę. Czy USA żałowałoby Polski? Wątpię! Zarobiliby na nas pieniądze.

  -Polsce się śni, że gdyby Białoruś upadła, to może odzyskałaby Grodno. Chyba jako Nową Jerozolimę po żydowskim zarządem?

  1. anonim mówi

   Białoruś to jedyny kraj słowiński, który nie poddał się międzynarodowemu żydowskiemu terrorowi tzw. przekształceń własnościowych. Łukaszenka człowiek z krwi i kości z ziemi białoruskiej nie oddał żadnego przedsiębiorstwa w obce ręce, nie pozwolił na rozkradanie majątku narodowego, nie wpuścił spekulantów finansowych, nie pozwolił na szarogęszenie się obcych agentur, nie szerzył zgorszenia i sodomii i dewiacji LGBT. Był, jest i będzie gospodarzem na swojej ziemi. Kiedyś wyraził się dosadnie, że nie rozróżnia u siebie narodowości: białoruskiej, rosyjskiej, polskiej, żydowskiej. Oni należą do Białorusi i winni pracować dla dobra narodu. Białoruś ma pozatym silnego protektora Roję, która nie zawaha się użyć brutalnej siły, jeśli łupieższcze mendy, będą próbować zdestabilizować Białoruś.

  2. Jaca mówi

   Zgadzam się.

 2. Antyparch mówi

  batko broni Bialorusi przed bolkiem walesa,parchami,lgbt,komuna,zlodziejami.

  1. AntyPO🔯PiS mówi

   Arcyparchu, ale to twój lewicowy PiS propaguje wraz z SLD i PO ideologię LGBT w przestrzeni publicznej! Jedynie prawicowa Konfederacja przeciwstawia się marksistom z LGBT.

   DOWÓD poniżej:

   „Iwona Orzełowska, radna wybrana z list PiS w Siedlcach pod koniec maja zagłosowała przeciwko uchwale o Samorządowej Karcie Praw Rodzin (SKPR). Teraz udzieliła wywiadu dla portalu queer.pl w którym atakuje Kościół oraz Polaków.”

  2. Antyparch mówi

   kpisz czy o droge pytasz? wilk z konpederastii, nawolywal aby glosowac na lewaka,pedalolubnego trzaskowskiego. krotka pamiec?

  3. antyPO🔯PiS mówi

   Arcyparchu, kłamiesz jak każdy obrzezany komuch z POPiS-u! Konfederacja NIGDY nie poparła oficjalnie ani Dudy ani Trzaskowskiego.
   Wilk wypowiedział się we własnym imieniu. I powiedział prawdę, że pomiędzy Dudą a Trzaskowskim nie ma w praktyce żadnej różnicy. PiS i PO w kluczowych sprawach dla Polski zawsze głosują tak samo – np. ustawa STOP🔯447, nowelizacja ustawy o IPN.

   Czy już zapomniałeś Arcyparchu, że minister Pontkowski z PiS-u odwołał kuratora Wierzchowskiego za krytykę LGBT?

   Czy już Arcyparchu zapomniałeś, że PiS pozwala na „tęczowe” piątki w szkołach publicznych?

   Czy już zapomniałeś, że PiS nie wypowiedział konwencji Stambulskiej legalizującej ideologię LGBT?

  4. Antyparch mówi

   pisze wyznawco 🏳️‍🌈🏳️‍🌈 trzaskowskiego i bosaka jak byk,wilkz z konpederastii. 🏳️‍🌈onuco.

 3. antyPO🔯PiS mówi

  Arcyparchu, ale to twój lewicowy PiS propaguje wraz z SLD i PO ideologię w przestrzeni publicznej! Jedynie prawicowa Konfederacja przeciwstawia się marksistom z LGBT.

  DOWÓD poniżej:

  „Iwona Orzełowska, radna wybrana z list PiS w Siedlcach pod koniec maja zagłosowała przeciwko uchwale o Samorządowej Karcie Praw Rodzin (SKPR). Teraz udzieliła wywiadu dla portalu queer.pl w którym atakuje Kościół oraz Polaków.”

 4. Antyparch mówi

  brat,arcypolaka,katolika,prawdziwego patrioty wszechswiata i okolic,bosaka,zajmuje sie lichwa jak na wyznawce mojzesza przystalo.

  1. antyPO🔯PiS mówi

   Arcyparchu, pan Krzysztof Bosak jest Katolikiem, a jego żona Karina jest nie tylko Katoliczką, ale również prawniczką katolickiej organizacji Ordo Luris.

   PS. Masz jeszcze jakieś wątpliwość obrzezany prowokatorze z SB? Lichwiarzy, żydokomuchów to znajdziesz w POPiS-ie i SLD

  2. Antyparch mówi

   najwiekszym katolikiem jest bolek walesa.
   klamco.

 5. PIKADOR mówi

  SŁOWIANIE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZMY SIĘ….BO ANGLOSASY NAS ZJEDZĄ…PRZEŻUJĄ….WYSRAJĄ ….I ZNOWU NAS ZJEDZĄ……

 6. Antyparch mówi

  meier bosak zyd,w internecie krazy news,ze to rodzina 🏳️‍🌈bosaka. ha ha ha,berkovitz,a teraz ten,przechszta.

 7. Antyparch mówi

  cieniutko w sadazach,mniej niz ruch koalicjanta🏳️‍🌈trzaskowskiego.
  kara za nawolywanie do glosowania na trzaskowskiego? oby.

  1. antyPO🔯PiS mówi

   @Arcyparch

   Jedynie co ci SB-ski obrzezany prowokatorze pozostało to kłamać i trollować. Stosujesz stalinowską szkołę propagandy – powtarzać z uporem maniaka kłamstwa na temat polskich patriotów i Katolików.
   To samo robiło twoje UB odnośnie polskich bohaterów z NSZ i AK.

   Czy naprawdę myślisz, ze choć jedna osoba na tym forum uwierzy w twoje kłamstwa?

  2. Jaca mówi

   Dziękuję za trafne wypowiedzi na temat Arcyparcha i PoPisu oraz za przedstawianą przez Pana prawdę. Widzę, że ten Troll Arcyparch cały czas ma taką samą narrację i żadne argumenty do niego nie docierają, Specjalnie kłamie i sieje defetyzm, takie jego zadanie na tym portalu. Po prostu trzeba go olewać i nie wdawać się z nim w żadne rozmowy. To beton pisowski lub płatny szkodnik.

  3. marju73 mówi

   Zgadza się. Przypomnę tylko że poprzednie płatne wcielenia trollòw ktòre się pojawiały i ujawniały stosowały mniej toporną i nachalną propagandę pisożydowską. Aczkolwiek to może być ta sama osoba lub grupa osòb tylko z odmiennym sposobem działania bo zmienia się świadomość ludzi oraz sytuacja polityczna. Generalnie globalistyczny PiS jest skończony a naszym zadaniem jest by wreszcie do głosu doszły opcje narodowo-wolnościowe działające w interesie Narodu Polskiego a nie globalnej mafii kontrolującej pieniądz i wszystko przez niego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.