SKLEP-WPRAWO.PL

Yad Vashem przypisuje Polsce udział w Holocauście i… finansuje fundację Bartosza Kramka. Zdziwieni?

6

Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, Yad Vashem, wypowiedział się w sprawie ustawy o IPN dotyczącej karania za sformułowanie „polskie obozy śmierci”. Instytut uważa, że nowa legislacja może „zatrzeć historyczne prawdy dotyczące pomocy, jaką Niemcy otrzymali od ludności polskiej podczas Holokaustu”. Antypolski komunikat Yad Vashem nie powinien nas dziwić, zważywszy na fakt, że Instytut od lat sympatyzuje z nawołującą do przeprowadzenia zamachu stanu w Polsce organizacją Bartosza Kramka, Fundacją Otwarty Dialog.

Nie ma wątpliwości, że określenie »polskie obozy śmierci« jest błędne z historycznego punktu widzenia. Obozy zagłady były organizowane w okupowanej przez nazistów Polsce w celu mordowania narodu żydowskiego w ramach »Ostatecznego Rozwiązania« – głosi oświadczenie Yad Vashem.

Yad Vashem oficjalnie twierdzi, że sprzeciwia się ustawie, ponieważ ta może ograniczyć „wypowiedzi naukowców i innych osób na temat bezpośredniego lub pośredniego współudziału Polaków w zbrodniach popełnionych na ich ziemi podczas Holokaustu są poważnym zniekształceniem”.

O jakie wypowiedzi chodzi? Czyżby chodziło o antypolskie paszkwile Jana T. Grossa? A może Yad Vashem ma na myśli publikacje Jana Grabowskiego, który w styczniu ubiegłego roku, po wizycie Andrzeja Dudy i Beaty Szydło w Izraelu, na łamach żydowskiego dziennika Haaretz, wysmarował artykuł, w którym pisze o „polowaniu” Polaków na Żydów czy chciwości błogosławionej Rodziny Ulmów.

PRZECZYTAJ: Musicie to przeczytać! Co o nas piszą w żydowskich mediach? Antypolonizm kwitnie pomimo wyciągniętej dłoni polskich władz

Stanowisko Yad Vashem nie powinno nas dziwić, skoro wspiera finansowo Fundację Otwarty Dialog, która publicznie głosi chęć przeprowadzenia w Polsce zamachu stanu i doprowadzenia w naszym kraju do wojny domowej. Mowa o tym w opublikowanym przez Jacka Międlara filmie (klik). Co ciekawe, po opublikowaniu przez Międlara informacji na temat finansowania FOD przez Yad Vashem, sprawozdania finansowe zniknęły z oficjalnej strony organizacji Kramka. Opublikowano jedynie komentarz: Ze względu na trwające ataki i bezpieczeństwo darczyńców publikacja sprawozdań finansowych jest od 14.08.2017 r. czasowo zawieszona. Udostępniamy na uzasadnione żądanie.

Podobnie jak Instytut Yad Vashem, w sprawie nowej ustawy o IPN wypowiedział się dyrektor ds. państwowych Centrum Szymona Wiesenthala Mark Weitzman, nazywając ją „bezwstydnym wybielaniem historii”.

Źródło: Yad Vashem, onet.pl, vimeo, FOD

Obejrzyj:

Przeczytaj także:

Polska nie ma dla nich żadnej wartości! Żydowskie organizacje w Polsce chcą eurokołchozu. Powtórka z XX-lecia międzywojennego?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku ..”( str. 5 )

 3. michu mówi

  Jeśli chodzi o wolność badań wypowiedzi itd. to zdaję się pojęcie „negacjonizmu” istnieje.

 4. Maciej mówi

  „Niemcy otrzymali od ludności polskiej podczas Holokaustu” zdanie jest prawdziwe dla przypadku 2-óch szmalcowników „prawdziwość” części „ludność polska” ( chociaż trudno ich nazwać Polakami ) chociaż bliższa prawdy byłaby fraza „ludność mieszkająca w Polsce”, bo to jak z tymi obozami „polskie” a „w Polsce” .

 5. Andrzej Witowski mówi

  Nigdy nie zaprzeczaliśmy, że w czasie okupacji niemieckiej były przypadki udzielania Niemcom pomocy podczas Holokaustu przez ludność polską. Przyznajemy to z ubolewaniem.

  Należy jednak podkreślać, że ziemie polskie, ze względu na swe położenie geograficzne (a także istniejącą na tych ziemiach tolerancję), stanowią prawdziwy tygiel narodowościowy. Wśród tych pomagających byli Polacy – obywatele polscy narodowości polskiej, niemieckiej, żydowskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej i wielu jeszcze innych nacji.

  Nie można też pominąć faktu, że taka pomoc było przez Podziemne Państwo Polskie bardzo surowo osądzana i karana. Podziemna Armia Krajowa wykonywała wyroki śmierci na polskich obywatelach, bez względu na ich narodowość, którym dowiedziono popełnienia przestępstwa pomocnictwa.

 6. Mr. Jan Tarwid mówi

  # 2027
  …Poklosie…
  Poklosiem
  Niemieckich obozo’w s’mierci
  Pomylkowo polskimi obozami nazywania
  W przyszlos’ci be,dzie stwierdzenie,
  Z’e w obozach przetrzymywani
  Z powodu wojennej depresji
  Jedzenia i mycia odmawiali
  I dlatego tak cze,sto
  Umierali.

  Umierali i jedynym wyjs’ciem
  Na sprawne chowanie
  Bylo ich spalanie.

  Autor Janwid. September, 01/2014

  # 2027
  …Aftermath…
  Aftermath
  German death camps
  Mistakenly named Polish camps
  In the future will say,
  That in the detention camps
  Due to the depression of war,
  Prisoners refused eating and washing.
  That’s why they died so often.

  Died and the only solution
  For proper burial
  Was burning.

  Author Janwid. September, 01/2014

  # 2388€
  …Tabakiera…
  Bracia Żydzi
  Są tylko dodatkiem do tabakiery
  W węzle gordyjskim ukrytym.
  Ukrytym dodatkiem
  By jaby co i wrazie czego
  Rządziciele kichać nie chcieli.
  Autor.Janwid.
  Jan.11/2018

  # 1893€
  …Węzeł…
  Węzeł Gordyjski
  Będzie rozwiązany
  Gdy metoda Faraona,
  Która z tabakierą
  Jest splątała
  Przestanie
  Być utajniona
  I przez rządzicieli
  Zostanie odrzucona.
  Autor Janwid.
  Jan.11/2018

  # 1570€
  …Metoda Faraona…
  Rządziciele
  Od dziejów zarania
  Stosują metodę Faraona,
  Która wysługując się sługami
  Oraz zmodyfikowanymi ziarnami
  Przejmuje kontrolę nad nami oraz sejmami
  Mając sługi i poddanych za nic
  I gdy zajdzie potrzeba
  Wysylą ich do nieba.
  Autor Janwid.
  Aug.08/2016
  —-
  # 2388€
  … Snuff box …
  Brothers Jews they are
  As an addition to the snuff box
  In the Gordian knot hidden.
  A hidden addition
  That what and what will happen
  The rulers did not want to sneeze.
  Author. Janwid.
  Jan.11 / 2018

  # 1893
  …Gordian knot…
  Gordian knot will be solved
  When the method of Pharaoh
  Which entangled him
  With snuffbox
  It will stop
  Being secretive
  And by the rulers
  Will be rejected.
  Author Janwid.
  Dec,21/2016

  # 1570
  … Pharaoh’s method …
  Rulers
  From the beginning of time
  Use the Pharaoh method,
  Which using servants
  And modified seeds
  Takes control over us
  And the parliaments
  Having them for nothing
  And when the need arises
  Sending them to heaven.
  Author Janwid. Aug,08/2016

  https://wprawo.pl/2018/01/29/yad-vashem-przypisuje-polsce-udzial-holocauscie-finansuje-fundacje-bartosza-kramka-zdziwieni/

  ///

 7. Bogusław Maśliński mówi

  Co robią władze wobec organizacji tzw. Otwarty dialog ukierunkowany za zamach stanu w Polsce, jest pytanie jak zwykle bez odpowiedzi, a morze nazwa
  Judeo- Polonia jest kluczem do odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.