„Wypowiedź Międlara nie stanowi pochwały zbrodni Brentona Tarranta”. Opinia biegłego miażdży zarzuty prokuratury [WIDEO]

Jacek Międlar /Brenton Tarrant
7

Prof. Jadwiga Stawnicka, biegły sądowy w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej, powołana do oceny wideo-felietonu Jacka Międlara o manifeście zamachowca z Christchurch, wydała 14 września 2020 roku opinię, której konkluzja brzmi: „Wypowiedź Jacka Międlara nie jest elementem mowy nienawiści i nie stanowi pochwały zbrodni Brentona Tarranta i tym samym nie jest publicznym nawoływaniem do  stosowania przemocy z powodu przynależności rasowej i wyznaniowej”.

Opinia została zlecona przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu w sprawie z oskarżenia prokurator Justyny Trzcińskiej, która postawiła zarzuty Międlarowi po doniesieniu złożonym na niego przez RPO Adama Bodnara, prezesa OMZRiK Konrada Dulkowskiego oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Opublikowany pod koniec marca 2019 wideo-felieton, w którym Jacek Międlar potępił zamach w Christchurch i wykazał, że Brenton Tarrant to „ateistyczny syjonista wyrosły na komunizmie”, został szybko usunięty z YouTube, a konto Międlara zostało skasowane. W sieci pojawiło się zmanipulowane nagranie z krótkimi fragmentami wypowiedzi Jacka przykrojonymi w taki sposób, żeby przypisać mu pochwałę zbrodni popełnionej przez zamachowca. Media od lewa do prawa urządziły nagonkę przypisując Jackowi zbrodnicze intencje i słowa, których nie powiedział. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar złożył doniesienie do prokuratury, chociaż nie zapoznał się z całym nagraniem. Prokurator Justyna Trzcińska skłamała w akcie oskarżenia wpisując do niego wymyślony cytat.

W obronie Jacka Międlara stanął wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. – Wysłuchałem komentarza @jacekmiedlar ws. manifestu zamachowca z Nowej Zelandii zanim youtube skasował jego kanał z ponad 50 tysiącami subskrypcji. To była analiza z pozycji katolickich, narodowo-konserwatywnych i potępienie zamachu. Sugerowanie czegoś przeciwnego to niegodziwość – napisał Bosak na Twitterze. Skrytykował też Adama Bodnara wykazując jego manipulację.

Trzeba mieć dużo odwagi, żeby publicznie stawać w obronie osoby, na którą urządzono nagonkę w takiej skali, jak miało to miejsce w przypadku Jacka Międlara. Krzysztof Bosak miał odwagę, żeby to zrobić! Brawo!

Wracając do opinii prof. Stawickiej – jest ona analizą nie tylko wypowiedzi Jacka Międlara, ale również dowodem na głupotę i podłość osób, które przypisały Jackowi mordercze intencje i usiłowały zrobić z niego potwora. Poniżej konkluzja opinii prof. Stawnickiej i wideo-felieton Jacka Międlara o manifeście zamachowca z Christchurch.

 

Zobacz też:

Katarzyna TS: „Walka nie jest przez karabin”. Jak zmanipulowano nagranie Jacka Międlara o zamachu w Nowej Zelandii

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Irena mówi

  Jak chce się kogoś zniszczyć to broń się znajdzie.To nie pierwszy raz.Przepiękne kazanie z Katedry w Białymstoku też było solą w oku.Jeśli Bóg z nami któż przeciwko nam.Pozdrawiam serdecznie.Wielki szacunek za prawdę i odwagę.Mało dziś jest takich ludzi.

 2. Buran mówi

  Czyje prawa ochrania i reprezentuje ten pan RPO ???
  Módlmy się, z Bogiem zwyciężymy.

 3. Tomasz Król mówi

  Bardzo ważna informacja!

  3 października odbędzie się kontrmanifestacja do marszu równości, który odbędzie się we Wrocławiu. Istotna jest MOBILIZACJA środowisk konserwatywnych, narodowych i wszystkich tych, którym leży na sercu tradycyjna, zdrowa i silna rodzina. Przeciwstawmy się homopropagandzie wszyscy razem! Przestań być w końcu Milczącą Większością.

  Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2791586891075182/?acontext=%7B%22ref%22%3A%2252%22%2C%22action_history%22%3A%22%5B%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22share_link%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22share_link%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A%7B%5C%22invite_link_id%5C%22%3A2977481765696864%7D%7D%5D%22%7D

  UDOSTĘPNIAMY WŚRÓD ZNAJOMYCH!

 4. LOL mówi

  Ciśnij z tymi lewackimi ŚMIECIAMI, Panie Jacku.

 5. Lucjanowski mówi

  To wydarzenie aż trudne do uwierzenia ! Nie myślałem, że Polska stała się dziś krajem, w którym można popełnić przestępstwo myśli. To scenariusz jakby dosłownie wyjęty z filmu „Minority Report”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.