„Wyborcza” zrobiona na szaro! Wytropiła antysemickie ulotki na UW, a to… cytaty z Karola Marksa

ulotki na UW/ fot. twitter
3

Takiej wpadki „Wyborcza” jeszcze nie zaliczyła. W dziale „Listy do wyborcza.pl” opublikowano zdjęcie z podpisem „Antysemickie ulotki na Uniwersytecie Warszawskim” oraz trzy listy, których autorzy informują o antysemityzmie szerzącym się na tej uczelni. „Troje czytelników przysłało nam zdjęcia antysemickich ulotek, które napotkali w różnych miejscach Uniwersytetu Warszawskiego” – grzmi „Wyborcza”

„Ubolewam bardzo nad tym, jakie sytuacje mają miejsce na Uniwersytecie Warszawskim w ostatnim czasie. A teraz to… Zaczęły pojawiać się na terenie uniwersytetu ulotki obrażające Żydów. Teraz tylko czekać, aż wprowadzone będą getta ławkowe… Dlatego tak ważna jest wasza reakcja na ten skandal, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie i swobodnie na uniwersytecie” – pisze osoba o inicjałach AB.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Droga redakcjo, piszę do państwa, aby zwrócić Waszą uwagę na kolejną skandaliczną sytuację, jaka ma miejsce na Uniwersytecie Warszawskim. Antysemityzm szerzy się wśród studentów UW w najlepsze, proszę zarówno w imieniu swoim, jak i moich znajomych z uczelni, aby wpłynąć na władzę. A o jaką sytuację chodzi? A mianowicie na terenie uniwersytetu są rozrzucane ulotki z różnymi cytatami dotyczącymi Żydów. Np: „Jaka jest świecka podstawa żydostwa? Praktyczna potrzeba, własna korzyść”, „Jaki jest świecki kult Żyda? Handel. Jaki jest jego świecki bóg? Pieniądz”. Widziałem w poniedziałek je na Wydziale Archeologii i Historii” – uprzejmie donosi PJ.

„Na Uniwersytecie Warszawskim obrażani są Żydzi! Zostały rozrzucone po całym kampusie głównym ulotki z obraźliwymi hasłami dotyczącymi Żydów. Studentom wtłacza się przez to jakiś bzdurny obraz tej mniejszości. Antysemityzm jest straszny, a to w murach tej uczelni najbardziej był odczuwany przed wojną, a teraz sytuacja się powtarza. Proszę poprzez redakcję wpłynąć na władzę uczelni, żeby takie sytuacje były piętnowane. Zdjęcia pochodzą z poniedziałku i zostały zrobione przy wejściu do Wydziału Archeologii i na pierwszym piętrze Wydziału Historii” – grzmi JM.

A teraz prawdziwa bomba: wszystkie teksty zamieszczone na ulotkach to cytaty z Karola Marksa. Tego samego Marksa, którego na koszulce nosi „antyfaszysta” Adrian Zandberg. Tego samego Marksa, którego rocznicę urodzin celebrował niedawno szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i którego nazwał „obywatelem europejskim”. Tego samego Marksa, któremu właśnie postawiono gigantyczny pomnik w niemieckim Trewirze.

Oj, GW-towarzysze, ale daliście plamę. Jak to? Czyżby „obywatel europejski”, którego wielbi wasza ukochana, postępowa Unia Europejska, okazał się antysemitą? Naprawdę? I co teraz?

Źródło: wyborcza.pl

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Teresa mówi

    A te dowcipy to żart?Ja uwazam że to święta prawda,poza tym oskarżanie kogoś za dowcicy….chore

  2. Constancja mówi

    Luter antysemita, Marks antysemita, muzulmanie przesladuja zydow, GWtowarzysze sami by zydow zabijali, gdyby powtorzyla sie sytuacja z II wojny sw. Ich antysemityzm nie interesuje, ich interesuje zabicie Boga w swiadomosci czlowieka. oni sa calkowicie w rekach demona.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.