Wszechpolacy znów protestują na spotkaniu z Ukrainką gloryfikującą mordercę Polaków [WIDEO]

Fot. MW, twitter.com
13

7 marca 2023 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu odbyło się spotkanie autorskie z ukraińską pisarką Oksaną Zabużko, która „zasłynęła” z wypowiedzi, w których relatywizowała Rzeź Wołyńską i gloryfikowała dowódcę UPA Romana Szuchewycza odpowiedzialnego za ukraińskie ludobójstwo na Polakach. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali protest podczas spotkania.

Prowadzący spotkanie podkreślił, że pani Zabużko ma tyle tytułów, że nie wie, od czego zacząć. Wymienił jej nagrody i dokonania, po czym nasz organizacyjny kolega przeszedł na przód sali i zadał nurtujące go pytanie: czy pani Oksana zapoznała się z setkami sposobów, których banderowcy używali do mordowania Polaków na Wołyniu? Zbrodni tej dokonała wszak UPA pod dowództwem Szuchewycza, który według Pani Oksany jest geniuszem XX wieku. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi… – w komunikacie prasowym informuje Młodzież Wszechpolska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jesteśmy u siebie, w swoim domu. Wołyń, Wołyń, pamiętamy – na początku wykrzyczeli protestujący, którzy rozciągnęli transparent na tyle sali. Widniało na nim hasło: „Historii nie znacie, nazistów wspieracie” oraz przekreślone twarze Bandery i Szuchewycza.

Wtedy autorka zadeklarowała, że w tych warunkach nie będzie kontynuować spotkania.

Przeczytaj także:

“Moralne zera, waszym wzorem Bandera.” Protest na spotkaniu autorskim ukraińskiej pisarki [WIDEO]

“Porżnęli żywcem piłą do drzewa, przywiązywali nago do słupa…”! Rozmowa z Walerią Babisz, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michu. mówi

  Wstydem jest promowanie pisarki chwalącej Banderę. Powinna zostać uznana za persona non grata w naszym kraju. Nikt w Polsce nie ma prawa wychwalać ludobójców, tak nie zbudujemy przyjaźni Polsko ukraińskiej. Niebieskożołte barwy tak, czerwono czarne won!

 2. Hammurabi mówi

  Z tego co przekazała oburzona „Interia” i jej młody nabytek Dawid Szczyrbowski „Wydarzenie zostało przerwane”. W artykule dodano, że: „prawdopodobnie w środę dyrekcja biblioteki złoży zawiadomienie. Sprawa będzie prowadzona pod kątem zakłócenia porządku”.  
  Inaczej mówiąc „polski” sąd znów będzie musiał „stanąć na wysokości zadania”!
  Pewnie pani Kamińska trwa w przekonaniu, że każda podłość – byle pod patronatem – jest usprawiedliwiona!

 3. bodek mówi

  Brawo WszechPolacy ! Nie moźna propagować w Polsce banderyzmu ! Wstyd i hańba dla organizatorów !

 4. Demokryta mówi

  To nie tylko hańba dla organizatorów, ale wyrok na 10-letnie więzienie za sprowadzanie tej bestii i umożliwianie wychwalania ludobójstwa na Polakach! Kim są ci zdrajcy zapraszający to g. i kim są ci spoglądający z oburzeniem na protestujących młodych patriotów? Jak długo będziemy tylko w taki sposób reagować na taką zdradę?! Widać wyraźnie, że „naszej” władzy zależy na takim odwróceniu naszej uwagi od działań na rzecz likwidacji państwa polskiego.

 5. Hammurabi mówi

  @Demokryta
  Obecność tych i innych oraz samo prowokacyjne zapraszanie mętów okrzykniętych „pisarzami” to wynik łatwowierności i naiwności Polaków, którzy uważali, że samo przesiedlenie Ukraińców, Bojków i Łemków na „ziemie odzyskane” rozwiąże problem.
  Owszem, odcięte od zaopatrzenia i wywiadu bandy zbrodniczych degeneratów z UPA zostały rozgromione a niedobitki uciekły ale…
  Niestety brak zdecydowanych działań dziś owocuje obecnością sporej grupy cicho jeszcze siedzących rewizjonistów, którym jak woda rybie potrzebne są wystąpienia takich grafomanów jak to coś nazywane dumnie i na wyrost „pisarką”!
  A wystarczyło mordercom odpłacić tym samym, tą samą „miłością” jaką oni żywili do Polaków!
  „Nie rob nikomu dobrze, a nie będzie Ci źle”

 6. Dumny Polak mówi

  Bardzo mi zal, ze znajac wszystkie okolicznosci tego barbazynstwa, zgromadzeni nie ” nakryja, ta, wiedzme, czapkami”, aby jej sie juz na przyszlosc odechcialo, pluc nam prosto w twarz!
  Wspolczucie, wspolczuciem, ale wszystko przeroslo juz dawno swoje granice!
  Jak tak dalej pojdzie, to tacy oglupieni przez media Polacy, chwyca sie za ra,czki i w imie milosci do tego ukrowskiego gowna, beda parami skakac z dachow!
  Ludzie, jak moglo wogole do tego dojsc, aby do tej sali ktos zechcial wejsc!
  Czy ci starsi Panstwo juz nie maja kompletnie zadnych szarych komorek!?

 7. verizanus mówi

  Ciekawe jaki będzie ciąg dalszy…kto zostanie ukarany…kto dostanie ODSZKODOWANIE… kto będzie przepraszał i co w związku z tym będzie postanowione „żeby na przyszłość…” 😉

 8. ZiomzB4 mówi

  Brawo Polska Podziemna!

  Jechać z tymi banderolami do końca, do skutku!

  banderowcy won za don!

 9. Znnsns mówi

  Dziękuję Wam Polacy, bo te dziady w nie-rządu to nas pod nóż znowu pchają, dzięki

 10. anonim mówi

  Te wszystkie bezczelne prowokacyjne występki tych i owych banderfili ukraińskich w Polsce to element wojny żydostwa z polonizmem. To próba zbydlęcenia nas jako bezrozumnych istot, które zatraciły człowieczeństwo. Zrosztą daleko szukać- żydowska prowakatorka i szowinistka engelking-boni w swoim talmudycznym odlocie wyraziła się, że jak zyd umierał to była metafizyka, natomist jak Polak goj to była tylko śmierć biologiczna. Gdybyśmy mieli propolskie władze, to tą wstętne babsko powinno wylecieć z hukiem z tego studia, a następnie na kopach powinno być wywalone z Polski. Niestety mamy polskojęzyczną elitę polityczną, mieszaninę syjonistów, folksdojczy i prawdziwych ruskich onuc, która knebluje usta Polaków a poprzez podległe im służby zbirów terrorem trzyma naród Polski w ucisku.

 11. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Joseph Ratzinger, kiedy jeszcze nie był kardynałem, oceniał, że kryzys wiary w KrK ma swoje przyczyny w zaniedbaniu nauki o STWORZENIU. Nie przez przypadek Feliks Koneczny, autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE, ewolucyjne osiągnięcia ŁACIŃSKIEJ zamieścił w BIZANTYJSKIEJ, a w ramach NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA wyeksponował też ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Cywilizacyjny list rozwodowy opisał inny polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w HELLENIZM A JUDAIZM.
  W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK, liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI. Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA. ANTYPOLONIZM na katolickim, katedralnym cmentarzu?!

 12. W K mówi

  Polacy jeżdżą mocno przeciętnymi samochodami. Dzisiaj widziałem ładny samochód z ukraińską rejestracją. Poliniacy z Ukropolin lubią pomagać Ukraińcom, stąd też widoczna różnica w poziomie życia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.