„Moralne zera, waszym wzorem Bandera.” Protest na spotkaniu autorskim ukraińskiej pisarki [WIDEO]

10

W środę (15.02.2023 r.) działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali protest podczas spotkania autorskiego z ukraińską pisarką Oksaną Zabużko, która „zasłynęła” z wypowiedzi, w których relatywizowała Rzeź Wołyńską i gloryfikowała dowódcę UPA Romana Szuchewycza odpowiedzialnego za ukraińskie ludobójstwo na Polakach. Spotkanie odbyło się w Warszawie.

Nie może być zgody na promocję banderyzmu w Polsce – na początki krzyknął jeden z działaczy MW. Następnie działacze rozwinęli transparent z napisem „moralne zera, waszym wzorem Bandera” i krzyczeli „banderowcy to mordercy”. W pewnym momencie doszło do przepychanki między wszechpolakami a zwolennikami Ukrainki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu protest zorganizowany przez działaczy MW. W listopadzie ubiegłego roku zaprotestowali w Krakowie, którego władze przyznały Ukraince nagrodę im. Stanisława Vincenza za „wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury Europy Środkowo-Wschodniej”.

Zobacz:

“Nikt nie wierzył, że Ukraińcy będą mordować Polaków. Mówili: powoli go rżnij, bo to dobry człowiek.” Wywiad z Anną Kownacką-Góral, świadkiem ukraińskiego ludobójstwa na Polakach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Żeby to wszystko miało jakiś większy SENS to chyba należałoby się zastanowić, kto „promuje banderyzm” w skali całego kraju, a nie w POJEDYŃCZYM przypadku. Na to szkoda za dużo energii tracić (choć trochę można). Czy wogóle na chwilę obecną JEST MOŻLIWE aby go nie promować, bo zbyt potężne SIŁY stoją za promocją 😉

 2. Stanisław mówi

  To wyjątkowe G. Tego G. by tu nie było, gdyby głową naszego państwa był turecki Erdogan, albo Orban. Mamy b. wraży, antypolski rząd…

 3. Dumny Polak mówi

  Versariusz, zechciej napisac 2 zdania, co chciales tutaj przez to powiedziec!

 4. Adam mówi

  W Polsce nie ma miejsca na promocje banderyzmu. To tak jak bysmy promowali Hitlera. I tu trzeba działać stanowczo. Pisarka ktora wypowiada sie pozytywnie o banderowcach to dla nas zwykla szmata.

 5. Michu. mówi

  Popieram protest, w Polsce nie ma miejsca dla ludzi popierających zbrodniarzy z UPA. Jest miejsce dla uczciwych Ukraińców, którzy schronili się przed wojną, ale jak ktoś propaguje banderyzm, powinien dostać wilczy bilet, niech wraca do siebie.

 6. verizanus mówi

  @ Michu (ten nowy) A gdzie i w jaki sposób uwidaczniają się ci uczciwi Ukraińcy odcinający się od banderyzmu??? Jakieś przykłady?

 7. Michu. mówi

  @Verizianus Większość z nich nie eksponuje tu zakazanych symboli, fakt, że nie słychać o przypadkach jawnego odcinania, jest tu pewne zaniedbanie państwa, że nie naciskają na partnerów z Ukrainy, na odejście od banderyzmu. Polska tak dużo robi dla sąsiadów, że Zelensky i władze Ukrainy mogłyby zweryfikować swoją błędną w tym aspekcie politykę historyczną. Inaczej będzie to problem w naszych stosunkach, bo Polacy nigdy nie zaakceptują czerwonoczarnych flag. Inna sprawa, że Ukraińcy są skoncentrowani na wojnie i głównie to ich zajmuje. Za uczciwych Ukraińców uważam takich, którzy uciekli przed wojną, są przywiązani do swojej flagi i ojczyzny , ale też wdzięczni nam za pomoc jaką im okazujemy.

 8. Zerqu mówi

  Chichot losu. Nie chą się wyrzec Bandery. To Rosja im zgotowała to co oni na Wołyniu. Myśleli że nie zostanie to rozliczone a tu proszę mówi się że na wojnie z Rosja zgineło tyle samo a może i nawet więcej Ukraińców co Rosjan. Ukraina mogła zapobiec wojnie z Rosją i związaną z nią rzezi wyrzekając się Banderyzmu i przed całym światem dokonać aktu pojednania. Miałoby to ogromny wpływ na uspokojenie nastrojów na całym świecie. No ale wybrali zacietrzewieni drogę wojny

 9. iwa mówi

  Tak zwany rząd Polski jest tak służalczy wobec ukrainy ze to az upokarzające, dobrze ze chociaz patrioci ze zwiazku Mlodziezy Wszechpolskiej nie zapominają .

 10. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?!
  Co zostało z czasów walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM, kiedy brakiem lojalności wobec Polski, a szczególnie na Wołyniu, wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA?! Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA, dziś Polsce został wystawiony żydowski rachunek za MIENIE BEZSPADKOWE. Michael E. Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Tą wojnę jako doskonalenie sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać opisał Song Hongbing. Coraz bardziej sprowadza się ona do pojedynku USA-Chiny, DOLARA z ANTYDOLAREM, bazującym na powiększających się zasobach chińskiego złota. W ramach ANTYAMERYKAŃSKOŚCI pojedynek Rosja – Ukraina, natomiast w ANTYAMERYKAŃSKOŚCI chińskiej gra idzie o Tajwan?! ANTYPOLONIZM ma swoją historię wobec faktu, że POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM a ZACHODEM, tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny, autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE?! Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ zamieścił w BIZANTYJSKIEJ, a wyeksponował ŻYDOWSKĄ, nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Polska po odbiciu się od ściany moskiewskiego zakonu dryfuje ku ścianie?!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.