Wrócą wycieczki młodych Żydów do Polski. Czy polski rząd znów podkulił ogon?

Wycieczka Żydów do Auschwitz i ich edukacja nienawiści / Fot. oswiecimonline.pl
17

22 marca 2023 roku w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych odbyło się spotkanie z przedstawicielami Izraela w sprawie wycieczek żydowskiej młodzieży do Polski, w czasie którzy nastolatkowie zwiedzają m.in. niemieckie obozy koncentracyjne stojące na terenie Rzeczpospolitej. Po pandemicznej przerwie w wycieczkach i w odpowiedzi na liczne żądania Polaków, w połowie 2021 roku rząd Mateusza Morawieckiego nie zgodził się na powrót do wycieczek na dotychczasowych zasadach, tj. do podróży żydowskiej młodzieży z udziałem uzbrojonych służb izraelskich.

Mamy swoje służby, które są bardzo kompetentne, dobrze wyszkolone, dobrze wyposażone i są w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim polskim obywatelom, a także wszystkim którzy przybywają do Polski. Nie widzimy więc powodu, aby w jakiś szczególny sposób traktować młodzież z Izraela – w 2021 roku, w dobie debaty nad “dużą ustawą reprywatyzacyjną”, oświadczył Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W ubiegłym tygodniu w kwestii wycieczek żydowskiej młodzieży do Polski doszło do porozumienia na linii Polska-Izrael.
Mamy przełomową umowę Polska-Izrael w sprawie wizyt młodzieży. Jej elementy to brak uzbrojonych agentów bez zgody Polski, młodzież z Izraela pozna miejsca ważne dla polskiej historii, kultury i będzie spotykać się z rówieśnikami z Polski – oświadczył wiceszef MSZ Paweł Jabłoński prezentując najważniejsze elementy porozumienia.

Szefowie dyplomacji Polski i Izraela Zbigniew Rau i Eli Cohen już ogłosili porozumienie w sprawie organizacji wycieczek młodych Żydów do Polski i polskiej młodzieży do Izraela (ktoś z Państwa słyszał o takich wycieczkach?).
Porozumienie z Izraelem porządkuje i optymalizuje zasady organizacji izraelskich wizyt edukacyjnych w Polsce, gwarantuje także stronie polskiej możliwość organizacji wizyt edukacyjnych w Izraelu na tych samych zasadach – mówił minister Rau.

Żadna ze stron nie podaje szczegółów rozmów. Czyżby polska władza znów podkuliła ogon, jak miało to miejsce w 2018 roku w związku z nowelizacją ustawy o IPN?

Relacja dziennikarska z wycieczek żydowskiej młodzieży do Polski:

Edukacja nienawiści! Wycieczka młodych Żydów do “nazistowskiej Polski” [WIDEO 1/2]

Edukacja nienawiści! Wycieczki młodych Żydów do obozów śmierci sposobem na usprawiedliwianie mordów na Palestyńczykach [WIDEO 2/2]

Źródło informacji: Twitter, prawo.pl, rp.pl

Przeczytaj także:

Bezczelny list amerykańskich polityków do premiera Morawieckiego! Znowu pouczają Polskę i kłamią nt. ustawy o IPN

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. dyż mówi

  Nigdzie na świecie rządy nie rozmawiają o wycieczkach turystycznych do danego kraju. Nie zrozumiałe jest, aby rząd pozwalał na wpuszczanie uzbrojonych bandytów, którzy na swojej drodze do celu przewracają na ziemię i zakuwają tubylców w kajdany?! Dlaczego ci “turyści” nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją Auschwitz?

 2. H mówi

  KTO WAS NAUCZYL TAK LADNIE PISAC NAZYWAJAC MAFIE KACIASTOSTOLOWYCH ZYDOW NASZYM RZADEM ??????

 3. W K mówi

  Brzezinkę złożyć i wysłać do Izraela. Oświęcim zostawić, skoro jest polski. Żadne wycieczki nie będą wtedy potrzebne, bo każdy będzie miał u siebie swój obóz.

 4. Krzysztof mówi

  Osobiście zakazałbym takich pielgrzymek do obozów w Polsce , ponieważ potem żydzi obrażają Polaków. Nie znają historii , bo są uczeni w nienawiści do nas – Polaków. oni chcieli ,żeby Polacy za cenę życia swojego i rodzin im pomagali , a dobrze wiedzieli ,że za takową pomoc jest kara śmierci dla wszystkich. Ot szacunek dla pomgających. Ich życie miało być ważniejsze. Mosad nie ma prawa wjeżdżać do naszego kraju z uzbrojonymi bandziorami (teoretycznie był ) – jest zakaz i oni mają go przestrzegać jak wszyscy. Niech Polska za grube pieniądze zapewni im tzw. ochronę , ale nie za grosze. Tak robią Niemcy .Oni pieniądze mają i to nasze. Wszelkie objawy nienawiści do Polaków powinny skutkować zakazem wjazdu żydom. Jestem temu przeciwny , bo – jak to nazywają holokaust dotyczy tylko ich , a Polacy to co mieli wtedy WERSAL ? A więzniowie innych narodów to co ? Tylko żydostwo się liczy ?

 5. Hammurabi mówi

  Osobiście jestem za zasadą wzajemności. Póki straceńcy z Polski będą napotykać utrudnienia w drodze do Izraela, póty żadnych wycieczek a wjazd obywateli tego kraju na identycznych zasadach.
  Rozwydrzona młodzież z Izraela zamiast srać do łóżek i wrzucać rolki papieru toaletowego do ubikacji, powinna zapoznać się z działaniami ich przodków włażących Stalinowi w odbyt bez wazeliny, z ich ochoczą służbą w sprawie rugowania z Polaków z nieruchomości i wywozu na Syberię. Powinni poznać prawdę o salach tortur NKWD i SB i nazwiska głównych architektów zagłady tysięcy Polaków już po wojnie.

 6. Ewa-Maria mówi

  Władza cały czas podkula ogony. Doszło do tego że przed Brukselą nie na kolanach, ale brzuchami szorują brukselskie bruki ,aby coś wyżebrać. Hańba im.

 7. Izmir mówi

  To Polska władza, czy ich przedstawiciele na Polskę?

 8. Negro mówi

  Z tego co słyszałem w radiu, to teraz ma nie być uzbrojonych agentów Mossadu, tylko na ich ochraniać ewentualnie polska policja.
  A co do reszty umowy, to nic nie ujawniali.

 9. anonim mówi

  A ja nie zdziwilbym sie ze bandziory z mossadu przebiora sie w mundury POLINcji i nadal beda nadreaktywni dla tubylcow. W izraelu i tak veda dostawac instrukcje ze jada do panstwa nazistowskiego do morderciw zysow, zachowajcie ostroznosc choc beda was chronic agenci mossadu i zabija kazdego goja tylko za nienawistny wzrok.

 10. anonim mówi

  Parchy nie moga zatrzymac machiny tzw. antysemityzmu w zakladzie przemyslu holikaustu. Zaklad ktorego maszyny staja popada w ruine i bankrutuje.

 11. Jolanta mówi

  Te wycieczki odwiedzały również szkoły w towarzystwie uzbrojonego ochroniarza. W ramach przyjacielskich spotkań z młodymi żydami, polska młodzież musiała utrzymywać dystans od naszych izraelskich przyjaciół. Najlepiej, żeby ich nie było w tym czasie w szkole. Próba nawiązania kontaktu kończyła się nieprzyjemnie dla Polaków

 12. Gideon mówi

  Polska i Izrael to powinny być przyjacielskie państwa, bo wiele nas łączy. Chyba dużo więcej niż dzieli. Odpowiedzialna instytucją za to, żeby młodzi Żydzi znali historię jest IPN. Zamiast grzebać w zapleśniałych dokumentach bezpieki, oskarżać ojca ósemki dzieci, pierwszego Prezydenta w wolnej Polsce, wymyślać kult wyklętych, pisać beznadziejne podręczniki szkolne, niech IPN zajmie się najważniejszymi historiami – Holokaustu oraz Wołyniem i ukraińska wersją historię. Ja wiem, że to jest dużo trudniejsze niż lustracja 90-letnich dziadków i wypierdalanie z roboty dobrych dyplomatów tylko dlatego, że studiowali w Moskwie. No, ale ten masakryczny budżet IPN, powinien do czegos mobilizować. Wywyższyliśmy IPN kosztem Polskiej Akademii Nauk, chyba jest w tym jakiś głębszy plan Prezesa. Choc osobiście wydaje mi się załosne jak Kaczor mowi, że ci zwykli, wkurwieni na niego Polacy to spadkobiercy IV Departamentu MSW, który walczył z polskością… A przeciez ludzie chca tylko się dowiedzieć, czy pajac lądować bratu kazał….

 13. Wojciech mówi

  Cała wypowiedź o uzbrojonych agentach obcych służb w Polsce kończy się na stwierdzeniu “bez zgody Polski”. I tyle w temacie – nie są przecież w stanie sprzeciwić się izraelitom, wszystko będzie jak dawniej.

 14. Dumny Polak mówi

  To sa ludzie absolutnie NIEGODNI, aby wpuszczac ich do cywilizacji!

  Posluguja sie klamstwem, ponizajac gospodarzy swoim zachowaniem, naduzywajac wielokrotnie naszej goscinnosci!

  Jesli juz chca, swoja nienawiscia do Polakow maga sobie robic dobrze u siebie, gdzies na pustyni!

  Nie wolno wiecej dopuszczac do kolejnych prowokacji tych zdemoralizowanych zwyrodnialcow, a wtedy udzial ich ochraniarzy, mordercow Palestynczykow, stanie sie, sama przez siebie, calkiem niepotrzebna!

  Smierdzace bydlo, ktore nie potrafi po ludzku wysrac sie w hotelu do kibla, tylko musi koniecznie, swoim gownem, smarowac poscielm, sciany i sufity i korytarze hoteli, nadaje sie najlepiej do zasilenia wojny w UPA-landzie, a nie do pobytu w Polsce!
  Wypierdalac, zwyrodniale, edomickie kanalie!

 15. Hammurabi mówi

  @Gideon
  Jesteś jak śpiąca królewna z tą jednak różnicą, że ona spała tylko sto lat.
  Polskę i sztuczny twór zwany “Izrael” dzieli praktycznie wszystko. Od kultury po tzw. “holocaust” i geszefty z nim związane!
  Wszystko! Rozumiesz?
  PRAWDA O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH w żadnym wypadku nie jest mniej ważna od holocaustu. Za takie stwierdzenie powinieneś dostać zwyczajnie w pysk, bo to półka zbyt wysoka dla takich, co to w mordercach Polaków widzą tylko “90-letnich dziadków”!
  A co do “pajacowania”, to kim jest ten co śledztwo w sprawie katastrofy polskiego samolotu oddał w ręce potencjalnych morderców? No kim?
  Dla każdego trzeźwego człowieka, nawet nie tylko dla Polaka to zwyczajny sprzedawczyk, taka śliska kreatura za pieniądze gotowa na każdą podłość.
  To dokładnie tak samo, jakbyś dochodzenie w sprawie kradzieży powierzył złodziejowi recydywiście.
  Wyobrażasz sobie takie postępowanie w przypadku innego kraju? Całe “zamieszanie” z tą tragedią związane ma swoje źródło nie w tym czy ktoś komuś kazał lądować, czy ktoś był w kokpicie a w rezygnacji z własnego dochodzenia i odrzuceniu ofert pomocy z krajów NATO.
  Najgorsza i gorzka prawda jest zawsze lepsza od najlepiej polukrowanego kłamstwa.

 16. cccpsucks mówi

  zaorać NIEMIECKIE OBOZY ŚMIERCI. inaczej szwaby dalej będą p…lić że to Polacy mordowali siebie nawzajem i paru żydków w tych miejscach

 17. Nie Icek mówi

  Jaki to rząd to żydont a nie polski rząd !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.