Wojna skłotów w Warszawie. Lewaccy aktywiści biją się między sobą. Konfederacja apeluje do Trzaskowskiego, żeby „rozgonił tę hołotę” [WIDEO]

skłot Syrena/ fot. Google street view
11

W niedzielę (5.12.2021) grupa lewackich aktywistów mieszkających w skłocie Syrena przy ul. Wilczej wyrzuciła z budynku Białorusina za – jak to określono – stosowanie przemocy, transfobię i mizogynię . Wyrzucony udał się po pomoc do lewackich aktywistów ze skłotu Przychodnia przy ul. ks. Ignacego Skorupki, którzy podjęli interwencję w skłocie Syrena, co skończyło się ucieczką jego mieszkańców. Obie strony oskarżają się o stosowanie przemocy i używanie niebezpiecznych narzędzi. Po obu stronach mają być osoby poszkodowane.

Oto opis zajścia zamieszczony na stronie Syreny: Skłot Przychodnia zaatakował skłot Syrena. Napastnicy obrzucali budynek oraz osoby zgromadzone na podwórku cegłami, butelkami i petardami. Następnie przecięli płot, weszli na teren Syreny i kontynuowali atak. Rozbijali okna, wrzucali do środka gaz pieprzowy, cegły, petardy i butelki. Cięli drzwi diaxą, rąbali je siekierą i wyłamywali łomem. Gdy wdarli się do środka, mieszkanki skłotu i osoby z kolektywu społecznego wycofały się w obawie o własne życie i zdrowie. Warto dodać, że były to właściwie wyłącznie osoby kobiece i queerowe. Z kolei większość atakujących to niepanujący nad gniewem cis-mężczyźni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A teraz opis ze strony Przychodni: Nie jest prawdą, że po jednej stronie konfliktu są kobiety i osoby LGBT+, a po drugiej sami cis faceci. Osoby różnych płci i różnych orientacji są po obu stronach konfliktu. Nie jest prawdą, że to Przychodnia zaatakowała i stosowała jednostronnie przemoc. Część Syreny i osób  związanych ze Stop Bzdurom upubliczniła jednostronne filmiki, kiedy powiedzmy sobie szczerze – zaczęli przegrywać. Wcześniej nie filmowali, jak strzelali z wiatrówki (w tym do mediatorki z WSL), rzucali wcześniej przygotowanymi kamieniami i butelkami, razili laserami, oblewali zimną wodą, wywlekli ludzi z ich domu.

Reasumując: w niedzielę wieczorem lewaccy aktywiści urządzili burdę w centrum Warszawy. Gdy na miejsce przybyła policja, towarzystwo dało nogę.

W poniedziałek (6.12.2021) posłowie Konfederacji zaapelowali do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, żeby podjął działania w tej sprawie. – Wzywamy władze Warszawy, żeby zrobiły porządek z nielegalnymi koczowiskami – powiedział poseł Krzysztof Tuduj. Podkreślił, że skłoty nie są terenem eksterytorialnym. – Tutaj jest polska jurysdykcja i życzymy sobie porządku również w tych dziwnych miejscach – dodał.

Poseł Jakub Kulesza podkreślił, że doszło do starcia dwóch lewicowych grup, które nielegalnie okupują dwie kamienice. – To nie jest tak, że jak lewica się tłucze między sobą, to prawica cieszy się i otwiera popcorn i czeka na rozwój sytuacji. Po pierwsze, doszło do złamania prawa. Po drugie, niszczone jest mienie publiczne i być może prywatne, bo te miejsca mają nieuregulowany stan prawny. Po trzecie – poszły w ruch koktajle Mołotowa, cegły, broń pneumatyczna. Mogły ucierpieć postronne osoby, mogło dojść do pożaru, który mógłby rozprzestrzenić się na inne budynki. Obywatele Warszawy mogli w tym starciu ucierpieć – wskazał Kulesza.

Poseł Konfederacji powiedział, że źródłem tego stanu rzeczy, jaką są nielegalne skłoty, była ustępliwość prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wobec okupujących budynki lewicowych aktywistów. – W związku z tym to władze Warszawy ponoszą pełną odpowiedzialność za wszelkie straty i za łamanie prawa. Te walki uliczne przypominają albo walki gangów narkotykowych, albo strefy no-go w niektórych stolicach państw europejskich – dodał. – Domagamy się od prezydenta Trzaskowskiego, by zajął się wreszcie sprawami Warszawy i rozgonił tę lewicową hołotę zamiast ją wspierać szkoleniami jak rozbijać patriotyczne marsze – powiedział Kulesza.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

HIT! Lempart oblała schody czerwoną farbą. Zobaczcie, co usłyszała od sprzątaczki [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Rany boskie, tłumacza! Co to za „cisy”, „osoby kobiece” i „queerowe”?

 2. Rebih mówi

  Oczywiście cały konflikt jest widziany z perspektywy płci i zboczeń czyli z perspektywy neo-marksizmu (krytyczna teoria płci). Podobnie „starzy” marksiści każdy konflikt oceniali z perspektyw marksistowskich (teoria walki klas) i – trzeba przyznać – miało to o wiele więcej sensu. A poza tym? A poza tym mamy kolejny dowód, że celem „postępu” jest cofnięcie cywilizacji do etapu „walki o ogień”, zgodnie z niektórymi prądami neo-marksizmu i ich najsłynniejszym realizatorem Pol-Potem.

 3. Maksio mówi

  Squaty są potrzebne, bo często mieszkają tam bezdomni. Konflikty w takich społecznościach to nic nowego. Po co w ogóle Konfederacja (syci, dobrze ubrani posłowie) wtrącają się do artystów? Policja się tym powinna zająć. A squatersi żyją trochę na koszt państwa, ale przecież nie na zawsze, bo ktoś kiedyś upomni się o te pustostany. Konfed era i powinni to tolerować, bo sami żyją na garnuszku państwa 🙂

 4. Misiek13 mówi

  Albo jest to celowe i chca na siebie zwrocic uwage,zeby bylo glosno o nich.A jesli to prawda to niech lewactwo moeduje sie wzajemnie

 5. Rebih mówi

  Ci bezdomni są bezdomni, gdyż są squaty, w których można prowadzić pasożytniczy tryb życia niszcząc budynek. Kwestia dotacji do partii, tp całkowicie imna sprawa, wynikająca z chęci częściowego uniezależnienia partii, a zate. państwa i prawa, od kapitału (najczęściej oligarchów), choć niewątpliwie wielu polityków nie zarobiłoby pracą na wodę sodową i gdyby nie pasożytowali na państwie, to pozostałoby im mieszkać na squacie i obrabiać sklepy samoobsługowe.

 6. Cyprian mówi

  Maksiu. Nie ma kobiet „trochę” w ciąży i nie ma zboków żyjących „trochę” na koszt państwa. Jeżeli skłoty są potrzebne to zgłoś postulat do Mateusza, może zacznie budować. Tylko trzeba będzie je posegregować na pedalskie, wielopłciowe, europejskotolerancyjne itp., żeby uniknąć zatargów i aktów wandalizmu.

 7. Anahu Yamito mówi

  Ale sie namnozylo tych poyebow!

 8. Tolek mówi

  Dzieciaki się nudzą, a nie żaden „neomarksizm”.

 9. Robert mówi

  Lesbijki zakatowały chłopca, w skłocie zgwałcono kobietę. niepoprawni.pl

 10. Krzysztof mówi

  Co to za język ,jaja sobie robicie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.