„Wojna i piękno.” Podróżnik Marcin Malik o Palestynie vel Izraelu (cz. 2/2)

Marcin Malik w Palestynie / Fot. arch pryw. MM
11

Publikujemy drugą część rozmowy z podróżnikiem Marcinem Malikiem, który opowiada o swoich wrażeniach z pobytu w Palestynie, zwanej Izraelem. Czy piekło nienawiści i dezinformacji, którego tam doświadczył kiedykolwiek się skończy? Czy piękno tego kraju zawsze będzie przykryte wrogością i traktowaniem Palestyńczyków jak podludzi?

Dwie części rozmowy z Panem Marcinem. Wywiad (bez reklam) jest dostępny w aplikacji wPrawoTv (pobierz/aktualizuj i subskrybuj). W ścieżce dźwiękowej pojawił się niewielki szum – za co bardzo przepraszam. Blog Marcina Malika – KLIK.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz pierwszą część:

Izrael okiem podróżnika Marcina Malika [WIDEO – cz. 1/2]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Dobrze, że istnieją podróżnicy, bo nie każdy ma na to czas.

 2. piotr mówi

  1-Teodor Jeske – Choiński: Charakterystyka Żyda. 2-Masakra w Deir Yassin – zbrodnia syjonistycznych morderców. | nacjonalista.pl

 3. piotr mówi

  Sytuacja jest bardziej poważna, niż się wydaje. | forumdlazycia tradycji katolickiej

 4. RobertC mówi

  Jacku!
  Trzy posty.
  Post No 1) >Znalezione zapytanie w 'internetach’ – cytuję, by z treści nic nie 'uronić’:
  „A co tam słychać u (…) Rafała Dutkiewicza, który wyemigrował do Berlina, ale zanim to zrobił – to (z)defekował Sutryka we Wrocławiu? Zapewne coronavirus też mu ograniczył aktywność w klubach gejowskich zachodniej Europy.”Onegdaj p. ~MarekDobrowolski dokonał następującego wpisu: „2018-05-21 13:54:45 Jacek Sutryk nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu komunikacją, transportem, zielenią. Jeszcze do tego ta lewicowa koalicja”. Czas pokazał, że miał 100% racji! (…) wcześniej dokonał równie celnego wpisu: „2018-04-24 20:44:22 Nie zagłosuję na niego, bo w ostatnich kilku miesiącach zmienił się w nadętego bufona z piątką asystentów i limuzyną Dutkiewicza na zawołanie”! I znowu miał rację!Po północy odezwał się mój znajomy z Poczdamu. Widział Rafała Dutkiewicza w Berlinie przed wejściem do darkroomu. Niemiec, który mu towarzyszył – tak krótko to skomentował:
  „Został górnikiem!”
  – ??
  – „Fedruje w kakale”.<
  Znajomy przypomniał też, że Rafał Dutkiewicz wysługiwał się żydom – dostał m.in. Nagrodę Jerozolimy.”
  ‘Sutek’ z kolei ma w magistracie ‘wesołka’ o ksywce ‘Breslau_Mock’.
  Homoseksualny układ ratuszowo-biskupi we Wrocławiu – podobny do tego w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – wiele wyjaśnia! Nie sądzisz?

  1. W K mówi

   RobertC, to by znaczyło, że policja we Wrocławiu wysługuje się pedałom, ależ upadek.

  2. Carlos mówi

   Co to kogo obchodzi, czy ktoś komuś „fedruje w kakale”, chory zboku.

  3. RobertC mówi

   Carlos!
   Jak ktoś taki jest Prezydentem Miasta – to to jest już polityka! 'Dotyka’ ona wszystkich (mieszkańców aglomeracji)!

  4. Carlos mówi

   Dutkiewicz nie jest prezydentem miasta. Temat tego artykułu też w żaden sposób nie dotyczy ani jego, ani prezydenta Wrocławia, ani samego Wrocławia, tylko Palestyny. Po kiego więc grzyba tak się ekscytujesz jakimiś opowieściami swoich znajomych o „fedrowaniu w kakale”?

 5. Dorota mówi

  Kapitalny wywiad – zarówno pierwsza, jak i druga część!

 6. RobertC mówi

  Znowu wycięli, ale oba skopiowałem – to może być duża afera 'nie-heteronormatywnych’ we Wrocławiu!
  Post 1) (chronologicznie – drugi):
  „Redakcjo Portalu! (+ ew. instygatorze)
  Uważam, że zrobiliście błąd usuwając zamieszczony post, nie naruszał bowiem Waszego Regulaminu (na co, co ciekawe, np. mam opinię prawną FIRMY, która zleciła opracowanie profilu).
  Chcę byśmy się dobrze rozumieli, więc wzywam Was: – Nie idźcie tą drogą!
  ZASTRZEŻENIA:
  a) Usunęliście anonimizowany profil – nie dotyczył więc konkretnej osoby;
  b) Wiecie ile taki profil (z załącznikami) kosztuje? – a Ja zamieszczam go u Was gratis! (poprawiając Wam ilość wejść na Portal);
  c) W ‘internetach’ nic nie ginie – on już krąży i jest opatrywany soczystymi komentarzami;
  d) Swoją drogą: jestem ciekawy dlaczego „górnik fedrujący w kakale” nie dokona coming out’u (pytanie: ile jeszcze popracował by w magistracie?);
  e) Chyba nie chcecie skłonić mnie do opublikowania kilku ciekawych załączników?;
  f) Właśnie badam informacje (od ćwierkającego ‘wróbelka’), z których wynika, że ‘CiemnyKa(ka)ł’ nie tylko był lansowany przez Sutka, ale robił to już Dupkiewicz;
  g) To wszystko zaczyna wyglądać na aferę à la IMGW (tu: ratusz, kuria, etc. – ouh là là!; tam: „Mieczysław O. stworzył w Instytucie dobrze zorganizowany mechanizm korupcyjny na niespotykaną skalę. Zorganizowana struktura przestępczych powiązań pozwalała mu trzymać w szachu osoby, które udzielały mu korzyści majątkowe, pod groźbą chociażby zwolnienia z pracy (…) Mieczysław O. miał zatrudnić w oddziałach Instytutu dwóch swoich kochanków, ci zaś mieli odwdzięczać się dyrektorów świadczeniem mu usług seksualnych”). BR.”
  Post 2) (pierwszy pod względem zamieszczenia):
  „Do ~Breslau_Mock: To Twój analityczno-hipotetyczny profil osobowy opracowany na podstawie Twoich wpisów na tutejszym portalu:
  Najprawdopodobniej w młodości byłeś molestowany i wykorzystywany seksualnie (ojciec/ojczym/konkubent/sąsiad/starszy kolega, itp. – wpisz właściwe), co wpłynęło na Twoją tzw. nie-heteronormatywną seksualność. Najwyraźniej w stosownym czasie „nie dopilnowała” Cię matka – stąd jesteś anty-społecznym (w znacznym stopnia i względem wielu grup) egoistą, masz solidne deficyty dobrego wychowania, w sferze wykształcenia, kultury osobistej oraz szereg indywidualnych kompleksów (co z reguły imputujesz innym). Zapewne obecnie wykorzystuje Cię w pracy Twój przełożony (o czym nie wiem Twój chłopak – tak, jak Ty nie wiesz o jego skokach w bok), który zatrudnił Cię na dosyć wysokim stanowisku w magistracie (znacznie przekraczającym Twoje kompetencje), dającym wysokie zarobki (uzupełniane premiami ekstra). Czujesz się pewny (w istniejącym układzie biurokratyczno-ratuszowym), a do innych ludzi (spoza Twojego wagino-sceptycznego środowiska) odnosisz się z lekceważeniem oraz słabo skrywaną pogardą („prymity”, „półgłówki”, „oszołomy”, itd.). Żyjesz ponad stan, odwiedzasz inne aglomeracje i pokrewne pod względem seksualnym grupy, dobrze się ubierasz (tak na ogół mają osobniki o skłonnościach egotyczno-narcystycznych, które np. wartościują w sposób następujący: gorszy strój = gorszy człowiek).
  Informacje, które Tobie nie pasują oraz ludzi, którzy je głoszą – najchętniej byś zakazał i zdelegalizował, bowiem tylko Twój ogląd świata jest jedynie słuszny, a przynajmniej – póki co – dla Ciebie bardzo wygodny, wręcz finansowo komfortowy!
  Opto-kan Twojego mózgu najprawdopodobniej wykazałby na poważny niedorozwój pewnych ośrodków związanych z wyższymi uczuciami/emocjami. Przestępców, gangsterów, morderców klinicyści badają między innymi pod kątem reakcji na małe dzieci. Jeśli osobnik wykazywał cechy opiekuńcze, chciał chronić i bronić je – oznaczało, że ma cechy ludzkie, jest zsocjalizowany, mógł wrócić do społeczeństwa, by normalnie w nim funkcjonować. Twoja kompulsywno-obsesyjna niechęć (nienawiść?) do pro-lajferów, zdjęć ukazujących okrutnie zamordowane (po wielokroć jeszcze nienarodzone) dzieci – jest zastanawiająca i wskazuje na skłonności (cechy) psycho- oraz socjopatyczne. Wzruszasz się i oburzasz, gdy znajomego mulata spotkała przykrość (ciekawe: gdy ja chodzę z moimi znajomymi o odmiennej karnacji jakoś nigdy coś takiego się NIE zdarzyło!) – a dogłębnie nie wstrząsa Tobą myśl o rozszarpanych, zamordowanych bezbronnych dzieciach?! To jest nieludzkie!
  Do Twojej wiadomości: większość mężczyzn o orientacji homoseksualnej (60%) podejmuje seks analny bez użycia prezerwatywy, nawet jeśli są zakażeni wirusem HIV (barebacking). Ze stosunkiem analnym wiąże się duża liczba chorób (z których wiele nie występuje wcale w populacji heteroseksualnej lub występuje rzadko), takich jak: AIDS, syfilis, rzeżączka, żółtaczka typu B i C, rak odbytu, ziarnica weneryczna pachwin, lamblioza, kryptosporidia, opryszczka, brodawczak, drobnoustrojowe zakażenie przewodu pokarmowego isospora belli, zakażenie grzybicze microsporidia, narośla na genitaliach i inne, spośród których duża część posiada poważne komplikacje i/lub jest nieuleczalna. Ryzyko zakażenia wirusem HIV u młodych mężczyzn (w przedziale wiekowym od 15 do 22 lat) o orientacji homoseksualnej, którzy kiedykolwiek uprawiali seks analny, jest pięciokrotnie wyższe niż u tych, którzy nigdy nie podejmowali seksu analnego.
  Nauce znane są przypadki, że udaje się prominentnych oraz aktywnych homo-działaczy związków LGBTQ wyleczyć lub (choć byli krytyczni czy sceptyczni wobec leczenia homoseksualizmu, wskutek badań nad procesem leczenia) radykalnie w tej kwestii zmienili zdanie. Np. amerykański psychiatra żydowskiego pochodzenia profesor Robert Leopold Spitzer w 2003 r. opublikował wyniki swych badań. Był on (zmarł w 2015) uważany za bardzo aktywnego orędownika działalności homoseksualistów. Czynnie zwalczał pogląd, że homoseksualizm to zboczenie, choroba lub zaburzenie psychiczne. Odegrał kluczową rolę w usunięciu homoseksualizmu jako zaburzenia psychicznego z podręcznika psychiatrii w roku 1973. Zbadał on, jak niektóre osoby o orientacji homoseksualnej zareagują na terapię reparatywną. Badanie objęło 200 respondentów obojga płci (143 mężczyzn, 57 kobiet), którzy zadeklarowali zmianę orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną trwającą co najmniej 5 lat. W podsumowaniu wyników badań prof. R.L. Spitzer m.in. napisał: „Chociaż autor był początkowo sceptyczny, w czasie badań nabrał przekonania co do możliwości zmiany orientacji seksualnej u niektórych gejów i lesbijek”. Pomimo, że przykłady ‘zupełnej’ zmiany orientacji nie były powszechne, to jednak większość uczestników badania stwierdzała zmianę przeważającej lub wyłącznie homoseksualnej orientacji (występującej przed terapią) na przeważającą lub wyłącznie heteroseksualną orientację w ostatnim roku jako rezultat terapeutycznej naprawy.
  Dodam, że zgadzam się ze znanym psychiatrą – psychologiem, który wypowiadając się na temat homoseksualistów i osób trans-seksualnych (cytuję z pamięci) rzekł: – „(…) Często są to osoby wrażliwe, wartościowe, godne szacunku. Potrzebują wsparcia, terapii, leczenia. Nierzadko są wewnętrznie splątani, z silnymi zaburzeniami tożsamości (…) Nie ma jednak mojej zgody, aby jednostka chorobowa była normą społeczną (…)”. Dlatego walcząc o dalsze istnienie społeczeństwa – tej granicy trzeba bezwzględnie bronić, zdecydowanie zwalczając wszelką promocję zachowań typu LGBTQ w przestrzeni medialno-społecznej.
  Podsumowując: zastanów się, czy to, co napisałem jest adekwatne do Twojej sytuacji, „prześpij się” z problemem, przemyśl jakim jesteś człowiekiem. Sądzę, że ciągle masz szansę na normalne życie!”

  1. Carlos mówi

   Zapewne twój post był najzwyczajniej w świecie wulgarny (opowieści o „fedrowaniu w kakale”) i zapełnie nie na temat. Sugeruję takie opowiastki wrzucać bardziej na jakieś portale gejowskie, ktoś się tam może zainteresuje twoim problemem bardziej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.