Włosi protestują przeciw obostrzeniom epidemicznym. Domagają się wolności oraz dymisji rządu [WIDEO]

protest we Włoszech/ fot. screen
0

Od poniedziałku (26.10.2020) w związku z pandemią koronawirusa włoski rząd ogranicza funkcjonowanie restauracji i barów do godz. 18.00 oraz zamyka kina, teatry, pływalnie i siłownie. Obostrzenia epidemiczne mają trwać do 24 listopada. Włosi mają dość. Mieszkańcy Mediolanu, Neapolu, Rzymu i Turynu wyszli na ulice. Domagają się dymisji rządu. Chcą „żyć i pracować”. Hasłem protestów jest „Wolność!

W nocy z piątku na sobotę, w Neapolu odbyła się demonstracja przed siedziba władz regionu. Doszło do starć z policją. Protest kontynuowano w sobotę. Manifestowała zarówno prawica jak i lewica. Sobotni protest w Rzymie również przekształcił się w zamieszki. Rzucano petardy w stronę policji i podpalano kosze na śmieci. W poniedziałek restauratorzy i właściciele barów wylewali na ulice przeterminowane piwo, protestując przeciwko nakazowi zamknięcia lokali o godzinie 18.00.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W poniedziałek odbyły się protesty w Mediolanie i Turynie. W obu miastach doszło do starć z policją. W Mediolanie obrzucono petardami, kamieniami i butelkami siedzibę władz regionu Lombardii, które wprowadziły godzinę policyjną od 23.00 do 5.00.

Protest w Neapolu.

Protesty w Turynie, Mediolanie i Rzymie. Restauratorzy zapowiadają bankructwa. Niesprzedane piwo jest wylewane na ulicę. 

 

Źródło informacji: euractiv.pl, YouTube

Zobacz też:

Policja spacyfikowała protest przeciw restrykcjom epidemicznym. Demonstracja proaborcyjna odbywa się bez przeszkód [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.