Polacy boją się zgłaszać do szpitali. Lekarze apelują: „Nie bagatelizujcie chorób serca. Lęk przed koronawirusem może mieć groźne konsekwencje”

fot. pixabay
7

We wtorek (21.04.2020) lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie wystosowali apel do pacjentów z objawami chorób serca, którzy z lęku przed koronawirusem nie zgłaszają się do szpitali. „Apelujemy do pacjentów, by mimo uzasadnionego lęku przed koronawirusem nie bagatelizowali groźnych objawów chorób serca. Niezależnie od pandemii choroby układu sercowo-naczyniowego, w tym przede wszystkim choroba niedokrwienna serca, są obecnie i najpewniej nadal pozostaną pierwszą przyczyną zgonów w Polsce” – czytamy w oświadczeniu WIM.

Dyrektor WIM, gen. dyw. prof. dr hab. med. Grzegorz Gielerak, zapewnia, że pomimo epidemii Instytut jest przygotowany do bezpiecznego leczenia kardiologicznych stanów nagłych. – Jednak od czasu rozpoczęcia epidemii COVID-19 obserwujemy w Polsce niepokojącą tendencję zmniejszenia liczby pacjentów zgłaszających się do szpitala z zawałem serca i zaostrzeniem innych chorób kardiologicznych. Pandemia COVID-19 nie „uleczyła” chorych kardiologicznych! Obawiamy się, że pozostają oni w domu zbyt długo, mimo istotnych dolegliwości. Najpewniej odczuwają lęk przez zakażeniem koronawirusem w czasie hospitalizacji. Jest on na pewno zrozumiały, ale niestety może mieć groźne konsekwencje – mówi prof. Gielerak.

Kierownik Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM, płk dr hab. med. Paweł Krzesiński, ostrzega, że zaniechanie lub opóźnienie zgłoszenia się do szpitala z objawami zawału serca, zaostrzenia niewydolności serca lub groźnej arytmii może skończyć się tragicznie. – Pacjenci z potwierdzonym wcześniej zakażeniem koronawirusem powinni być transportowani do szpitala jednoimiennego, jeżeli tylko ośrodek ten jest w stanie udzielić im należnej pomocy. Niemniej, nadal większość pacjentów kardiologicznych nie ma objawów COVID-19 i może być ratowana w każdym ośrodku z całodobowym dyżurem hemodynamicznym, takim jaki jest zapewniony w WIM – wyjaśnia dr Krzesiński.

– Nasza Pracownia Hemodynamiki jest doskonale przygotowana do przyjmowania chorych z zawałem serca w dobie pandemii COVID-19 – uspokaja dr med. Piotr Kwiatkowski, Kierownik Pracowni. – Posiadamy odpowiednie warunki, sprzęt, procedury i doskonale przeszkolony zespół.

– W przypadku jakichkolwiek wątpliwości mamy możliwość izolacji chorego do czasu wykluczenia zakażenia SARS-Cov-2 testem genetycznym, który wykonywany jest w WIM – uzupełnia płk dr med. Robert Ryczek, Szef Oddziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

Mój komentarz: Podczas, gdy cały świat z zapartym tchem śledzi informacje na temat zgonów rzekomo spowodowanych przez koronawirus, mało kogo obchodzi, że w wyniku koronawirusowej paniki umierają ludzie pozbawieni opieki medycznej. Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje liczbę wykrytych zakażeń i zgonów osób zarażonych koronawirusem (prawie wszyscy z tzw. chorobami współistniejącymi). Może pora zacząć publikować dane dotyczące liczby zgonów, które są skutkiem odsunięcia planowanych zabiegów lub obawą przed udaniem się do szpitala. Z pewnością będzie to liczba większa niż rzekome zgony z powodu koronawirusa.

Minister Szumowski wypłaszcza krzywą i straszy Polaków szczytem epidemii, który ma przyjść w maju, czerwcu, albo Bóg wie kiedy. Efekt jest taki, że spanikowani ludzie boją się pójść do lekarza nawet w sytuacji zagrożenia życia. Kto jest odpowiedzialny za ich śmierć? Odpowiedzialni są ci, którzy nakręcili panikę jakby koronawirus był dżumą. NIE JEST i najwyższa pora zacząć uspokajać ludzi zamiast ich straszyć. Jeśli minister Szumowski zamierza przez dwa lata straszyć Polaków koronawirusem, to będą to dwa lata z rekordową liczbą zgonów spowodowanych paniką i brakiem właściwej opieki medycznej. Więcej ludzi umrze w wyniki koronawirusowej histerii, niż infekcji, której śmiertelność ocenia się obecnie na poziomie poniżej 1 procenta. Dość tej hucpy!

Źródło informacji i cytatów: wim.mil.pl

Zobacz też:

Testy na koronawirusa w Izraelu: Dziesiątki zdrowych seniorów skierowano na oddział zakaźny! Czy w Polsce grozi nam to samo?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Peter mówi

  MORDUJĄ LUDZI WSZYSTKIMI SPOSOBAMI LUDŹMI CO INNI CHCĄ ZARABIAĆ JAK NAJWIĘCEJ ADMINISTRACJOM UBEZPIECZENIA CO MA OKREŚLONE PROCEDURY WYPŁACANIA

 2. Aga mówi

  Mam dokładnie taką samą opinię w kwestii serwowanej nam histerii, odnoszę wrażenie, jakbyśmy brali udział w jakimś socjotechnicznym eksperymencie, który ma sprawdzic jak bardzo wytresowani i ogłupiali jesteśmy.. pan minister straszy nas, że jeśli będziemy nieposluszni to cofnie pozwolenie na spacer w lesie czy inne rozrywki..jemu się chyba pomyliły systemy i funkcja do sprawowania której go wybraliśmy. To on ma nam służyć A nie traktować nas jak swoich niewolników.

  1. Meg mówi

   Minister Szumowski wiernie służy, ale globalistom z NWO, od początku rzetelnie wykonuje wszystkie polecenia trucia nas na wszystkich frontach – ziemia (glifosat, metale ciężkie), żywność (przemysł chemiczny nazywany spożywczym, kompletne zniszczenie dawnych dobrych standardów, gmo, metale ciężkie), big pharma (choroby “nieuleczalne”, totalitaryzm szczepień z metalami ciężkimi, zarabianie na chorobie, dobry pacjent to pacjent na zawsze), powietrze (opryski chemiczne – pryskają nas jak ogórki w szklarni, metalami ciężkimi), woda (z metalami ciężkimi, specjalnie dodawanymi dla naszej “zdrowotności), wszystko po kolei. Wszystko, dokładnie wszystko zatrute w wyniku celowych, planowych działań ujętych w jawne grafiki i harmonogramy, zsynchronizowanych z sobą, nie zaś przypadkowych. Gdzie podziali się specjaliści od biochemii? Gdzie lekarze, którzy znają mechanizmy funkcjonowania organizmu ludzkiego, a nie tylko nazwy tabletek od wszystkiego? Minister “zdrowia” tym przecież zarządza, gmo, glifosat, chemtrails, szczepienia, leczenie bez wyleczania. Spada przeciętny wiek życia, spada średni iloraz inteligencji, ogromny wzrost bezpłodności społeczeństwa oraz występowania chorób neurodegeneracyjnych, nowotworów i wszelkich chorób przewlekłych – przede wszystkim chorób tarczycy czy cukrzycy. Od czego ten pan jest? Zna te wszystkie dane doskonale i widzi przerażające prognozy na przyszłe lata, które są przecież publikowane oficjalnie. Teraz nakręca ściemę o “epidemii” i już mówi, że bez szczepień nie ma mowy, choć dobrze wie, że wirus ciągle mutuje i szczepienie jest bez sensu nawet jeśli byłoby bez szkodliwych substancji, a nie będzie na pewno!

 3. Zdzislaw mówi

  Założę się ze w tych dniach wyjdzie podobna deklaracja jak dziś w Itali:
  “Piano Italia segreto, per non spaventare gli italiani. Rischiavamo 800 mila morti”
  „Tajny plan Włoch, aby nie przestraszyć Włochów. Zaryzykowaliśmy 800 tysięcy ofiar”

  Będą nam wmawiać ze nam życie uratowali

  1. W K mówi

   Czołem Zdzisław, niestety już to Polakom wmawiają. Większość ludzi nie doczyta o Szwecji albo Białorusi.

 4. jasiu244 mówi

  Szczyt histerii (głupoty ?) szybko minie po wyborach

  1. Leszek mówi

   BYLE WYGRAĆ!!!
   Potem ratowanie Gospodarki… Cięcia…. -500, -300, -13-nastki, -14-nastki, -zasiłki celowe, …itd.
   POLAKU DO PRACY a nie socjal… wtedy DUDA II nie ma szans… dlatego nie za rok, nie za dwa…
   W MAJU WYBORY!
   Większość ludzi chce socjal… Większość ludzi to….. “tu cytat Pana Mikke”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.