Winnicki o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: „Przeciwko Polsce prowadzona jest wojna hybrydowa” [WIDEO]

Robert Winnicki/ fot. screen
5

– Przeciwko Polsce prowadzona jest wojna hybrydowa. Z Bagdadu startują samoloty, od każdego imigranta Łukaszenka pobiera tysiące dolarów. Wjeżdżają na wizach turystycznych i są transportowani na granicę, najpierw z Litwą, teraz masowo z Polską. To się po prostu musi skończyć! – powiedział poseł Robert Winnicki podczas piątkowej (20.08.2021) konferencji prasowej Konfederacji w Białymstoku.

W związku z białoruską operacją wysyłania do Polski nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu Konfederacja rozpoczęła akcję #BezpieczneGranice, której celem jest wyrażenie poparcia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy pilnujących granicy polsko-białoruskiej.

– Jesteśmy tu, żeby dać odpór tym wszystkim, którzy atakują Straż Graniczną, Wojsko Polskie, za to, że wykonują swoją pracę. (Dać odpór – przyp. red.) tym wszystkim lewicowo-liberalnym politykom, organizacjom, które starają się zniesławić i zaatakować naszych żołnierzy, naszych funkcjonariuszy za to, że robią swoją robotę, że bronią bezpieczeństwa nas wszystkich, bronią naszych granic, co jest ich obowiązkiem – podkreślił Winnicki.

– W tej całej sytuacji, która obecnie dzieje się na granicy, brakuje nam postaci i głosu wicepremiera ds. bezpieczeństwa, Jarosława Kaczyńskiego. Zastanawiamy się, gdzie jest wicepremier Kaczyński w momencie kiedy dzieją się tak ważne rzeczy. Słyszymy, że jest na urlopie. Powinien z tego urlopu wrócić i bezpośrednio zarządzać tą sytuacją kryzysową. Tym bardziej, że mamy informacje, że będzie ona narastać – stwierdził Winnicki.

Poseł Konfederacji podkreślił, że w myśl prawa międzynarodowego uchodźcy powinni prosić o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju, do którego dotrą. Jeśli tego nie zrobią, tylko idą dalej, to stają się imigrantami. Nie jest więc prawdą, że Polska musi wpuścić osoby przekraczające granicę  z Białorusią.

– Osoby, które chcą ubiegać się o azyl w Polsce powinny to zrobić w placówce dyplomatycznej, a nie przy nielegalnym przekraczaniu granicy. W tym przypadku mają pełne prawo udać się do ambasady polskiej w Mińsku i tam złożyć wniosek o azyl, który będzie rozpatrywany, tak jak wszystkie inne tego typu wnioski – powiedział Winnicki. Zapytany o to, co jeszcze można zrobić, żeby lepiej chronić granicę, odparł, że „na naszej wschodniej granicy, zwłaszcza z Białorusią, musimy ustawić ogrodzenie”.

Źródło informacji i cytatów: Konfederacja/Facebook

Zobacz też:

Wojsko stawia zasieki na granicy z Białorusią. To odpowiedź na akcję wysyłania nielegalnych imigrantów do Polski

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. *****konfederacje mówi

  no trzeba winnicki sie nazywac aby to matolom z konfederacji objasnic,tfuuuuuuuuuuuuuuuu

 2. jebniety Braun mówi

  Bronmy krzyza i granic-konfederaci!!!

 3. verizanus mówi

  Chyba należy się obawiać, że p. Winnicki stracił nieco kontakt z rzeczywistością i ciągle myśli, że żyje w wolnym kraju a rządzący myślą o dobru społeczeństwa ;). Przecież od 1944 r. ŻADEN zdrajca nie został rozliczony i stąd nauka jest….;).

 4. Jula mówi

  Winnicki i cała Konfederacja to przystawka PO wrogowie Polski i Polaków, nie dajcie się zwieść ze to partia prawicowa Konfederacja to kryptobolszewicka partyjka.

 5. Alm mówi

  Jeżeli już to przystawka PiS a właściwie POPiS.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.