Wojsko stawia zasieki na granicy z Białorusią. To odpowiedź na akcję wysyłania nielegalnych imigrantów do Polski

zasieki na granicy polsko-białoruskiej/ fot. Twitter
7

W czwartek (19.08.2021) minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował na Twitterze, że wojsko stawia zasieki na granicy polsko-białoruskiej. – Wojsko Polskie uszczelnia granice z Białorusią. Jestem w stałym kontakcie z dowódcami. Żołnierze ułożyli już ponad 100 km ogrodzenia na pasie granicznym. Rozpoczynają też układanie kolejnych 50 km – napisał Błaszczak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Stawianie zasieków to odpowiedź na białoruska akcję wysyłania do Polski nielegalnych imigrantów. Są dowożeni samochodami i pędzeni przez białoruskich pograniczników przez granicę. O wysłanie wojska do ochrony granicy apelowali posłowie Konfederacji. Poseł Robert Winnicki podziękował Straży Granicznej i żołnierzom WP za „jasny sygnał dla wszystkich, którzy chcieliby się do Polski nielegalnie wdzierać”

Pomimo zdecydowanych działań nielegalni imigranci cały czas przechodzą na polską stronę. O sytuacji informuje na Twiterze Jacek Słoma mieszkający w sąsiedztwie granicy. – Mimo mocno pilnowanej granicy (żołnierze stojący tyralierą, śmigłowce itd.) wciąż dochodzi do nielegalnych przekroczeń. Kosząc nasze pola natykamy się na miejsca przystankowe na trasie imigrantów. Częstym obrazkiem są porozrzucane ubrania, buty. Wczoraj na działce, gdzie buduję dom dla mojej rodziny, zatrzymano 8 imigrantów. 5 mężczyzn, kobieta i dwoje dzieci (chłopak ok. 13 lat i dziewczynka ok. 7 lat). Przekroczenia mają miejsce cały czas, jednak SG zatrzymuje te grupy w obrębie kilku kilometrów od granicy – pisze Słoma.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Białoruska straż graniczna wysyła „uchodźców” na polską stronę [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Misiek13 mówi

  I tak psychopata Kaczynski doprowadzil do konfliktu,lamie prawo w Polsce a innym wciska ciemnote,ze to w ich kraju jest lamane prawo

 2. Maksymilian mówi

  Jak się patrzy na śniadą, oliwkowobrązową skórę piłkarzy Legii Warszawa, to aż dziw bierze, że oficjalna polityka PiS-u jest antyimigracyjna 🙂 Legia mogłaby być wizytówką Polski otwartych granic… 😁 Nie co demonizować, imigranci traktują Polskę jak przystanek na zachód, bo wiedzą, że tu nawet dla Polaków brakuje mieszkań socjalnych.

 3. Ziuk mówi

  Na reemigracje (repatriacje) Polaków ze wschodu nasze państwo przeznacza małe pieniądze. A to im w pierwszej kolejności powinno się robić miejsce w Polsce, a nie wtrącać się do wewnętrznej polityki Łukaszenki, który musi reagować na politykę Warszawy oficjalnie promującej obalenie jego reżimu. Między naszymi krajami nigdy nie było takiej wrogości. To jest poważny błąd polskiej dyplomacji skutkującej budowaniem zasiek na granicy, które sforsuje nawet chory na ASF dzik.

 4. napewno mówi

  Jak to jest ze z Kabulu do PL jest 999 km ( 3 miesiąc marszu) a Kabul padł w niedziele a „biedni Afgańczycy” już są pod nasza granica?

 5. Albert Pierrepoint mówi

  Pif paf….tratatata…i po problemie. Truchło zostawić, lisy w lesie nakarmić.

 6. verizanus mówi

  Ciekawe czy imigranci przychodzą TYLKO ze strony Białorusi? 😉

 7. Krzysztof mówi

  To super maratończycy w siedmiomilowych butach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.