Wielki wiec Bosaka w Radomiu. Łopuszański wskazał swojego kandydata w wyborach

Fot. Sztab wyborczy #Bosak2020
4

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP po raz drugi podczas kampanii wyborczej odwiedził Radom. Przybył tam, aby uczcić pamięć bohaterów radomskiego protestu, którego 44. rocznica przypada 25 czerwca. Podczas wiecu wyborczego poparł go Jan Łopuszański, były poseł i kandydat na prezydenta w 2000 roku.

Lokalni działacze Konfederacji wraz z Krzysztofem Bosakiem złożyli rano wieniec pod pomnikiem radomskiego czerwca. Podczas konferencji prasowej mówił on między innymi o przyjętej przez Sejm poprawce do ustawy o IPN, dzięki której zbrodnie komunistyczne nie będą mogły ulegać przedawnieniu. Kandydat postulował to już kilkanaście dni temu Podczas spotkania z Krzysztofem Bosakiem w Radomiu zgromadziło się około tysiąca jego sympatyków. Podczas przemówienia posła na scenie pojawił się także Jan Łopuszański – były wieloletni poseł, a także kandydat w wyborach prezydenckich w 2001 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Krzysztof Bosak zaczął wspominać, kiedy po raz pierwszy wziął udział w wyborach. Przyznał, że zagłosował wtedy właśnie na Jana Łopuszańskiego.
– Postać dla mnie historyczna. Kiedy jako osiemnastolatek dostałem prawa wyborcze i były wybory prezydenckie, zastanawiałem się co zrobić ze swoim głosem. Przeanalizowałem wszystkich kandydatów i to był ten człowiek, na którego wtedy zagłosowałem. Dziękuję bardzo! – powiedział.

Po chwili głos zabrał Jan Łopuszański, który nazywany jest w regionie „legendą prawicy narodowej”. Wyraził swoje poparcie dla kandydatury Bosaka.
– Moja obecność tutaj jest znakiem mojego wsparcia dla kandydatury pana Krzysztofa Bosaka na prezydenta RP. Panie Krzysztofie – dziękuję i gratuluję panu młodości pańskiego elektoratu! – zwrócił się do zgromadzonych.

Krzysztof Bosak rozpoczął swoją oficjalną kampanię wyborczą w Radomiu równo 4 miesiące temu. Tym razem kandydat Konfederacji poruszał kwestię deglomeracji. Postuluje on, aby część urzędów państwowych została przenoszona do mniejszych miast, na przykład Radomia.

Pomimo kapryśnej pogody na Placu Corazziego w Radomiu zgromadził się bardzo pokaźny tłum. Ulewny deszcz nie przestraszył sympatyków i zdjęcia po wystąpieniu kandydata trwały jeszcze ponad godzinę.

Na którego z kandydatów oddasz głos w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

 • Krzysztof Bosak (34%, 6 104 Votes)
 • Szymon Hołownia (33%, 5 966 Votes)
 • Andrzej Duda (22%, 3 959 Votes)
 • Rafał Trzaskowski (6%, 1 161 Votes)
 • Marek Jakubiak (1%, 253 Votes)
 • Stanisław Żółtek (1%, 221 Votes)
 • Robert Biedroń (1%, 126 Votes)
 • Władysław Kosiniak-Kamysz (1%, 118 Votes)
 • Mirosław Piotrowski (1%, 111 Votes)
 • Paweł Tanajno (0%, 75 Votes)
 • Waldemar Witkowski (0%, 5 Votes)

Total Voters: 18 099

Loading ... Loading ...

Przeczytaj także:

Czarne karty prezydenta Wrocławia. W styczniu narzekał na dochody, a w rok jego majątek wzrósł o 770 tys. złotych

Bosak gościem TVP! Ostra dyskusja o rzekomej koalicji Konfederacji z PO i żydowskich roszczeniach [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jacek mówi

  W pierwszej turze na Bosaka,w drugiej na Dudę.

  1. Rumcajs mówi

   Ja tak scamo . Chyba ze Bosak bedzie w II

 2. mario mówi

  Jeśli ktoś jeszcze wierzy w „charyzmę” bosaka to niech go zapyta gdzie był gdy Patrioci bili się z pedałami i policją w Białymstoku.Pod kołderką u winnickiego czy na pizzy z kolegami?Zwykły nieuk,karierowicz i zero w dziedzinie finansów i ekonomii.Ciagnie go tylko koryto i łatwe życie bo dla Polaków kompletnia nic nie zrobił!

 3. WIR to podstawa mówi

  TYKLO Tanajło i Jakubiak mówią o WIR – więc reszta kandydatów dla prawdziwego Polaka Patrioty odpada Jacku – doucz się z WIR-u

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.