Wielki szwindel? Rząd przyspiesza szczepienia ozdrowieńców… odpornych na Covid-19

mobilny punkt szczepień w Szczecinie/ fot. Twitter
13

Wprowadzamy zmiany jeżeli chodzi o szczepienie ozdrowieńców. Do tej pory to było 90 dni od pozytywnego wyniku testu. Dzisiaj to 30 dni od pozytywnego wyniku testu – ogłosił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, a zarazem pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień. Polacy są zaskoczeni decyzją rządu, gdyż statystycznie ozdrowieńcy są odporni na koronawirusa przez około 8 miesięcy od zakażenia, zatem po co szczepić tych, którym nie grozi choroba?

Ciężko nie odnieść wrażenia, że decyzja jest podyktowana interesem firm farmaceutycznych, z którymi współpracuje rząd. Bo jak inaczej wytłumaczyć przyspieszenie szczepienia ozdrowieńców odpornych na Covid-19, niejednokrotnie z większą liczbą przeciwciał niż u zasczepionych? Takie same pytania w sieci zadają setki internautów.
Skąd taka zmiana? Gdzie można znaleźć uzasadnienie takiej decyzji? Dlaczego do tej pory potrzebne były 3 miesiące, a teraz wystarczy 1 miesiąc? Czy powinno się zrobić test określający przeciwciała? Będąc niedawnym ozdrowieńcem, jednak ciągle z objawami, obawiam się decyzji – pyta internauta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponadto wskazać należy, że szczepienie 30 dni po zakażeniu koronawirusem, może być bardzo obciążające dla organizmu, a w konsekwencji może doprowadzić do poważnych powikłań. Dlaczego rząd nie ma tego na względzie tylko w ekspresowym tempie brnie w bezrefleksyjne wyszczepianie społeczeństwa niewystarczająco zbadanymi medykamentami? Czy można już mówić o wielkim szwindlu?

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Pandemiczny Moloch żąda ofiary z dzieci

Prof. Simon wystąpił w reklamie masek. To złamanie kodeksu etyki lekarskiej. Czy będzie interwencja Naczelnej Izby Lekarskiej?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Liczy się sztuka. Odporny, czy nie, to bez znaczenia. Gdyby nie było kremacji, może nawet szczepiliby zmarłych.

 2. fffff mówi

  tak, znam osobę, która tuż po chorobie się zaszczepiła, wysoki poziom przeciwciał i bardzo to odczuła, niezbyt dobry pomysł

 3. Rebih mówi

  Te decyzje, podjęte z powodów łapówkarskich i politycznych, bez zwracania uwagi na medyczną stronę zagadnienia, najlepiej pokazuje jak Kaczyński z Morawieckim dbają o zdrowie i życie Polaków i jakie są ich prawdziwe priorytety. Zawsze jednak może być gorzej i nie można wykluczyć, że Morawiecki z Kaczyńskim opracują własną szczepionkę i przekażą ją od razu do powszechnego stosowania.

 4. Historyk mówi

  Covid nie istnieje . Ile razy można to powtarzać ? Jak ktoś nie wierzy , to niech poda nr pozycji pod którą jest wpisany w spisie chorób zakaznych.

  1. MACIEJ mówi

   CoVID-19
   =
   Certificate of Vaccination ID 2019

   Od samego początku założeniem miało być wprowadzenie obowiązkowych szczepień oraz paszportu szczepionkowego.

 5. Ewa-Maria mówi

  Nie ma co komentować ponieważ jasno to pokazuje że ludzie nie są chętni się szczepić. Teraz robią to wszystko
  z łapanek. Młodzi, starzy wszystko jak leci, aby ci sadyści dopięli swego. Nie wiem czy zdają sobie sprawę z tego że kiedyś za to odpowiedzą. Również dziwię się ludziom że pozwolą się prowadzić jak te barany na rzeż. Żyję już sporo lat na tym świecie, nie jedno widziałam i przeżyłam ale to co się teraz dzieje przechodzi wszelkie granice absurdu. Polacy naród dumny, waleczny a tak daje się łotrom manipulować. Sadyści robią co chcą za aprobatą społeczeństwa. Mam nadzieję że nadejdzie opamiętanie moich rodaków. Że rozprawią się kiedyś z nimi za całokształt ich poczynań.

 6. Motta mówi

  O wielkim szwindlu to można i powinno się mówić i to wszystko jest nim od samego początku.Brakuje chętnych,a szczepionki mają określony termin ważności.Czas nagli,trzeba je zużyć teraz,albo za chwilę zutylizować.

 7. Wojciech mówi

  Najwyraźniej za wolno to idzie a Morawiecki znowu chce liderować, nawet w zagładzie.

 8. Shadow mówi

  Tak to od początku jest wielki szwindel, zamach na wolność, własność, zdrowie i życie narodu. Rządzą nami mordercy, oszuści i sprzedajne szmaty.

 9. LoL mówi

  buhahah – skoro jestem ozdrowieńcem i mam odporność komórkową na rok to po co mi wasze ”szczepionki”? SAM JESTEM NAJLEPSZĄ SZCZEPIONKĄ… ROFL

 10. MACIEJ mówi

  To nie jest szwindel tylko genetyczne samobójstwo.

  1. JOZEF mówi

   Tak, w USA szczepia sie tylko murzyni… bambo— Biali wiedza ze to jest smertelna szczepionka –experymentalna!!! A Covid to –klamstwo medialne! Rodacy, dlaczego nie wyrzucicie swoich telewizorow na smietnik…. MEDIA sa w obcych wrogich lapach– steruja waszym mysleniem– siejac STRACH 24/7!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.