„Wiele osób straci prawo do głosowania”. Bosak o projekcie zmian w kodeksie wyborczym [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. Twitter
0

W czwartek (02.04.2020) Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, odniósł się do najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości, jakim jest wyłącznie korespondencyjne głosowanie w wyborach prezydenckich 10 maja.

ZOBACZ: Głosowanie w wyborach wyłącznie korespondencyjne. Pakiety wyborcze bez potwierdzenia odbioru

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bosak wskazał, że rząd nie dysponuje listą adresów korespondencyjnych wyborców, a dostarczanie pakietu wyborczego bez potwierdzenia może spowodować, że trafią one w niewłaściwe ręce, a wiele osób straci prawo do głosowania.

Jak rząd zamierza sobie z tym poradzić pewnie dowiemy się już w piątek, ponieważ w piątek mamy spotkać się w Sejmie i dyskutować nad tymi projektami. Mam nadzieję, że dyskusja będzie nieco szersza niż na ostatnim posiedzeniu Sejmu, kiedy nie było żadnej dyskusji. Nie było ani możliwości zadawania pytań, ani wystąpień klubowych. Można było tylko złożyć wniosek formalny – powiedział Bosak.

– Sytuacja, w której w sprawie wyborów, które mają być za miesiąc, rząd zmienia zdanie co trzy dni, jest sytuacją podważającą powagę państwa polskiego. Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przerwał swoje milczenie w tej sprawie i powiedział jak wyobraża sobie walkę o reelekcję. Apelujemy do rządu, żeby przestał wygłupiać się z tą ciągłą zmiana koncepcji przeprowadzania wyborów i podjął odważną decyzję o ich przesunięciu. Apelujemy do reszty opozycji, żeby skupiła się na sprawie bezpieczeństwa obywateli, a nie potęgowała chaos zapowiedziami bojkotów i histerycznymi deklaracjami, oskarżeniami, czy wzmaganiem konfliktu politycznego – oświadczył poseł Konfederacji.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

„Rząd traci powagę”. Bosak o nowych restrykcjach w związku z koronawirusem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.