„Rząd traci powagę”. Bosak o nowych restrykcjach w związku z koronawirusem [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. Twitter
10

W środę (1.04.2020) kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak, odniósł się do nowych restrykcji wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Jest to m.in. nakaz zachowania 2 metrów odległości pomiędzy idącymi ulicą członkami rodziny oraz zakaz wychodzenia z domu dla niepełnoletnich bez towarzystwa osoby dorosłej.

ZOBACZ: Kolejne restrykcje w związku z koronawirusem: ograniczenia w sklepach i na ulicach [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Krzysztof Bosak wskazał, że rząd wprowadza kolejne ograniczenia swobód obywatelskich bez podstawy ustawowej i bez wprowadzenia konstytucyjnego stanu nadzwyczajnego. Jednocześnie ograniczenia te stają się tak absurdalne, że rządzący tracą powagę. – Są granice zdrowego rozsądku, których nie należy przekraczać. Proponując prawa kryzysowe rząd powinien odwoływać się do odpowiedzialności społecznej Polaków – powiedział Bosak i wskazał, że jeszcze zanim rząd wydał rozporządzenia na temat ograniczeń w sklepach ludzie sami wprowadzili bezpieczne procedury, czyli limit osób w sklepie i kolejki z zachowaniem odstępów.

Poseł Konfederacji wskazał, że istnieją poważne  wątpliwości prawne co do tego, czy policja ma prawo karać obywateli na podstawie tak wprowadzonych rozporządzeń, ponieważ nie ma w nich podanej podstawy prawnej do wystawiania mandatów. – Mówi się o mandatach, które mają iść w tysiące złotych. Będziemy mieli ogromną uznaniowość w reakcji służb państwowych – powiedział Bosak.

Odnosząc się do tarczy antykryzysowej z poprawkami Senatu Bosak wskazał, że będzie ona nieskuteczna i nie pomoże przedsiębiorcom, którzy oczekiwali na pomocną dłoń państwa w dobie kryzysu. – Ta pomocna dłoń to byłby kapitał obrotowy na korzystnych zasadach, czyli nieprocentowane kredyty obrotowe szybko i od ręki, tak jak daje rząd niemiecki – powiedział Bosak i przestrzegł, że Niemcy będą za bezcen wykupywać przedsiębiorstwa w Polsce.

Działania PiS w sprawie wyborów prezydenckich Bosak określił jako zabawę zapałkami w składzie prochu, która jest obliczona na jeszcze większą polaryzację polityczną.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Zobacz też:

Katarzyna TS: Obywatele, rozejść się!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Janusz I mówi

  POKOBosaka nikt poważnie nie traktuje. Dałby sobue spokój.

 2. Janusz I mówi

  Ciekawe kiedy mój poprzedni wpis będzie skasowany?

  1. antyPOPiS mówi

   PiSowski trollu, etatowy czy „ideowy”, jesteś tyle wart co twój wPiS/szekla od wersu czy postu?/. Na jakiej podstawie sądzisz że ktoś czatuje by skasować twój bzet, i pozbawić cię „chleba”

 3. robert mówi

  Bosak i cała ta Konfederacja głosowali ramie w ramie w styczniu z Pisem w sprawie polskich złóz i koncesji dla kandyjskiej firmy w ich wydobyciu. Wiec temu Panu juz podziekujmy i Panu „szczesc Boze” co udaja wielkich narodowców a są za szekle w stanie sprzedac ramie w ramie z pisem nasze zasoby naturalne ,których wlascicielami jestesmy my Polacy.

  1. antyPOPiS mówi

   Głosowanie nr 58 na 5. posiedzeniu Sejmu dnia 13-02-2020 r. o godz. 21:34:49
   Pkt 28. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw..
   Głosowanie nad odrzuceniem uchwały Senatu odrzucającej ustawę z dnia 23 stycznia 2020 r. zmieniającą ustawę o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw
   Wyniki indywidualnew formacie PDF
   Głosowało – 451 posłów Za – 232 Przeciw – 209 Wstrzymało się – 10 Nie głosowało – 9
   Większość bezwzględna – 226

   Wyniki głosowania wg klubów
   Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
   PiS 235 232 232 – – 3
   KO 134 131 – 131 – 3
   Lewica 49 49 – 49 – –
   PSL-Kukiz15 30 29 – 28 1 1
   Konfederacja 11 9 – – 9 2
   niez. 1 1 – 1 -. .. Tak więc łżesz bez krępacji, z 11 posłów Konfederacji 9 wstrzymało się od głosu, a 2 nie głosowało, co nie przeszkadza różnym najmom, przypisywać winę Konfederacji, mimo iż kamaryla kulasa przegłosowała prawo sama, mając wystarczającą większość. Nikt nie zmusza cię do popierania Bosaka i Konfederacji, to ordynarne kłamstwa jakimi się posługujesz dają „najlepsze” świadectwo kim jesteś…

  2. robert mówi

   Wstrzymanie sie od glosu jest tym samym co głos za a nie ostry sprzeciw , nie zamydlisz mnie oczu ,proponuje Tobie obejrzec filmiki ze spotkan z tzw strona spoleczna , których pełno w necie i zobaczysz co mowi pan Sosnierz i społka na tychze spotkaniach .

  3. antyPOPiS mówi

   Masz deficyt szarych komórek, czy gorączkujesz? Gdyby Konfederacja głosowała, jedynym skutkiem byłby trolling ze strony kacPiSkiego oszołomstwa o koalicji z PO i komuchami. PiSowcy mają nie tylko wystarczającą większość sejmową, to także największe szczujnie i trollownie propagandowe, od TVPIS, gadzinówek i portali karnowskich, srakiewicza, itd., do etatowych presstytut, trolli i wychodowanych imbecyli obsrywających każdego kto przeciwstawia się nowo_bolszewickiej Polin_izacji Polski. Konfederacja nie jest ani nieomylna, ani doskonała, ale na dzisiaj to jedyna formacja o akceptowalnym programie, która odgrywa jakaś rolę w pierwszoligowej polityce…

  4. Marian mówi

   My Polacy nie jesteśmy właścicielami niczego. Złoża są państwowe a państwo jest tych, co nim rządzą.
   I przykro mi to pisać, ale taka jest prawda.

 4. Jaca mówi

  Takiego prezydenta potrzebujemy i takich ludzi jacy są w Konfederacji.

 5. Anton mówi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.