„Większość Brytyjczyków uważa polskich patriotów za nazistów”. Wywiad z Piotrem Szlachtowiczem

Antypolskie grafii na brytyjskim murze / Fot. Zimbio.com
20

O debacie w brytyjskich mediach na temat nowelizacji ustawy o IPN oraz postrzeganiu Polaków na Wyspach, z mieszkającym w Wielkiej Brytanii Piotrem Szlachtowiczem, redaktorem naczelnym portalu Nowy Polski Show rozmawia Jacek Międlar.

Jacek Międlar: W Polsce, Izraelu i Stanach Zjednoczonych rozgorzała wielka burza po podpisaniu przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN. Co na ten temat mówi się w Wielkiej Brytanii?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Piotr Szlachtowicz: To dość gorący temat, zwłaszcza w środowiskach polonijnych. W głównych wiadomościach BBC, obok tematu Brexitu, to niemalże sprawa numer dwa. Pamiętajmy, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może nie dojść do skutku, a przy słabych negocjacjach z włodarzami UE gabinet Theresy May może upaść. Obok tego tematu sprawa ustawy o IPN jest często komentowana, ponieważ temat dotyczy Żydów, czyli najbardziej wpływowego narodu na świecie.

Telewizja BBC w 2015 roku wyemitowała materiał pt. „Jak Polacy pomagali Niemcom mordować Żydów”, ale nigdy nie zająknęła się by choćby na moment wspomnieć o tym jak Żydzi pomagali Niemcom mordować Żydów pracując w policji getta warszawskiego, Sonderkommando, Wehrmachcie czy w Judenratach. Czy ta narracja wciąż jest podtrzymywana?

Nie łudźmy się, brytyjskie media głównego nurtu to lewackie twory. Owszem, kilka dni temu na Twitterze telewizji BBC pojawił się artykuł ambasadora RP w Wielkiej Brytanii, Arkadego Rzegockiego, w którym ten podkreśla, że nigdy nie byliśmy żadnymi mordercami Żydów, a wręcz przeciwnie, pomagaliśmy im z narażeniem życia. Ale ten tekst był odpowiedzią na poprzedni antypolski paszkwil przedstawiający Polaków jako nazistowskich kolaborantów. Powiedzmy sobie krótko, jeżeli już pojawia się temat nowelizacji ustawy o IPN w brytyjskich mediach, to zazwyczaj nie jest on przedstawiany dla nas korzystnie. W ich przekazie obozy zagłady są polskie, a Polacy na potęgę mordowali znienawidzonych starozakonnych.

W rozumieniu Brytyjczyków polski patriota to nazista?

Niestety tak. Ta kampania antypolonizmu nabrała niewyobrażalnych rozmiarów po ubiegłorocznych obchodach Święta Niepodległości w Polsce. W niemal wszystkich gazetach pisano o 60 tysiącach nazistów kroczących ulicami Warszawy. Jedynie Tommy Robinson pokusił się o obiektywną relację z tego, co wydarzyło się podczas Marszu Niepodległości.

Nie sądzisz, że była to zaplanowana akcja, by w wigilię setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości perorować na całym świecie o brunatnej fali przechodzącej przez nasz kraj?

Nie sądzę. Ja wiem, że tak jest! Ta propaganda ma za zadanie osłabić pozycję Polski zwłaszcza na arenie międzynarodowej. Mimo wszystko Polska się rozwija. Liczby nie kłamią: spada bezrobocie, mamy 4,8% wzrostu gospodarczego, Polacy zarabiają coraz więcej, a 500+ pomogło tysiącom rodzin. Podczas gdy cała Europa „dołuje” tylko Polska może się pochwalić tak dobrymi statystykami. Rząd PiS-u naruszył interesy krajów, co się wielu nie spodobało. Nie powiodły się próby przeprowadzenia puczu, a opozycjoniści okazali się bandą baranów, dla której nie powinno być miejsca w polityce. W związku z tym przeciwnicy uderzyli skuteczną kartą antysemicką vel żydowską. Trzeba zwrócić uwagę, że żydowski atak to próba ugrania ponad 60 miliardów dolarów w ramach bezprawnych roszczeń, pod którymi podpisują się rzekomi sojusznicy z USA. Ponadto to ukłon w stronę neoimperialistycznych Niemiec, które dzięki atakowi na Polskę, przed światem usprawiedliwiają się z holokaustu.

Zatem Polacy nie mają łatwego życia w Wielkiej Brytanii, skoro przez masy jesteście uważani za zezwierzęconych nazistów.

Atak na Polaków jest sowicie zorganizowany. Doświadczyłem tego na własnej skórze. Za swoją działalność dziennikarską jestem dyskryminowany na każdym kroku. Wyzywa się mnie od „faszystów”, a ostatnio odmówiono mi wynajmu klubu, w którym chciałem zorganizować apolityczny koncert hip-hopowy. Uznano, że z racji – w ich mniemaniu – „faszystowskich”, skrajnie prawicowych treści, które znajduję się na moim portalu Nowy Polski Show, nie mogę organizować koncertu. Domyślam się, że jednym z powodów był fakt, że m.in. z Tobą przeprowadzałem wywiady.

Ideowi potomkowie Dywizjonu 303. Kościuszkowskiego, którzy uratowali Wyspiarzy, są traktowani jak pomiot społeczny…

To tragiczne, że w kraju który został uratowany przez naszych przodków jesteśmy traktowani jak chłopcy do bicia. Jesteśmy dyskryminowani w mediach, na ulicach, polityce czy wreszcie przez Social Service, które niejednokrotnie bezprawnie odbiera Polakom dzieci.

ZAPRASZAMY na portal Nowy Polski Show (klik)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jowita mówi

  Szkoda, że nic się nie mówi o polskim złocie i dziełach sztuki wywiezionych podczas drugiej wojny światowej do Anglii, a przetrzymywanych w bankach londyńskich. Kiedy nam to oddadzą?

 2. michu mówi

  Chodzi o to, że Brytyjczycy chcą, aby Polacy tam mieszkający jak najszybciej się zasymilowali, aby na ulicy strach było używać j.polskiego, jak napadną na Polaków to żeby było bezkarnie itd. W tym wypadku tzw multi kulti (zwłaszcza jeśli chodzi o katolicyzm) nie jest im potrzebne.

 3. Normalny mówi

  Polska będzie tak długo upokarzana na arenie międzynarodowej przez międzynarodowe żydostwo dopóki nie wystawi bilionowych rachunków Żydom za masowe mordy na narodzie polskim, za straty terytorialne i materialne Polaków i Polski, a te są także gigantyczne. Najwybitniejszy współczesny historyk, dokumentalista, pisarz na świecie – Henryk Pająk obliczył, że plemię Kainowe wytraciło w ubiegłym stuleciu ponad 10 000 000 Polaków ( 10 milionów ). Jeśli wolno przeliczyć życie jednego człowieka wg obecnych wypadkowych stawek linii lotniczych na min. 1 000 000 USD , to z tytułu samych strat cywilnych Żydzi są winni Polakom : 10 bilionów usd. Poza wspomnianymi stratami terytorialnymi i materialnymi, które należałoby oszacować na dalsze ok. 10 bilionów usd należałoby uwzględnić także straty cywilne pokoleniowe. Przecież każdy z zamordowanych lub zabitych miałby swoje dzieci, swoich wnuków i prawnuków. Tutaj zasadna by była kwota ok. 100 bilionów usd. Dodatkowo należałoby Żydom wystawić rachunki, skoro mamy się kochać jak bracia, a liczyć po żydowsku ( i tu bądźmy wielkimi filosemitami, bo przyjmijmy ich algorytmy rozrachunkowe) , za lata gościny przez 9 wieków dodatkowe 2 biliony usd, a także min. 1 bilion usd za pomoc Polaków w budowaniu i założeniu państwa Izrael. Ktoś powie, że Żydzi nie mają takiej gotówki. To ich problem. Wystarczy, że sięgną do kieszeni i majątków Rotschildów, Morganów, Schiffów, Warburgów, Sorosów itd. itp. Obecny żydofilski rząd tego nie wyegzekwuje, ale wybierzmy do władz młodych, asertywnych, patriotycznie – narodowo ukształtowanych Polaków, którzy w imię katolickiej sprawiedliwości upomną się o nasze ! Chodzi o gigantyczne kwoty, jakie bezwzględnie należą się Polakom !
  A tak wszystkie dyskursy postawione są na głowie, bo jest bajdurzenie, ile to rzekomo Polska jest winna Żydom ? NIC nie jest winna. To Żydzi są winni Polakom dziesiątki bilionów usd.

  http://dzienniknarodowy.pl/miszalski-roszczenia-organizacji-zydowskich-wobec-polski-wideo/

  1. Kris mówi

   Będziemy tak długo upokarzani dopóki będą nami rządzić polskojęzyczni PiSdowaci POlitycy. Będziemy upokarzani jeśli sami będziemy dawać sie upokarzać. Musimy zrzucić kajdany antysemityzmu, którym sami wiążemy sobie ręce. Musimy piętnować zydostwo i cały skorumpowany zachodni świat polityki za antypolonizm. Nic nie jesteśmy winni zydom. To oni nam sa winni za lata wyzysku, kłamstw, knucia, mordowania naszych rodaków pod stalinowskim sztandarem.

  2. Maksymilian mówi

   Wszystko co piszesz naprawdę ma sens i jest interesujące. Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze. Polska będzie tak długo upokarzające, dopóki sama upokarzać się będzie. Komu przeszkadza sformułowanie „polskie obozy”? Chyba tylko IPN-owi, który pewnie ma problem z wydawaniem kasy (mają więcej kasy od PAN-u) i pisze coraz śmieszniej że ustawy. Właśnie dobrze, że mówią „polskie obozy”. Możemy w ten sposób protestować, robić happeningi, akcje na Twitter że, itd. Przecież to reklama na arenie międzynarodowej, nauka historii dla nieuków i oszołomów. Mocno się zastanawiam, czy IPN to już nie jest Państwo w państwie. I kto jest autorem tej ustawy o którą jest ten cały raban? Agent Mosadu czy FSB?

 4. Darek mówi

  Zachód się kończy.Lewactwo się panoszy.Żydostwo wydaje rozkazy.Jak myślicie? Jak to się skończy?……Ja wiem.Polska i reszta Słowian przetrwa a u ,,angoli,, ,,szwabów,, ,,żabojadów,, i przede wszystkim lewacko-żydowskiego ścierwa,zacznie się bolesna agonia!! Czekam i modlę się o to!! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

 5. Konrad mówi

  Polscy politycy popełniają duży błąd tłumacząc się, że nie dopuszczali się holokaustu na żydach w czasie II wojny światowej. Powinni jasno i wyraźnie ukazywać wszystkie przypadki mordowania żydów przez żydów, o ich kolaboracji z Niemcami, Sonderkomando, policji, która pomagała Niemcom w mordowaniu żydów zarówno w gettach jak i obozach koncentracyjnych. A jakiej narodowości byli kapo w obozach? Jak obchodzili się ze swoimi współbraćmi? To własnie musi opinia światowa usłyszeć i ujrzeć.

  1. Maksymilian mówi

   Do Sonderkomando lub innych grup roboczych tak w gettach jak i w obozach, a także do Policji Niemcy wcielali Żydów siłą. Poza tym to także zwiększało szansę na przeżycie, albo lepsze jedzenie. Poczytaj bracie, bez emocji.

 6. Robert mówi

  Większość Brytyjczyków uważa,że gość werner von braun,którego kochający wolność i demokrację zbiedzy z całego świata,uciekający przed sprawiedliwością,tworząc tzw.USA,na drodze holocaustu rdzennych mieszkańców,tzw Indian,a po podbiciu dużej części Europy kradnący ssmańskich zbrodniarzy i morderców żydów,polaków,rosjan,anglików ….uważa ze w czasach wojny z Niemcami,za pomocą V2 rozrzucał dla ich dobra chemtrails do walki z globalnym ociepleniem środka dupy południa zero w dzielnicy Greenwich

 7. Robert mówi

  Większość Brytyjczyków uważa,że ich monarchia,ich Królowa jeszcze istnieje.Znoszą ją te same siły,ci sami uchodźcy,co tworzyli USA i dziś tworzą USA 2 na krańcach świata dla korony MAMONY

 8. Robert mówi

  Większość brytyjczyków uważa,że kradli to tylko Polacy samochody niemcom,otóż kradli ssmanów amerykanie,żeby mieć większe,zbrojne ramię,od kradzieja(złodziej dziejowy międzynarodowy),stalina i tuhaj beja,zwane w kosmosie,lewym sierpowym kwantowym

 9. Zdzisław mówi

  Większość jest definiowana przez Żydowskie elity jako motłoch. Komuniści nazywali większość pożytecznymi idiotami. To tylko angielski niedouczony plebs coraz bardziej multikulti. Howgh!

  1. Zdzisław mówi

   Brytole i Angole to historyczni szowiniści, megalomani, zazdrośni o każdy gram uznania. Okupowali wiele kontynentów i narodów rządząc twardą rękę, Dla kasy zniszczyli KK. Wymyślili naloty dywanowe na Niemcy, w tym czasie spadło w sumie ponad 1,5 mln ton bomb, zrujnowano 161 miast, zginęło 600 tysięcy ludzi. Wyniszczająca wojna dla jednej i drugiej strony, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. Nie osiągnięto zamierzonych celów. Niemcy zaś zniszczyli Londyn. To wszystko dyskryminuje zalety ewentualnego schlebiania naszemu Narodowi, którego największym skarbem jest Wiara, a nie bohaterstwo i sława

 10. ktos mówi

  Brytyjczycy powinni być najbardziej wdzięczni. Dywizjon 303, gdyby nie oni i propaganda o ich wyczynach to losy wojny powietrznej mogły rożnie się skończyć Polecam film. Po wygranej wojnie, właśnie Anglicy nas zdradzili. Posłuchajcie, jak po wojnie traktowali bohaterskich pilotów Anglicy. Jest na youtube.

 11. darek mówi

  Moze to co powiem nie bedzie popularne ale juz nie jeden raz amerykanie i anglicy nas zdradzili do spolki z zydami… nie lepiej szukac sojuszy wsrod „naszych” ? Wegrow, Slowakow, Serbow, Czechow, Bialorusinow?

  1. Maksymilian mówi

   Słuszna uwaga. Nie dość, że pchamy się tam, krytykujemy monarchię i „Angoli”, co niektórzy chcą tam manifestować polską rację stanu, ale wszystkim podoba się banknot z Królową. Niby jakie my tam mamy prawa? Murzyni, Hindusi są tam u siebie. I inne narody angielskiego kolonializmu. To o nich musi zadbać Królową, to im rząd angielski musi zagwarantować jako taki byt jako rekompensatę za lata wyzysku w koloniach. To z nimi Anglik trzyma sztamę. A wy (my) chcemy mieć tam szacunek za Dywizjon 303? Śmiech na sali.

  1. Maksymilian mówi

   Emigranci, po II wojnie, także Polacy, dostawali opuszczone domy lub mieszkania za parę funtów lub na kredyt. 50 lat później mogli taki domek jednorodzinny, nawet ruinę, ale w dobrej lokalizacji (np. Londynu), sprzedać, bagatela…. za milion funtów.

 12. edek mówi

  Patrzac na ten napis nie ma to nic wspolnego z patriotyzmem Polakow.Brytyjczycy( i slusznie) nie lubia Polakow za zmiany jakie nastapily na rynkach pracy.Nieustajacy zjazd w dol wynagrodzen za ta sama prace.Emigrant bez srodkow do zycia przyjmie kazda prace za pol darmo,kazdy pracodawca wykorzystuje to niemilosierni(patrzcie na sytuyacje Ukraincow w Polsce).Powoduje to obnizenie poziomu zycia mieszkancow malych miast brytyjskich i mniej wykwalifikowanej czesci spoleczenstwa angielskiego.Do tego pozostawiajace wiele do zyczenia zachowanie Polakow (picie alkoholu,plucie,gapienie sie na kobiety,wloczenie sie bandami ,wrzaskliwe zachowanie,palenie papierosow,ssanie systemu opieki spolecznej do granic mozliwosci) ,oczywiscie nie wszystkich ale bardzo wielu.To wszystko naklada sie na takie a nie inne podejscie Anglikow.
  Pozatym:Anglicy to jest naprawde delikatnie mowiac przewrotny narod.Tylko koniec swojego nosa.Ja majac do wyboru Rosjanina lub Anglika za sasiada wybral bym tego pierwszego.

  1. Loser mówi

   Strasznie pieprzysz Edek jak babcia Ambroziewiczowa w kolejce do ortopedy. Rodacy ci się nie podobają, ale laskę Murzynowi byś zrobił, pedale jeden. Twoja inteligencja mieści się w moim małym palcu. Naucz się dobrze mówić po angielsku, to cię Anglik poszanuje. Albo lepiej naucz się po rusku i jedź do Moskwy, tam cię rozumu nauczą bucu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.