[WIDEO] Drugi policzek? Odważna miłość czy lenistwo i strach? DROGOWSKAZY – J. Międlar

3
Kpł 19, 1-2. 17-18: Pan powiedział do Mojżesza: «Przemów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!
Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie ponieść winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!»
Mt 5, 38-48: Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Oko za oko i ząb za ząb”. A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu: lecz jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz. Zmusza cię ktoś, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące. Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.
Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».


Rozważanienie tylko na 23.02.2020

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Dawid mówi

    A czy muszę miłować swoich nieprzyjaciół,modlić się za swoich prześladowców?Czy nie mogę ich po prostu zapomnieć,nie darzyć ich już żadnymi,(pozytywnymi ani negatywnymi emocjami? Nie wiem czy w ogóle jest możliwe miłowanie swoich wrogów i modlenie się za nich.Póki co, nie potrafiłbym.

  2. Marianna mówi

    Szanowny Panie Dawidzie, rozumiem Pana bo, tez tak czulam. A im dalej od takich ludzi sie znajdowalam tym bylo mi lzej. Wrecz sluzylo mi po prostu urywanie kontaktow. Teraz jednak kiedy sama mam problemy z dziecmi majacymi do mnie pretensje widze ze, tamten wybor nie byl najlepszy. Moze pozorny spokoj bo, jednak w srodku zlosc czlowieka trawila i niszczyla dlatego modle sie najpierw za sama siebie by Bog mi dopomogl w wybaczeniu a potem za tych co wyrzadzili mi krzywde. Naprawde lepiej sie czuje, jestem szczesliwsza.

  3. Dawid mówi

    Jednak skłaniałbym się do tego by kościół był czasami wojujący a nie ciągle miłosierny…Dziś musimy się bronić ,dlatego stary testament cenię sobie bardziej niż nowy…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.