Węgierski poseł o Ukrainie: „Europejczycy finansują państwo skorumpowane do szpiku kości, które grozi terroryzmem” [WIDEO]

László Toroczkai
16

Przewodniczący węgierskiej partii parlamentarnej Mi Hazánk (Nasza Ojczyzna) odpowiedział na groźby, które on i Węgrzy otrzymali od ukraińskich ekstremistów. Jego stanowisko w kwestii Ukrainy jest stanowcze.

Poseł László Toroczkai wopublikowanym nagraniu informuje, że mniejszość węgierska zamieszkująca tereny Zakarpacia, od 2015 roku otrzymuje groźby i jest atakowana przez Ukraińców. Wskazuje, że ukraińskie ustawy oświatowe o języku państwowym z 2017 i 2019 roku ograniczyły prawa Węgrów zamieszkujących na Zakarpaciu w zakresie języka ojczystego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polityk przywołuje przykłady świadczące o narastającej nienawiści Ukraińców do Węgrów: palenie węgierskich plag, burzenie pomników, nękanie przez służby specjalne, groźby odebrania terenów węgierskich, zastraszanie członków formacji takich jak Mi Hazánk.

Węgierski parlamentarzysta stawia sprawę jasno: Ukraina nie powinna mieć wstępu w szeregi Unii Europejskiej.
Możecie mi grozić, a nawet mnie zabić. Udowodnilibyście tylko jedną rzecz każdemu obywatelowi Europy, że Europejczycy finansują państwo, które nie tylko jest państwem skorumpowanym do szpiku kości, ale które również prześladuje mniejszości i grozi terroryzmem pokojowemu państwu członkowskiemu UE – mówi Toroczkai.

Apel węgierskiego posła zasługuje na rozpowszechnianie!

Przeczytaj także:

M. Skalski: Dajmy się zabić – byle na złość Rosji

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Shadow mówi

  Po tych troglodytach można spodziewać się żebraniny, żądań różnego typu, gróżb i szykan. A na pewno niczego mądrego, dobrego i sprawiedliwego. Wszystko im się należy, tylko nie wiadomo dlaczego. Takie pojęcie o życiu, powstaje jedynie w chorych, zdeprawowanych do cna umysłach.

 2. gal mówi

  Brawo Madziar! Tak trzeba mowic o tym syjonistycznym kartelu zarzadzanym przez internscjonalnych koszernych oligarchow.

 3. szok^2 mówi

  Widzę, że głupota ludzka już zapomniała kto tak naprawdę jest zagrożeniem dla cywilizowanej Europy a szczególnie jej wschodniej, nękanej od wieków części i trzymanej w kajdanach przez ostatnie dziesięciolecia.
  Węgrów kiedyś lubiłem a teraz czuję do nich obrzydzenie.

 4. MSC mówi

  @Szok. A ja czuję takie obrzydzenie do takich szumowin jak ty pacanie. Bujaj się stąd kreciku.

 5. MSC mówi

  Uwaga do wszystkich. Nowy troll się pojawił @ Szok.

 6. szok^2 mówi

  Szumowin poszukaj w lustrze lub rodzinie a być tutaj mam takie samo prawo jak ty, kacapski podnóżku.

 7. AntyPO✡PiS mówi

  Po tym was płatne ukraińskie trolle z PO-PiS-u można rozpoznać, każdego kto krytykuje waszą banderowską, UPAdlinę wyzywacie od ruskich, kacapskich onuc.

  Spadaj trollu na front walczyć za swoją neonazistowską 👹 UPAdlinę! Tam docenią twój antypolonizm, który wyssałeś już z mlekiem matki – zapewne ukraińskiej żydokomuchy.

 8. AntyPO✡PiS mówi

  @Szok^

  Po tym was płatne ukraińskie trolle z PO-PiS-u można rozpoznać, każdego kto krytykuje waszą banderowską, UPAdlinę wyzywacie od ruskich, kacapskich onuc.

  Spadaj trollu na front walczyć za swoją neonazistowską 👹 UPAdlinę! Tam docenią twój antypolonizm, który wyssałeś już z mlekiem matki – zapewne ukraińskiej żydokomuchy.

 9. Demokryta mówi

  Do Szok’2; Narodami żądzą władze, one się zmieniają i wpływają na tzw konstelacje polityczne państw. Przed wielu laty ludzie z całego świata jechali do Ameryki, czyli do raju. I co? Obecnie Ameryka pada na pysk, jest tam jedno wielkie plugastwo, obłuda, zamordyzm i agresywne bestialstwo i to z tamtąd ono rozłazi się na cały świat. Za chwilę prawdopodobnie staniemy się niewolnikami jakich ludzkość nie znała. Ja wiem co Rosja bolszewicka kierowana przez tych samych co dziś w USA nam narobiła. Polscy zesłańcy do Kazachstanu oczekują całe lata w Rosji w pobliżu granicy z Polską np. w Kaliningradzie, bo Polska ich nie chce! Państwo rosyjskie dało im mieszkania, bo to nie ta sama leninowka Rosja. I nikt mi nie powie, że banderowska „wdzięczna” Ukraina i Rosja dzisiejsza, to jest to samo! W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu salowe Ukrainki chodą ubrane w czerwone bluzy i czarne spodnie -tak wdzięcznością plują nam w twarz. Nie popieram żadnej wojny!!! I żadnej podłości!!!

 10. szok^2 mówi

  @Demokryta
  Wreszcie jakiś rozsądny tekst. Mylisz się tylko w jednym – że rosja dzisejsza to inna rosja niż za lenina czy stalina, To taki sam agresywny zbir z chorobliwą manią wielkości, dowodzony krwawymi rękami kgb.
  Ponadto rosja jest AGRESOREM w tej wojnie i chyba nikt temu nie zaprzeczy.

 11. W K mówi

  Ukraińcy muszą opuścić Polskę, bezpowrotnie. 1 zarżnięty Polak to 1 metr wolnej Ukrainy. Dlatego powiedziano Polakom – będziecie mieli mniejszy kraj, ale bezpieczny, bo monoetniczny, bez V kolumny. To obietnica podpisana krwią milionów Polaków. Nie będzie zgody na jej łamanie.

 12. gal mówi

  Możesz sobie nie lubić Węgrów @Szok^2, oni maja to w 4 literach czy ktoś ich lubi czy nie. maja na szczęście Orbana, zręcznmego dyplomatę który rozumie czym jest polityka wielowektorowa, a nie nadstawianie politycznego zadu tylko jednej stronie. Nadstawianie politycznego zadu tym się charaktertyzuje, że nadstawiany nie ma poważania, a ten co korzysta z tego nadstawiania gardzi nadstawiającym. Tak jest od stuleci lokaje i polityczne prostytutki nic nie znaczą. Paradoksem jest to, że znienawidzony przez globalistyczne mendy Orban ma poważanie od Wschodu do Zachodu; inaczej ten lokaj żyrandolowy z Belwederu i naczelny folksdojcz z Wybrzeża. To są polityczne małpy do zbierania skórek po bananach.

 13. Krzysztof mówi

  Dawno temu pisałem po rozpoczęciu wojny pomiędzy ukrami i sowietami , że to niewdzięczny naród i wkrótce Polacy rozkładający ramiona na powitanie ukrów bardzo się zawiodą . Niewdzięczni , pyskaci , złośliwi , podstępni i mściwi . Nic się w ich mentalności nie zmieniło . Za takie grozby powinni być całkowicie zdyskwalifikowani w staraniach do UE i NATO. I czego tu chcieć od Putina ? Od Polaków też żądali ziemi przemyskiej i to tuż przed wybuchem wojny . Nic was nie żałuję za zbrodnie popełnione na Polakach na Wołyniu w, Hucie Pieniackiej i wielu innych miejscowościach , które zamieszkiwali Polacy – dokonaliście mordów ze szczególnym okrucieństwem , a teraz nadszedł czas pokuty DLA WAS – BANDZIORY !

 14. W K mówi

  @Krzysztof Ukraińcy to sowieci, co widać na mapach ZSRR. Nawet mówią, jak sowieci.

 15. gal mówi

  @Krzysztof tez tak uważam, że teraz karma wróciła do tych banderowskich zwyrodnialcow, ktorzy nie oszczedzaku nawet najbardziej bezbronnych.Niech ruscy tluka to niewdzieczne, butne banderowskie scietwo. Poparcie dla ich hucoy w koncu sie skonczy kiedy parchom swiat zamknie ich bezczelne facjaty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.