Wdzięczność po ukraińsku? Wicepremier Ukrainy twierdzi, że Polska inspiruje kryzys

Olga Stefaniszyna oraz Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski / Fot. YouTube, Prezydent.pl
15

Zbrojenie, pomoc humanitarna i socjalna, PESELE dla Ukraińców, zakwaterowanie, zabieganie o sprawy ukraińskie na arenie międzynarodowej… Lista metod wsparcia Ukrainy przez państwo polskie w dobie wojny z Rosją jest bardzo długa. Mimo to, ze strony ukraińskich włodarzy, zamiast wdzięczności, coraz częściej zaobserwować można butę, cynizm, postawę roszczeniową, a wręcz wrogość. Teraz wicepremier Ukrainy twierdzi, że Polska inspiruje kryzys w sektorze rolniczym.

Jak poinformował korespondent „Europejskiej Prawdy”, podczas konferencji „Jak wygląda droga Ukrainy do UE” wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olga Stefaniszyna stwierdzia, że Ukraina stanowczo domaga się zniesienia przez UE jednostronnych ograniczeń w ukraińskim eksporcie i uważa, że Bruksela powinna dojść do porozumienia z Polską.
Wiemy, że Komisja Europejska nie zamierza przedłużać ograniczeń po ich wygaśnięciu 15 września. Owszem, są zamiary jednostronnego nałożenia ograniczeń przez kilka krajów, ale byłoby to naruszeniem podstawowych zasad Unii Europejskiej. I mamy nadzieję, że jakiś sposób się znajdzie – powiedział wicepremier. – Ten kryzys jest inspirowany kilkoma krajami UE – głównym z nich jest Polska. Ale Polska potroiła swój europejski budżet, aby wesprzeć swoje sektory. Ukraina nie otrzymała dodatkowych środków – powiedziała Olga Stefaniszyna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy, że 12.06.2023 rzecznik Komisji Europejskiej, Mariam Garcia Ferrer, poinformowała, że Komisja nie zatwierdziła pakietu wsparcia w wysokości 100 milionów euro dla pięciu tzw. państw przyfrontowych, w tym 40 milionów dla Polski, za straty spowodowane nadmiernym importem zboża z Ukrainy. Przyjęcie pakietu miała zablokować szefowa KE, Ursula von der Leyen, która zarzuca Polsce, że ta utrudnia tranzyt ukraińskich towarów przez swoje terytorium. Skąd von der Leyen ma takie informacje? Z Kijowa i to – jak piszą media – z najwyższego szczebla. Natomiast wiceminister gospodarki Ukrainy Taras Kaczka oświadczył podczas konferencji Międzynarodowej Rady Zbożowej w Londynie, że dotacje dla polskich rolników „wykraczają daleko poza to, co jest dozwolone przez zasady Światowej Organizacji Handlu”.

Czy taka postawa Ukraińców powinna nas dziwić? Z czego wynika? Odpowiedzi na te pytania pomoże Państwu znaleźć najnowsza książka Jacka Międlara pt. „Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”. Pewne jest, że kultura oraz interesy Polski i Ukrainy nigdy nie były i nie są tożsame.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

Słowacja wprowadza zakaz przetwarzania i handlu ukraińskim zbożem i mąką

To się nazywa “wdzięczność”! Ukraiński minister dziękuje Muskowi za sprzęt kupiony przez… Polskę

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wladca mówi

  Tylko frajer oglada sie na innych.

 2. Alm mówi

  Dokładnie. I tylko frajer i zdrajca oddaje decyzyjność swojego kraju wparchate ręce Międzynarodowego Żyda w tym przypadku pejsatej Unii.

 3. Shadow mówi

  Tylko totalne głupki spodziewały się wdzięczności od tych dzikich, zakłamanych szubrawców upaińskich. Ja znam ich od lat 90 ub. wieku i nie mam i nie miałam żadnych złudzeń. Natomiast tzw. politycy z ten kraju liczyli i liczą nadal, że upaińcy nie wyjawią ich chorych, zdegenerowanych zachowań seksualnych z burdeli upaińskich na Podkarpaciu, jak też ich zależności od obcych służb i współpracy z nimi. Dla utrzymania pozycji i władzy sprzedali Polskę i Polaków w każdej możliwej formie, oddali wrogiej nam nacji nasze zasoby zbrojeniowe, finansowe, zrównali z ziemią przy współudziale hujni jewropejsatej nasze rolnictwo, spowodowali potężną inflację, zwalili nam na kark miliony obcych sukinsynów z roszczeniami sięgającymi kosmosu, a ponad to ośmieszyli nas przed całym światem. Teraz te hujozy upańskie grożą Polsce rozmaitymi retorsjami, bo nie jesteśmy tym małpom posłuszni. Oto upadek całej politycznej spółki i nierządnej i opozycji i pseudo prezydenta. Tylko czemu, parchate zdrajcy, robicie to kosztem narodu?

 4. Bronka mówi

  I jak banderowcy nie mają pogardzać tymi naiwnymi frajerami poliniakami? ☹️

 5. Wigry mówi

  ZSRR w ok.86% n i Lenin stanowili ydzi. Henry Ford M -narodowy yd. Po upadku 30 grudnia 1991roku utworzyli UE. . Kto narodowo tworzył wszystkie państwa komunistyczne, które uśmierciły 100 mln ludności na świecie mówił Ronald Reagan .

 6. Zergu mówi

  Zaczynają gryść bo się już za dużo zgineło Ukraińców na froncie. Mówiłe wczesniej patrzcie jak rozdziobują Ukraine króki i wrony. Bez Boga z Banderą na ustach to musiało sie tak skończyć. Straszna tragedia Urainy aż żal patrzeć.

 7. Kunegunda mówi

  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym polskim braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny. Prymas Stefan Wyszynski 1976 r.

  Przypomina mi się tak wspaniale przedstawiony w powieści Gołubiewa „Bolesław Chrobry” i Parnickiego „Srebrne orły” fragment. Oto cesarz Otto III kusi Bolesława Chrobrego, czyni go patrycjuszem rzymskim i chce go ściągnąć do Rzymu. Ale król nie dał się wyciągnąć z Polski, z ubogiego Gniezna, na forum rzymskie. Został w swoim kraju, bo był przekonany, że jego zadanie jest tutaj w Polsce, najdroższej Ojczyznie.

 8. Bronka mówi

  Nie dość, że V rozbiór Polski już się odbył, to większość poliniackiego bydła nawet tego nie zauważyła. ☹️

 9. Flex mówi

  Uzbrojenie, pomoc humanitarna i świadczenia socjalne to nie to, co skorumpowani łapówkarze kochają najbardziej. Trudno to rozkraść i spieniężyć, szczególnie w „warunkach bojowych”, i zabezpieczyć cash bez zwrócenia uwagi. Co innego pomoc finansowa i umożliwienie przekrętów, tu będą po rękach całować i pod niebiosa wychwalać. Patrząc na tą proxy war Rosja – NATO pod kątem finansowym wygrywają kompleksy militarno – przemysłowe tak NATOwskie jak Rosyjskie oraz finansujący to żydokapitał. Militarnie nikt z bezpośrednio walczących, po 2 latach nic nie zyska. Prognozuję tu powrót do stanu sprzed 24.02.2022 i porozumień mińskich. Dziesiątki tysięcy młodych mężczyzn z obu krajów poległych w boju i tysiące ofiar cywilnych. Zrujnowana ukraińska infrastruktura i gospodarka. I wisienka na torcie, czyli zadłużana po uszy zbrojeniowymi pożyczkami i zalana Ukraińcami frajerska Polska, Walczący o utrzymanie władzy PIS i PAD dostaną od sojuszu UA-DE „polityczny nóż w plecy”, a PAD to może od Zelenskiego i „w łeb menorą oberwie”. Tak się kończy każda platoniczna miłość. Obiekt westchnień w objęciach sprytnego i cynicznego cwaniaka, a zadurzony frajer z ręką w nocniku i goryczą porażki.

 10. Polak Mały mówi

  Polska inspiruje kryzys,a polskie niemowlaki powinny przeprosić ukraińskich rezunów,że same nie wbijały się na widły,tylko musiały fatygować banderowców.

 11. mix mówi

  Wyściskany przez d ……eleński kosztuje??? Nie powinien płacić sprawca??>

 12. Gośćja69 mówi

  Ludzie śmieć zawsze będzie śmieciem.

 13. Cwynar mówi

  Kiedy polski historyk mówi sowieci, bolszewicy.mnarksisci, leniniści…………. lewacy, zamiast podać narodowość???????????????????????????

 14. Hammurabi mówi

  Odrobinka utopii…
  Nie byłoby żadnych problemów z ukraińską, niemiecką, czeską, litewską, żydowską czy każdą inną „wdzięcznością”, gdyby dziwnie anemiczny, żeby nie powiedzieć uśpiony Art. 129. Kodeksu karnego mówiący o zdradzie dyplomatycznej, („Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”) nie był martwy, pomimo śmiesznie niskiej w stosunku do szkodliwości czynu, przewidywanej kary i gdyby poczucie godności narodowej, jedności i patriotyzmu zostały wskrzeszone w narodzie.
  Jako „zagraniczna organizacja” powinna być traktowana również unia europejska jako gospodarczo-polityczny związek krajów a immunitet poselski, sędziowski, prokuratorski i każdy inny w przypadku zbrodni zdrady dyplomatycznej powinien być uchylany z automatu.
  Współpraca z obcymi krajami, organizacjami na szkodę materialną, gospodarczą czy wizerunkową Polski, powinna być karana nie „do lat 10” a od lat 10 do dożywocia z przepadkiem mienia w całości a orzekanie powinno być oparte o opinię ławy przysięgłych, nie jakichś fircyków w togach, słuchających poleceń telefonicznych.
  W takim przypadku większość dzisiejszych świecznikowych kacyków, posłów i europosłów (chronionych przed odpowiedzialnością za zbrodnię zdrady stanu nawet po zakończeniu kadencji) byłaby aresztowana, bądź zmuszona do ucieczki zwłaszcza, że ciągle martwy Art. 127 tego samego Kodeksu karnego głosi: Zdrada stanu – przestępstwo, ZBRODNIA GODZĄCA W NAJISTOTNIEJSZE INTERESY PAŃSTWA, JAK UDZIAŁ OBYWATELA W DZIAŁANIACH PRZECIW WŁASNEMU KRAJOWI, próba obalenia jego rządu poprzez zamach stanu, uczestnictwo w działalności zmierzającej do uszczuplenia terytorium państwowego, próba zabójstwa głowy państwa. próba obalenia jego rządu poprzez zamach stanu, uczestnictwo w działalności zmierzającej do uszczuplenia terytorium państwowego, próba zabójstwa głowy państwa.
  Ciekaw jestem czy w ogóle, a jak już to kto i kiedy obudzi do życia te artykuły. Może wpierw jak to często w historii bywało wpierw bunt, rewolucja a później rabacja, obca interwencja z jej potwornościami, by z czasem znów doszło do kolejnych zdrad i wypaczeń?

 15. Parch mówi

  Czytam coraz częściej, że na Ukrainie rządzą parchy a właścicielami ziemi też są oni a nie Ukraińcy. To dlaczego mówi się, że Ukraińskie zboże, że Ukraińcy skaczą nam po głowach itd? To zniekształca obraz i wprowadza wszystkich w błąd. Ukraina jest przez onych rozkradana i przez onych trwa rzeź Ukraińców! My na razie tracimy masę pieniędzy i zadłużamy kilka przyszłych pokoleń. Dodam, że Ukraińcy są nakręcani przez rabusiów i wydaje im się, że są ważni. Trzeba wszystko zrobić, by Ukraińcy stąd wyjechali z bagażem zobowiązań i niech idą po kasę dla nas do onych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.