To się nazywa „wdzięczność”! Ukraiński minister dziękuje Muskowi za sprzęt kupiony przez… Polskę

20

Ukraiński minister cyfryzacji Mychajło Fedorow podziękował Elonowi Muskowi za akumulatory Tesla Powerwall. Problem w tym, że to Polska kupiła Ukraińcom ten sprzęt.

Minister cyfryzacji Ukrainy Mychajło Fedorow opublikował na Twitterze nagranie, w którym dziękuje Elonowi Muskowi za ponad 500 akumulatorów Tesla Powerwall. Nie wymienił Polski, która zapłaciła za akumulatory, co zauważyli internauci. Fedorow poinformował, że baterie mają dostarczać energię elektryczną do szkół, szpitali i przedszkoli. Tesla Powerwall mogą być ładowane przy użyciu zwykłej energii elektrycznej i dostarczają zasilanie przez 14 godzin.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powerwall to akumulatory, które magazynują energię, wykrywają przerwy w dostawie prądu i automatycznie stają się źródłem energii. W przeciwieństwie do generatorów, Powerwall umożliwia korzystanie z oświetlenia i ładowanie telefonów bez hałasu, użycia paliwa i konieczności konserwacji.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj także:

3 lata więzienia za promocję banderyzmu! Jest projekt nowelizacji kodeksu karnego [PISMO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  No przecież ukraiński minister (w przeciwieństwie do polskiego społeczeństwa) wie kogo polskie władze (hehehe) MUSZĄ słuchać ;).

 2. sąsiedzki mówi

  Kolejny raz mój sąsiad mówi, że my nie mamy polskiej władzy…

 3. Krzysztof mówi

  co za syf, co za śmieci nami rządzą

 4. Ekspo mówi

  Może słusznie??? , Może już cały świat wie, tylko nie Polacy że Polska zamiennie spłaca zamiennie roszczenia 447 Just 300mld USD. Kto słyszał w TvP. TRWAM i in? UŚCISKI <CHANUKA …..przed wyborami Jasna Góra, łapanie komunii świętej??

 5. Error_404 mówi

  Przecież to był psi obowiązek sług Ukrainy zakupić te akumulatory.

 6. Alm mówi

  Nie Polska kupiła tylko Międzynarodowy Żyd ulokowany w strukturach okupowanej Polski.

 7. verizanus mówi

  @Alm A kto się na to w podatkach składał? 😉

 8. Hammurabi mówi

  Ten cały Mychajło Fedorow zwyczajnie wie, gdzie są konfitury. Kazali mu podziękować? Podziękował.
  Teraz pewnie ichni prezydencik szepnie naszemu, że był to ukłon w stronę producenta, bo „Starlink” i takie tam…
  Postawa ukrów wcale mnie nie dziwi. Więcej! Byłbym zszokowany gdyby coś w niej uległo zmianie bez presji i to poważnej wywieranej na nich.
  Dziwi mnie za to bezkarność drani z polskiego rządu, którzy nieopatrznie się demaskują i przy okazji obrażają uczucia Polaków.
  Tak, mam na myśli niejakiego Czaputowicza (czy Czaputowycza raczej) – o zgrozo – nauczyciela akademickiego i byłego dyrektora departamentu MSZ i wiceministra, byłego ministra, który już po wyemitowaniu jego wypowiedzi o polskiej „polityce hien i szakali” wobec mateczki Ukrainy dalej idzie w zaparte mówiąc:
  ” Myślę, że to wymaga krytyki. My nie możemy prowadzić takiej polityki. Jeszcze do niedawna nasza polityka wobec Ukrainy była godna. Byliśmy wręcz przykładem dla świata, jak przyjęliśmy uchodźców, jak dbaliśmy o to, żeby Ukraina dostała wsparcie militarne od Polski, od innych państw. Mobilizowaliśmy opinię publiczną”…
  To właśnie dzięki takim obślizgłym typom spod ciemnej gwiazdy, polska polityka tak wygląda a raczej nie wygląda, bo jest prowadzona z wrogich Polsce miejsc na zasadzie wytycznych, sugestii i wymagań!
  „Do niedawna nasza polityka wobec Ukrainy” nie istniała. Potomkowie rezunów stawiali nam warunki, formułowali żądania, oczekiwali podporządkowania naszych poczynań swoim interesom, ot choćby blokując transport tranzytowy na swoim terytorium i prześladując każdy przejaw polskości!
  Taki Czaputowycz okazuje się był swego rodzaju „komandosem” ukraińskich interesów.
  To właśnie dzięki takim kreaturom zamiast mających polskie pochodzenie, pielęgnujących polskość ludzi, chcących wrócić do kraju (potomków wywożonych setkami tysięcy a nawet milionami biorąc pod uwagę całość okresu zniewolenia na zsyłki), podejmuje się ponad stan nie szczędząc środków, wrogich nam uchodźców i migrantów.
  Jak można oczekiwać, że sprawa ekshumacji i upamiętnienia ofiar ukraińskich sadystów ruszy z miejsca, skoro w rządach stery dzierżą takie kreatury? Jak można liczyć, na penalizację ukraińskiego szowinizmu na terenie Rzeczpospolitej, skoro takie bydlaki idą ręka w rękę z sądami prześladującymi polskich obywateli i patriotów?
  Naśladując narrację Czaputowycza powiem, że są politycy prawi, odważni, są politycy sprawni i oddani swoim krajom. Są również pasożyty, takie ludzkie obleńce pławiące się w życiodajnych sokach narodu, wydalające w nie swoje produkty przemiany materii i produkujące kolejne pokolenia swoich następców.

 9. Flex mówi

  Brak balansu w „polityce” międzynarodowej PIS, postawienie wszystkiego na Trumpa, jawna wrogość wobec Bidena i fochy po jego wygranej w wyborach. Teraz PIS i Duda by się uwiarygodnić przed administracją Bidena i pokazać ogrom sojuszniczej miłości do USA i Demokratów wyda każdy pożyczony i wydrukowany miliard by wesprzeć wojnę na Ukrainie i usłyszeć od Bidena good job mister Duda. Hojnie obdarowywani bronią, pomocą i kasą na ratowanie budżetu Ukraińcy uważają, że im się to po prostu należy i za nic nie muszą być Polakom wdzięczni! PAD właśnie podpisał nowelizację budżetu 2023, podnoszącą oficjalny deficyt do 92 mld PLN! A ile rosnącego zadłużenia rząd ukrywa w różnych funduszach celowych, agencjach czy „championach narodowych” (raczej łupieżcach) typu Obajtek i reszta. Ten zabójczy wyścig zbrojeń wykrwawia naszą gospodarkę w coraz szybszym tempie. Na tragiczne efekty tej nonszalancji ekonomicznej i rosnącego skumulowanego zadłużenia nie przyjdzie nam długo czekać, jeśli się w porę nie opamiętamy. Może wtedy na półkach będzie wszystko, ale połowę Polaków będzie stać tylko na najtańszy chleb, ocet i musztardę!

 10. Hammurabi mówi

  @Flex
  Aby istniało coś takiego jak „balans w polityce międzynarodowej”, wpierw musi ta polityka zaistnieć, okrzepnąć i wejść w życie.
  Przykładowo polityka niemiecka względem wschodu, pomimo historycznych zawirowań, wojen i innych „kataklizmów” w swoim rdzeniu pozostaje niezmienna. Ot choćby okres od końca XIX wieku i Hakata, później układ w Rapallo, poprzedzający Pakt Ribbentrop-Mołotow, poprzez BDO (Bund Deutscher Osten) z krzyżackim oznakowaniem, himmlerowskie „volkslisty” po ziomkostwa i dzisiejsze brednie AFD o „wschodnich Niemczech” – są przykładem wręcz żelaznej konsekwencji niemieckich elit.
  Jak więc przy niemieckiej konsekwencji wyglądają nieudolne podrygi bandy gamoni, wciąż zmieniających się sprzedawczyków robiących za premierów, ministrów, ambasadorów i urzędników w kolejnych rządach RP? To jak porównanie trampkarzy z Dolnego Pcimia do reprezentacji Niemiec.
  Podobnie jest z czymś uprawianym w miejsce polityk wobec Rosji oraz takich „potęg” jak Litwa, Czechy i Słowacja, że o Ukrainie nie wspomnę.
  Słowem wiedzieli Niemcy i Rosjanie co robią niszcząc polską kulturę i mordując polskie elity.

 11. Flex mówi

  @Hammurabi
  Dlatego też w porannym komentarzu słowo „polityce” wziąłem w cudzysłów. A Twój komentarz przypomniał mi „Piąty etap” i wytłumaczenie „ustami” pewnego (chyba) Białorusina przez Sergiusza Piaseckiego istoty rewolucji bolszewickiej w Rosji. Nie będę dokładny bo książkę czytałem lata temu, ale sens tej diagnozy był taki: Przed rewolucją struktura społeczna Rosji przypominała drabinę, gdzie na szczycie tkwił car z rodziną, niżej najwyższa administracja i dowództwo armii, niżej arystokracja i tak w dół, aż do najniższych szczebli zajętych przez robotników i chłopów. Poniżej szczebli znajdowała się już tylko „najgorsza swołocz”. A rewolucja zastąpiła miejscami tych ze szczytu i góry drabiny przez tą właśnie najgorszą swołocz. W Polsce podobny proces odbył się dzięki okupantom tak zewnętrznym (Niemcy, ZSRR), jak i wewnętrznym ( … ). No imamy taką „jakość” państwa, jaką mamy!

 12. Shadow mówi

  Dla mnie podziękowania tego pajaca są prowokacją w stosunku do Polaków i tych nierządnic zainstalowanych u nas na szczytach władzy. To jest plucie w twarz temu narodowi.

 13. FlexPS mówi

  A to jeszcze a propos tematu ukraińskiej „wdzięczności” – news przekazany na pyskaczu przez J. S. – Wolskiego: „Doradca prezydenta Zełenskiego Mychajło Podolak powiedział, że Ukraina będzie uważać Polskę za swego bliskiego przyjaciela do zakończenia wojny.” Teraz oblani kubłem zimnej wody PISowszczycy drą szaty i przecierają oczy ze zdumienia, i zaskoczenia na swoich portalach. Czy PAD, PMM i PJK wyciągną z tego jakieś wnioski? Oczywiście nie, problemem dla nich nie będzie bezwzględna gra Ukraińców i kompromitacja ich „polityki”, tylko jak tą porażkę zagłuszyć, zamaskować i sprzedać elektoratowi. Zatem Janeckie, Ogórki, Kłeczki, Rachonie i Klarenbachy do dzieła!

 14. Ewa-Maria mówi

  To było do przewidzenia że nie będzie żadnej wdzięczności za to co Polska dla nich robi. A zrobiła bardzo dużo ale dla nich to jeszcze za mało. Każdy wie że jest to naród roszczeniowy . Niejaki Wasyl Zwarycz ukraiński ambasador w Polsce powiedział w wywiadzie dla jednej z ukraińskiej agencji że Polska udzielił Ukrainie pomocy w wysokości 3,4 miliardów dolarów czyli 14 miliardów zł.. W tą kwotę wchodzą sprzęt i broń wojskowa, paliwo, pomoc finansowa, żywność, lekarstwa oraz sprzęt medyczny. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska twierdzi że Polska wydała na pomoc Ukrainie 50 miliardów zł. Zatem co się stało 36 miliardami? Można tylko przypuszczać że złodzieje ukradli te miliardy. Ukraina to przecież najbardziej skorumpowany kraj na świecie. Nadal korupcja ma się dobrze a nawet lepiej.

 15. iron mówi

  Za polskie Leopardy też podziękowali niemcom a za polskie dolary z rezerwy NBP którą stabilizowano przez rok hrywnę dziękują do dziś amerykanom.

 16. Roman mówi

  Ładnie podziękowali Polskiemu rządowi.

 17. alojz mówi

  Dopiero po wyborach odczujemy ile nas kosztuje ta szczodrość

 18. Irmina mówi

  Słudzy banderowców,jak miano nakazuje służą
  bo taka jest ich rola, rola niewolników. Poliniactwo w pełni zasługuje na takie traktowanie. Poliniactwo jest tylko niewdzięczne wobec tych, którym coś zawdzięcza. Historia niczego tu nie zmieni.Mentalność jest tak ukształtowana, że nawet niebiosa poradzić nie mogą. A może nie chcą, gdy ludek harcuje jak mu szatan zagra.

 19. Nikt ważny mówi

  Kobieto z sensem proszę!!
  Nakręcona za bardzo jesteś

 20. Tadeusz mówi

  A co Was dziwi? Wszystko w normie. Sprawdźcie co w poemacie Hajdamacy napisał o Polakach Taras Szewczenko. (podobno wielki przyjaciel Mickiewicza)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.