Petycja online „Przesuńmy wybory”. Podpisz i wesprzyj apel Konfederacji o zmianą terminu wyborów prezydenckich

Pałac Prezydencki w Warszawie/ fot. Wikipedia
8

Konfederacja przygotowała petycję online, w której apeluje do premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy o zmianę terminu wyborów prezydenckich w związku z pandemią koronawirusa. „Nie mamy wiele czasu, dlatego już teraz dołącz do naszej akcji i podpisz zamieszczoną na stronie petycję” – apeluje Krzysztof Bosak.

„Jeśli chcemy powstrzymać epidemię koronawirusa, nie możemy narażać zdrowia i życia Polaków. Takim oczywistym narażeniem byłoby przeprowadzenie wyborów w momencie, w którym wirus zbiera coraz większe żniwo, a większość Polaków po prostu boi się masowego kontaktu i możliwości zakażenia. Zwoływanie milionów Polaków do lokali wyborczych w obliczu pandemii to recepta na masowe zarażenia i zgony!” – pisze Bosak w uzasadnieniu do petycji.

W petycji podkreślono, że za kilka tygodni powinny ruszyć szkolenia członków komisji wyborczych, a obywatele, którzy mają tworzyć te komisje, nie powinni być stawiani przed alternatywą: czy brać udział w organizacji i przygotowaniu wyborów czy zachować zasady bezpieczeństwa i pozostać w domu ze swoimi rodzinami.

Nie narażajmy Polaków, prawidłowości procesu wyborczego i powagi naszego państwa! Termin głosowania powinien gwarantować wszystkim bezpieczne i dobrze zorganizowane skorzystanie z ich praw obywatelskich. Dlatego przesuńmy wybory!” – apeluje Konfederacja. PETYCJA TUTAJ.

Źródło informacji: przesunmywybory.pl

Zobacz też:

„Program rządu to lichwa+”. Konfederacja apeluje o natychmiastowe zniesienie obciążeń dla przedsiębiorców [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Zbigniew mówi

  Jak strasznie boja sie, ze Konfederacja dostanie nalezne subwencje z ktorych przeciez Duda korzysta. Czy wlasciwie oceniaja zagrozenia – przeciez Duda, prezydent weto ma juz tyle glosow jak Komorowski.

  https://wpolityce.pl/polityka/491975-kozielewicz-wybory-musza-sie-odbyc-10-maja

  Jak ladnie zydusie reklamuja sie a fakty ktorych nie moga pominac swiadcza lepiej o dudaczewskim i jego Solochu, nie mowiac o „jego premierze”.

  https://wpolityce.pl/kryminal/491954-szokujaca-sadu-ktory-umorzyl-sprawe-krola-wnuczkowej-mafii

  1. Regina mówi

   Wybory na Prezydenta mają być przełożone.
   Prezydent nie może być ten sam. Chcemy już zmiany.

 2. Zbigniew mówi

  Prezydent Polski nie moze byc taki sam jak ten Sutryk, bo nas nie bedzie.

  Sutryk dal nam dobra bron, jak metalowe palki i jacys zamaskowani niby policjanci, ale w jednakowych zielonych mundurkach.

  Strzelanie do tlumu z dziecmi kogos nie przekonuje – to niech mysli o rodzinach a nie o pieniadzach, bo te sa zarazone antypolskoscia.

 3. Michal mówi

  Obecnie kampanie prowadzi tylko jeden kandydat.
  Pozostali nie maja takiej mozliwosci.
  Przeprowadzenie wyborow w obecnej sytuacji jest nieodpowoedzialne!

 4. Nina mówi

  Prezydent Duda nie ma wstydu , honoru ani sumienia razem z tym zamolałym kulawym mściwym dziwakiem. Władza przede wszystko, nade wszystko i pomimo wszystko nawet przez utratę zdrowia i życia obywateli na skutek wyborów na siłę. Kulawemu kolana wysiadły bo ich nie używał. Nie pokraczny ludzik nie chodzi tylko go wszędzie wożą. A Warszawę i w ogóle życie obywateli zna z perspektywy fotela w limuzynie. Niedojda życiowa ochroniarze prowadzają go jak upośledzone dziecko.

 5. Daria mówi

  W obecnej sytuacji strachu przed wirusem wśród obywateli nie możemy myśleć o drugożędnych tematach jak wybory. Zostawmy wybory na potem jak wszystko minie, jeżeli przeżyjemy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.