WAŻNE! Uczniowie zwolnieni z obowiązku zakrywania nosa i ust. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów

fot. pixabay
3

Od środy (2.09.2020) obowiązują nowe przepisy dotyczące obowiązku zasłaniania nosa i ust. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 1 września 2020 (Dz.U. poz. 1505) z tego obowiązku zwolnieni są uczniowie i dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym oraz osoby zatrudnione w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej. Oznacza to, że nakaz maseczkowy w szkołach zależy wyłącznie od decyzji dyrektora placówki.

W ubiegłym tygodniu minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że nie zostanie wprowadzone zalecenie, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Nie będzie nakazu noszenia maseczek w szkołach. Piontkowski: „Nie ma potrzeby wprowadzania takiego obowiązku”

Nie ma żadnego odgórnego nakazu noszenia maseczek przez dzieci w szkołach lub przedszkolach! Decyzja została całkowicie scedowana na dyrektorów szkół. Jeśli wprowadzający drakońskie nakazy dyrektorzy będą tłumaczyć się odgórnym nakazem, miejcie świadomość, że jest to kłamstwo.

W nowym rozporządzeniu podniesiono też granicę wieku zwalniającą z zasłaniania nosa i ust. Do tej pory z nakazu zwolnione były dzieci do 4 lat. Obecnie jest to 5 lat. Pełna treść rozporządzenia TUTAJ.

Źródło informacji: isap.sejm.gov.pl

Zobacz też:

Izolacja i kwarantanna skrócone, ale nadal obowiązkowe. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ADAM mówi

  Dalsze dzielenie Narodu , sianie strachu i przelanie go na dyrektorów szkół .Rząd zachował się jak Piłat umył ręce a całą odpowiedzialność przelał na dyrektorów i za tą ściemę teraz będą karani dyrektorzy .W szkołach może dochodzić do bójek . Nie musisz nosić maski ale dyrektor karze

 2. W K mówi

  Przynajmniej wiadomo, że w razie czego można podać dyrektora szkoły do sądu.

 3. Walko mówi

  „z tego obowiązku zwolnieni są uczniowie i dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym oraz osoby zatrudnione w przedszkolu, szkole lub placówce oświatowej – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej.”
  „Nie ma żadnego odgórnego nakazu noszenia maseczek przez dzieci w szkołach lub przedszkolach! Decyzja została całkowicie scedowana na dyrektorów szkół.”

  A teraz:
  „W nowym rozporządzeniu podniesiono też granicę wieku zwalniającą z zasłaniania nosa i ust. Do tej pory z nakazu zwolnione były dzieci do 4 lat. Obecnie jest to 5 lat.”

  No to w końcu uczniowie szkół muszą czy nie muszą zakrywać się maskami?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.