Nie będzie nakazu noszenia maseczek w szkołach. Piontkowski: „Nie ma potrzeby wprowadzania takiego obowiązku”

fot. pixabay
0

W czwartek (27.08.2020) minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że nie będzie nakazu noszenia maseczek w szkołach.  – Nie zostanie wprowadzone zalecenie, aby obowiązkowo w każdej szkole, w miejscach wspólnych, wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele musieli nosić osłonę nosa i ust – poinformował szef MEN podczas rozmowy w Polskim Radiu.

Na konferencji prasowej w środę Piontkowski zapowiedział ogłoszenie decyzji w sprawie obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych w szkołach. – Po ponownych dyskusjach z Głównym Inspektorem Sanitarnym uznano, że nie ma potrzeby wprowadzania obowiązku noszenia maseczek, bo w każdej z tych placówek jest nieco inna sytuacja – wyjaśnił w czwartek. Osoby, które czują się zagrożone, mogą założyć maseczkę lub przyłbicę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miejmy nadzieję, że to ostateczna decyzja i nikt nie będzie zmuszał dzieci do zakrywania nosa i ust. Oczywiście istnieje ryzyko, iż wraz z pierwszym „wymazanym” uczniem nastąpi panika i maseczkowi fanatycy podniosą wrzask, że MEN ignoruje zagrożenie. Nie należy ulegać tej histerii. Szanowni Rodzice, pamiętajcie, że to maseczki stanowią zagrożenie da zdrowia Waszych dzieci!

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Maseczki szkodzą zdrowiu! Mocna odpowiedź lekarza na rządowe rozporządzenie ws. zakrywania nosa i ust

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.