W sobotę konferencja o Romanie Dmowskim! Prelegenci: prof. Kawalec i dr Muszyński. „Zaleca się tradycyjne powitanie, gdzie witający się wyciągają prawą dłoń…”

7

W najbliższą sobotę (8 sierpnia 2020) w Oławie (woj. dolnośląskie) odbędzie się konferencja naukowa poświęcona idei narodowej i samemu Romanowi Dmowskiemu. Prelegentami będą wybitni znawcy historii polskiego nacjonalizmu: prof. Krzysztof Kawalec i dr Wojciech Muszyński. Wykład wygłosi także Mateusz Kotas, dyrektor Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego, które redakcja portalu wPrawo.pl odwiedziła kilka miesięcy temu (OBEJRZYJ).

Zaleca się tradycyjne powitanie, gdzie witający się wyciągają prawą dłoń w geście powitania, jednakże unikają bezpośredniego kontaktu – piszą organizatorzy konferencji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Konferencja odbędzie się w Browarze Probus w Oławie (ul. Młyńska 16) o godzinie 16.00. Po konferencji organizatorzy zapraszają do prozdrowotnego raczenia się lokalnym, najlepszym piwem z Browaru Probus.

Portal wPrawo.pl przygotuje nagrania prelekcji.

Już tylko 2 dni do konferencji naukowej poświęconej Romanowi Dmowskiemu w Oławie.Zaleca się tradycyjne powitanie,…

Posted by Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego on Thursday, August 6, 2020

Przeczytaj także:

[WIDEO] „Mój braciszek ssał pierś zamordowanej mamy.” Wzruszające wspomnienia i apel świadka rzezi wołyńskiej – Stefania Pasieka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  dzis zaluje,ze w wyborach fo sejmu oddalem glos na Konfederacje. Dzis oddalbym na was mocz,za namawianie do oddania glosu na pedalolubnego,zyda,ucznia i totufmackiego sorosa i bildelbrg,Trzaskowskiego.
  pierwszy zaglosuje ns partie ktora bedzie sie domagala waszej delegalizacji,jako mbiejsze zlo,zaklamani hipokryci.tfuuu
  cioteczki od bosaks,wkrotce parada rownosci. bedziecie ,prawda?

  1. Egil mówi

   Nie łżyj pisowski trolu, nigdy nie głosowałes na Konfederację. Ja natomiast zagłosowałem w II turze na Dudę. Wiedziałem, że będę żałował, ale nie myślałem, że tak szybko.

  2. Antyparch mówi

   Mira Modelska-Creech.

 2. Antyparch mówi

  cioty od bosaka,prawdziwi patrioci,na love parade a nie na wyklad o Dmowskim.

 3. Zbyszek mówi

  Niemcy nie wiedzieli, jakie konsekwencje beda, gdy beda w Polsce stosowali metody kolonialistow – okazalo sie ze na silnych sa jeszcze silniejsi – zawsze sa silniejsi, jak nie w muskulach to w rozumie i przejmuja nasze hasla.

  Mamy wiec podobne do 447.

  Moze dotrze do nich ze nie potrzebuja niewolnikow swego systemu ale przyjaciol

  „Nord Stream 2: Nowe zagrożenie sankcjami USA uderza w elektorat Merkel
  Zaktualizowano w dniu 7 sierpnia 2020 r. O godzinie 17:08
  Prezydent USA Donald Trump od lat wygrywa z Nord Stream 2. W sporze o gazociąg USA grożą nawet bezpośrednio niemieckim firmom. Dla wielu polityków w Niemczech została przekroczona czerwona linia.

  Po groźbie nałożenia przez USA sankcji na niemiecki port Sassnitz-Mukran na Morzu Bałtyckim za gazociąg Nord Stream 2, wezwania do środków zaradczych są coraz głośniejsze.

  Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig (SPD) zażądała od rządu federalnego „zdecydowanego przeciwstawienia się tym próbom szantażu”.

  Schneider: Nie pozwól, by „traktowano go jak wasala”
  Lider grupy parlamentarnej SPD Carsten Schneider powiedział, że Niemcy nie powinny pozwalać, by traktowano się „jak państwo wasalne”. Zagraniczny polityk Zielonych Jürgen Trittin nazwał to zagrożenie „wypowiedzeniem wojny gospodarczej”.

  Jednak na prośbę Niemieckiej Agencji Prasowej (dpa) rzecznik rządu stwierdził jedynie, że odnotowano list senatorów Stanów Zjednoczonych do portu.

  „Rząd niemiecki wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​odrzuca jednostronne, eksterytorialne sankcje wobec niemieckich i europejskich firm, takie jak te nałożone przez Stany Zjednoczone”.

  Trzej senatorowie z USA zagrozili surowymi środkami karnymi w liście do portu w środę: „Członkowie zarządu, kierownictwo i udziałowcy Fährhafen Sassnitz GmbH otrzymają zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych oraz posiadania jakiegokolwiek majątku lub udziałów w naszym obszarze odpowiedzialności zostanie zamrożony ”.

  Okręg wyborczy Angeli Merkel jest zagrożony
  Jest to pierwsza publicznie znana sprawa, w której sankcje są skierowane bezpośrednio na niemieckie przedsiębiorstwo. Szczególnie wybuchowy: 90 procent portu promowego należy do miasta Sassnitz, a 10 procent do landu Meklemburgia-Pomorze Przednie .

  Zagrożenie jest więc pośrednio skierowane przeciwko rządowi państwa. Fakt, że port Sassnitz-Mukran na Rugii znajduje się w okręgu wyborczym kanclerz Angeli Merkel (CDU), dodaje mu dodatkowej wybuchowości.

  Port odgrywa kluczową rolę w budowie rurociągu Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim, który ma przypływać z Lubmina na Zatokę Greifswaldzką pochodzącą z Rosji. Rury stalowe potrzebne do wykonania są przechowywane w Sassnitz i zabetonowane w fabryce w Mukran.

  Rurociąg jest ukończony w 94 procentach
  Znajduje się tam także układający statek rosyjskiej firmy Gazprom „Akademik Tscherski”, który ma zakończyć budowę rurociągu wraz z rosyjskim statkiem „Fortuna”. W porcie miejskim Sassnitz zacumowała też barka dla około 140 pracowników. Uważa się, że mają one związek z dalszym rozwojem szlaku gazowego.

  Nadal brakuje dobrych 150 kilometrów z łącznie 2360 kilometrów dwóch nitek rurociągu. Projekt jest ukończony w 94 procentach. W grudniu 2019 r. Prace budowlane na duńskiej wyspie Bornholm zostały gwałtownie wstrzymane, ponieważ dwa szwajcarskie statki układające zaprzestały pracy z powodu pierwszej fali sankcji z USA.

  Teraz dwa rosyjskie okręty mają przejąć. Zezwolenie od władz duńskich obowiązuje od początku tygodnia. Statki jeszcze nie dotarły na Bornholm. List senatorów mógłby mieć związek z aprobatą Danii.

  Trump od lat przeciwstawia się Nord Stream 2
  Prezydent USA Donald Trump od lat krytykuje Nord Stream 2 i zarzuca Niemcom, że pozwalają sobie na militarną ochronę przed Rosją, ale jednocześnie zapewniają Moskwie wysokie dochody z eksportu gazu.

  Krytycy zarzucają mu, że chciał tylko zablokować rurociąg, aby móc sprzedawać więcej amerykańskiego gazu skroplonego w Europie.

  Trump podjął pierwsze środki karne przeciwko niektórym firmom zaangażowanym w budowę Nord Stream 2 pod koniec 2019 roku. Ale dotyczyły głównie statków układających rury.

  W połowie lipca amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo zagroził przedłużeniem sankcji na mocy ustawy CAATSA („Countering America’s Adversaries through Sanctions”), które mogą również dotknąć niemieckie firmy.

  Od tego czasu Stany Zjednoczone wywarły ogromną presję na firmy, aby wycofały się z projektu, który ma zakończyć się na początku 2021 roku.

  Stany Zjednoczone działają „jak okupant”
  Komitet Wschodni niemieckiej gospodarki od dawna domaga się twardych środków zaradczych. Po nowej groźbie sankcji otrzymuje dalsze wsparcie polityczne.

  „Te groźby są absolutnie niedopuszczalne. Niemcy mogą same decydować, skąd i jak zdobyć energię” – powiedział Schwesig berlińskiemu „Tagesspiegel”.

  Parlamentarny dyrektor zarządzający grupy parlamentarnej SPD, Schneider, powiedział niemieckiej sieci redakcyjnej (RND): „Ostateczne zagrożenie ze strony przyjaznego narodu w stosunku do portu na Rugii ze zniszczeniem gospodarczym ma zupełnie nową, niedopuszczalną jakość polityczną”. List senatorów nosi „neoimperialistyczny podpis”.

  Dyskutuje się już o niektórych możliwych środkach zaradczych. Schneider wszczyna procesy sądowe w amerykańskich sądach i wzywa do dalszych „inteligentnych środków zaradczych”, nie będąc bardziej szczegółowym. Trittin opowiada się za sankcjami wobec importu gazu szczelinowego z USA. AfD sugeruje zniesienie rosyjskich sankcji.

  Wiceprzewodniczący grupy parlamentarnej w Bundestagu i przewodniczący stanu w Meklenurgu-Pomorzu Zachodnim Leif-Erik Holm wezwał także do uzyskania wiążącej gwarancji z Berlina, że ​​„rurociąg zostanie ukończony, niezależnie od tego, co zrobią USA”. Stany Zjednoczone zachowywały się „jak mocarstwo okupacyjne”.

  Sam port nie skomentował listu senatorów. Rzecznik powiedział, że oczekuje się, że rządy federalne i stanowe podejmą działania. (dpa / thp)””

 4. W K mówi

  Tymczasem w jeziorze Lednica znaleziono miecz z wyrytym krzyżem celtyckim. Czy prokuratura oskarży dziadka Bolesława Chrobrego o mowę nienawiści?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.