Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego [odc. 1 – WIDEO]

3

Niewielu zdaje sobie sprawę, że w Polsce istnieje muzeum poświęcone myśli polskich nacjonalistów. Sam nie miałem takiej świadomości jeszcze kilka miesięcy temu. Muzeum Tradycji Ruchu Narodowego założone i prowadzone przez Mateusza Kotasa to prawdziwa skarbnica wiedzy. Jedyne w swoim rodzaju publikacje endeków i narodowych radykałów XX-lecia międzywojennego, pamiątki, zdjęcia, dedykacje… to wszystko znajduje się we wspomnianym muzeum i jest na wyciągnięcie ręki.

Z kamerą w ręku odwiedziłem to wyjątkowe miejsce z czego przygotowałem 23-minutowe nagrani, w którym Mateusz Kotas opowiada o swojej pracy, a zwłaszcza zgromadzonych zbiorach. Z uwagi na bogactwo zawartych w w muzeum publikacji i pamiątek, które nie sposób znaleźć gdzie indziej, a zwłaszcza mając na uwadze nieznajomość idei narodowej (sic!) także w obozie patriotycznym w Polsce, zamierzam nakręcić kolejne odcinki z Mateuszem Kotasem, który w jednej z kolejnych odsłon, w oparciu o zebrane materiały, m.in. wyjaśni relacje jakie panowały między przedwojennymi nacjonalistami odwołującymi się do tradycji katolickiej a Zadrugą. To niezwykle interesujący temat!
Kontakt e-mail z muzeum: [email protected]

Wesprzyj nas:
http://wprawo.pl/wsparcie
http://paypal.me/jacekmiedlar
http://sklep-wprawo.pl

Przeczytaj i obejrzyj:

[WIDEO] „Mój braciszek ssał pierś zamordowanej mamy.” Wzruszające wspomnienia i apel świadka rzezi wołyńskiej – Stefania Pasieka

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. robert mówi

  Chrześcijanie Wschodu: Hezbollah to nasz obrońca. | nacjonalista.pl

 2. Oenerowiec mówi

  Jacek Międlar to jednak człowiek orkiestra. Zawstydza większość pozostałych narodowych działaczy.
  Lubię to!

 3. Wiesiek drwal mówi

  Wspaniałe muzeum, jedyne w swoim rodzaju.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.