W Izraelu kwarantanna dla wszystkich przybywających do kraju!

Premier Benjamin Netanjahu odwiedził centrum kwarantanny zakażonych koronawirusem w Ramat Gan PAP/EPA/HEIDI LEVINE / POOL
0
SKLEP-WPRAWO.PL

Izraelskie władze nakazały wszystkim przybyszom z zagranicy na 2-tygodniową kwarantannę – czytamy na żydowskim portalu Times of Israel. Oznacza to, że mocą decyzji rządu oskarżonego o korupcję premiera Benjamina Netanjahu, wszyscy przybywający do Izraela zostaną poddani przymusowej kwarantannie. Taka decyzja zapadła w poniedziałek (9.03.2020). Niebawem zostanie wprowadzona w życie.

Od czwartku wszyscy obcokrajowcy, którzy nie poddadzą się kwarantannie zostaną deportowani do kraju pochodzenia. Wobec cudzoziemnców ta regulacja będzie stosowana po 72 godzinach od przekroczenia granicy.
Ten ruch zasadniczo zamknie turystykę i zniszczy sektor podróży Izraela – informuje Times od Israel i wskazuje, że tysiące lotów do Izraela zostanie odwołanych. Regulacje dotyczą także obywateli Izraela, którzy do domu przebyli obcych krajów.
To trudna decyzja, ale niezbędna w celu ochrony zdrowia publicznego – w specjalnym komunikacie powiedział Netanyahu.

Do tej pory w Izraelu odnotowano 42 potwierdzone przypadki COVID-19. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że około 22 000 Izraelczyków już jest poddanych kwarantannie.

Przeczytaj także:

Koronawirus: rząd odwołuje imprezy masowe, część szkół zamknięta

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.